Velké zklamání po zápase v Písku a výsledku 3:3

Jiskra nezvládla nastavení a z Písku veze jen bod. Co řekl kapitán?

Martin Mangl  Martin Mangl

Sportovní reportér

Byli velice blízko pátému vítězství v řadě, vždyť ještě ve druhé minutě nastavení vedli o dvě branky. Ale samotný závěr pátečního zápasu 25. kola áčkové skupiny FORTUNA ČFL na hřišti Písku fotbalistům TJ Jiskra Domažlice nevyšel. Domácí borci totiž dokázali dvěma góly skóre srovnat a na jihu Čech se tak body po divoké remíze 3:3 dělily.

„Po Přešticích je to na jaře naše druhá ztráta v závěrečných minutách. Myslím si, že tak zkušený tým, jaký máme, by koncovku měl zvládnout lépe," lamentoval po zápase v hodnocení pro Deník domažlický kapitán Petr Mužík.

Chodové začali zápas v Písku výborně. Už v 8. minutě se prosadil ukrajinský fotbalista ve službách Jiskry Stefan Fedak. Domácí, kteří potřebují každý bod, ale ještě do poločasu srovnali. Konkrétně Marek Kalousek, který ve 35. minutě proměnil nařízenou penaltu. „Do utkání jsme vstoupili dobře, ujali jsme se vedení po rohovém kopu, kdy sám na malém vápně zakončoval Stefan Fedak," popisoval Mužík úvodní branku střetnutí. „Potom jsme se bohužel moc zatáhli a domácí nás potrestali z penalty," zlobil se zkušený fotbalista.

V 63. minutě si ale Jiskra vzala svoje vedení zpět poté, co píseckého gólmana Jana Satrapu propálil Kryštof Pavlík. Sedm minut před koncem zápasu bylo v táboře hostů ještě veseleji, když se po skvělém úniku prosadil střídající Vojtěch Černý. To už Domažlice hrály téměř čtvrt hodiny bez vyloučeného stopera Jakuba Teršla, který byl rozhodčím Melicharem vyloučen za nedovolené zmaření zjevné brankové příležitosti soupeřova družstva.

A Písek nakonec převahu v poli využil v samotném závěru. Ve druhé minutě nastavení snížil svým druhým gólem v zápase Marek Kalousek a v páté minutě nastavení rozjásal fanoušky v ochozech kapitán Ondřej Běloušek.

„Myslím si, že ve druhém poločase jsme byli lepší a zaslouženě se dostali do vedení. Ale pak jsme udělali chybu v defenzivě, Kuba Teršl musel faulovat a šli jsme do deseti," smutnil Mužík. „I v deseti se nám ale povedl rychlý brejk a Vojta Černý dal naši třetí branku. Domácí ovšem v závěrečném tlaku snížili, a pak i vyrovnali," pokrčil rameny kapitán domažlického týmu. „Před utkání bychom bod z venku asi brali, ale po něm jsme zklamaní," připustil Mužík. „Ale udrželi jsme se na prvním místě a pořád máme vše ve svých rukách. Teď se z toho musíme oklepat a následující dva zápasy, které hrajeme doma (s Hostouní a rezervou Viktorie Plzeň - pozn. autora), budeme chtít zvládnout," burcuje svůj mančaft šestatřicetiletý špílmachr Jiskry Domažlice.

FORTUNA ČFL, skupina A, 25. kolo: FC Písek - TJ Jiskra Domažlice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) 3:3 (1:1). | Foto: Jan Škrle

FORTUNA ČFL, skupina A, 25. kolo: FC Písek - TJ Jiskra Domažlice (na snímku fotbalisté v modrých dresech) 3:3 (1:1).

Domácí kapitán Ondřej Běloušek střílí v páté minutě nastavení gól na 3:3.Zdroj: Jan Škrle

FC Písek - TJ Jiskra Domažlice 3:3

Poločas: 1:1. Branky: 35. z penalty a 90+2. Kalousek, 90+5. Běloušek - 8. Fedak, 63. Pavlík, 83. V. Černý. Rozhodčí: Melichar - Nejedlo, Dohnal. ŽK: 2:1 (38. Štěch, 86. Koreš - 86. Dvořák). ČK: 0:1 (71. Teršl). Diváci: 250. Sestava FC Písek: Satrapa - Musa, Bicenc (75. Kohout), Kalousek, Běloušek, Kašpar, Voráček, Štěch (63. Sajtl), Vokurka, Koreš, Novák (75. Malý). Trenér: Milan Nousek. Sestava TJ Jiskra Domažlice: Cherepko - Teršl, Mužík, Zajíček (76. V. Černý), Rychnovský (57. Aubrecht), Vůch (76. Sojka), Došlý (57. Mlynařík), Pavlík (87. Bílik), Dvořák, Vávra, Fedak. Trenér: Pavel Vaigl.