Datum a čas konání: 20.4.2024 10:15
Místo: Butovická

Průběh zápasu FK Admira Praha - Jiskra Domažlice

Praha / Jiří Pojar

Pěkný stadionek v pražských Kobylisích byl v neděli dopoledne dějištěm jednoho z magnetů 20. kola ČFL.

Domácí pátá Admira Praha hostila sedmý tým tabulky Jiskru Domažlice. Oba týmy byly v jiné pozici. Zatímco

domácí měli za sebou čtyři jarní kola, tak pro hosty se jednalo o třetí zápas jarní sezóny v ČFL.

Hostující kouči nemohli počítat s dlouhodobě zraněným Bauerem, nemocnými Jahnem a Vrbou.
Potěšující bylo, že se v druhém poločase objevil na hřišti záložník  Egon Vůch, který tři čtvrtě roku nehrál za A mužstvo po svém zranění v rámci memoriálu M. Strejčka  Klatovy.

FK Admira Praha – TJ Jiskra Domažlice 0:0

Hosté měli po celý zápas územní převahu a častěji balón na svých kopačkách. První vážný rozruch přinesla

dvanáctá minuta. Franta Dvořák sklepl míč Petrovi Mužíkovi, který se dostal k zakončení a z 15 metrů musel domácí

gólman Martin Keller předvést jeden ze svých pěkných zákroků a povedenou střelu Mužíka s námahou vyrazil na roh.

Druhou velkou šanci si Jiskra “schovala” na 31. minutu. Jiskra parádně vykombinovala balón polevé straně. Po ose Kryštof Pavlík – Tomáš Kuhajda se k míči dostal kapitán Jiskry Mužík. Balon si zleva navedl přesně na šestnáctku a parádní střelou, která mu je vlastní, obstřelil jak bránícího Miroslava Horáka, tak i brankáře Kellera a poprvé zvonila levá tyč branky Admiry.

Na snímku Petr Mužík, který parádně střílí do levé tyče branky Martina Kellera. Foto : Jiří Pojar

Do šaten se šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas začal opět velkou šancí Jiskry. V 55. minutě rozehrál Mužík z levé strany trestný kop na Pavlíka, který na malém vápně našel Brabce. Ten zakončoval těsně vedle levé tyče už překonaného brankáře Kellera, který se vsedě modlil, aby míč skončil mimo jeho svatyni. Další  šanci měli Chodové za dvě minuty. Martin Hrubý se prodral obranou pražanů, našel Pavlíka, který z hranice šestnáctky bohužel slabou střelou neobstřelil brankáře Kelllera, který míč schoval do rukavic. Po hodině hry vysunul David Limberský Martina Rychnovského, který prosvištěl kolem bránícího Petra Kunce, jak japonský šinkansen, povedenou střelu opět z hranice šestnáctky a brankář Keller robinzonádou vyškrábl míč na roh. Další velká šance Domažlic! Tu rozehrál Mužík zprava a po hlavičkované se míč dostal na hlavu Franty Dvořáka, kterého hlavička skončila v náruči Kellera. V 65. minutě provedli Chodové rychlý brejk. Vojta Černý našel zpětnou přihrávkou Dvořáka, ten přiťukl agilnímu Mužíkovi. Ten střílel z 20 metrů nad bránu Pražanů. K prvnímu ohrožení se po přenesení hry domácího Ondřeje Herce zprava nalevo dostal Michal Douděra, ale střela z 15 metrů skončila nad brankou gólmana Lukáše Brycha. V 69. minutě byl před vápnem faulovaný (přišlápnutý) Dvořák domácím kapitánem Janem  Martinicem. K trestnému kopu se postavil Mužík a parádní střelou trefil pravou tyč branky Admiry. Další stoprocentní šanci měla Jiskra v 78. minutě. Dvořák vhazoval na pravé straně míč na Mužíka, ten se prodral zprava, našel Dana Černého, který přihrál na Dvořáka, ten vrátil na malé vápno na ,,smolaře dne” Pavlíka , který minul těsně  pravou tyč branky Pražanů.

