Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00
Místo: Domažlice

A tým vítězí ve Štěchovicích

A tým Jiskry vyhrál ve Štěchovicích a postoupil na první místo své skupiny ČFL.

Fotbalisté Jiskry Domažlice v neděli potvrdili roli favorita, když ve Štěchovicích vyhráli nad mužstvem Povltavská FA 1:0. Jedinou branku zápasu 17. kola ČFL vstřelil v první minutě nastavení úvodního poločasu Robert Aubrecht. Vítězství za tři body znamená posun Domažlic na první místo tabulky třetí ligy.

„Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, první poločas jsme měli pod kontrolou. Jediné, co tomu scházelo, bylo více branek, protože my jsme měli spoustu šancí. Řekl bych čtyři tutové příležitosti a možná tak čtyři takové pološance, což je za první poločas hodně. Před koncem první půle jsme vstřelili gól. O přestávce jsme hráče upozornili, že se hra změní, protože domácí budou chtít dát branku. Byli jsme opatrnější, ale dokázali jsme si vytvořit asi čtyři brankové příležitosti. Nedali jsme, a proto výsledek je 1:0. Domácí měli jednu nebo dvě šance a my jsme měli i štěstí. Za první poločas musím kluky pochválit, protože předvedli jeden z nejlepších výkonů za poslední dobu. Za druhou půli je musím také pochválit, protože někdy bývá těžké udržet těsné vedení,“ okomentoval zápas trenér Jiskry Domažlice Pavel Vaigl.
Branku Domažlic hájil Andrij Čeperko kvůli zdravotní indispozici Lukáše Brycha. "Lukáš přišel s tím, že se zdravotně necítí na zápas a že není fit na sto procent. Máme vyrovnané a velice kvalitní gólmany, takže nám to nedělalo problém a Andrij zvládl utkání skvěle," vysvětlil Vaigl.Domažlický kouč okomentoval i posun Jiskry na první místo tabulky. "Samozřejmě z toho máme radost, ale jako soutěž bude ještě dlouhá, takže musíme jít zápas od zápasu. Hraje se lépe, když jste na špici tabulky. Je to ale i tlak na samotné hráče," tvrdil Pavel Vaigl.

Jedinou branku Jiskry Domažlice proti mužstvu Povltavská FA vstřelil Robert Aubrecht. Domažlicím však stačila k výhře 1:0 v 17. kole fotbalové ČFL. "Měli jsme šancí, abychom Povltavské vstřelili více gólů, ale bohužel se to nepovedlo. Brankových příležitostí jsme si vytvořili na dva tři zápasy," řekl Robert Aubrecht.
Vstřelil si jediný gól zápasu. Jaký je to pocit?
Výborný pocit, když můžete takovým způsobem pomoci týmu k výhře, třem bodům, ještě k tomu venku a na takovém povrchu.

Neproměněné šance vás mohou mrzet, až se utkáte se silnými soupeři.
Na tom musíme teď v týdnu zapracovat, abychom proměňovali co nejvíce šancí.

Dostali jste se na první místo tabulky ČFL. Jakou váhu tomu přikládáte?
Je to skvělý pocit, ale před námi je ještě třináct zápasů, takže nic není hotovo a musíme dál vyhrávat.