Kryštof Pavlík v jednom se soubojů s obránce Admiry, Ondřejem Hercem. Foto: Jiří Pojar

Za dvě minuty hledal Dan Černý svého jmenovce Vojtu, který bohužel pro Chody nedokázal prudký míč zkrotit do branky a míč prosvištěl těsně vedle pravé tyče brankáře Kellera. V 86. minutě zahrávali domácí zprava rohový kop. Ten vracel do ofsajdové pozice Jáchym Trajhan na Miroslava Horáka, který ho dorazil za Brycha. Jenomže praporek postranního sudího Michala Koutníka byl nahoře. A  hlavní rozhodčí Lukáš Tryzna ho neuznal. Domácí se ještě snažili v 90. minutě. Před vápnem Jakub Teršl  fauloval Štěpána Skalického. A z trestného kopu Štěpán Zahálka trefil z 20. metrů záda vyskakujícího kapitána Jiskry Petra Mužíka.

To už běžely dvě minuty nastavení, ve kterých se nic podstatného nestalo. Jiskra tak mohla litovat neproměněných šancí, kterých bylo hodně. A však musíme sportovně uznat sílu domácí Admiry Praha. Z Prahy si tak odvezla bod do tabulky ČFL. O zisk třech bodů se Domažlice pokusí na Velký pátek 15.dubna od 17:00 a na Velikonoce, přivítají dosavadního lídra tabulky Loko Vltavín, se kterým na podzim na hřišti v Holešovicích v ulici U průhonu remizovaly  2:2, když se trefili ostrostřelci 71. Pejša Petr, 82. Pejša Petr (pen.) – 8. Brabec David, 75. Mužík Petr. Na fotky z utkání se můžete podívat : https://zuypompi.rajce.idnes.cz/…FL/.

Ohlasy po utkání :

Brankář Admiry Praha Martin Keller po utkání řekl:

,,Cítil jsem se dneska dobře. Myslím, že jsem podal spolehlivý výkon a nějakými zákroky pomohl svému týmu k následnému výsledku. Hlavně mě protáhla střela Mužíka, kterou jsem se štěstím vytěsnil konečky prstů na tyč a následně se to odrazilo zpět ke mně. Nicméně jsem měl dnes i potřebné štěstí…

Za bod jsme spokojeni. Vzhledem k vývoji utkání si troufnu říct, že opravdu všichni bod bereme.

Jiskra hrála dobrý zápas. Musím znovu uznat, že byli lepším soupeřem. Celý zápas byli silní na míči, dobře kombinovali, ale chybělo jim i štěstí v koncovce (viz. primy kop Mužíka v druhé půli). Za mě byla Jiskra lepším týmem celý zápas, až na některé pasáže.

Náš tým celkově nehrál špatný zápas, ale téměř celé utkání jsme tahali za kratší konec provazu. Určitě jsme nehráli jeden ze svých lepších zápasů, ale špatný výkon to určitě nebyl. Remíza je pro nás dobrá.

Další zápas hrajeme v Příbrami, který bychom chtěli určitě vyhrát. Samozřejmě to opět nebude jednoduchý zápas. Jedná se o mladý, běhavý a technicky vybavený tým. Nečeká nás nic lehkého, ale věřím že si odvezeme všechny tři body”.

,,Myslím si, že jsme podali velmi slušný výkon, kterému chyběl bohužel gól. Šance jsme na něj měli, ale bohužel nám to tam dneska nepadlo. Šel jsem na hřiště okolo 60. minuty, abychom udělali nějaký tlak a dali gól. Měli jsme tam na dva tisíci procentní šance, které prostě musíme dávat. Vltavín bude nesmírně těžký, je to první celek tabulky, budeme chtít podat co nejlepší výkon a porazit je. První šanci měl po přiťuknutí Dvořky Kryštof Pavlik, ale bohužel mu to asi sjelo a netrefil odkrytou branku. Druhou měl Vojta Černý, když jsem mu odcentroval balon přímo na nohu, ale zase to Vojtovi sjelo a dal to vedle”, uvedl po zápase Daniel Černý vpravo, útočník, TJJD na snímku Jiřího Pojara.

Hráči utkání, Jiskra: Petr Mužík Admira : Martin Keller.