Místo: Domažlice

Benfika hostí doma Aritmu Praha

Benfika hostí doma  Aritmu Praha

Pozvánka na nedělní zápas Benfiky s pražskou Aritmou.

Nedělní dopoledne, 4. 9., od 10:30 nabídne po fotbale lačnícím divákům souboj divizní skupina A a její páté kolo a to domažlické Benfiky s pražskou Aritmou Praha.

Ta má, bohužel pro ni, čtrnáctidenní pauzu, protože odehrála pouze dvě kola. V prvním zápase podle slov jejího kouče Ladislava Proška smolně remizovala s nováčkem s Tochovic 1:1, když vyrovnávací gól dostala Aritma v 94. minutě. Domácí utkání s dalším nováčkem z Českého Krumlova byla taky ztráta, 1:1. ,,První dvě kola nehodnotím kladně," říká odhodlaně kouč Aritmy Prošek.

Ve třetím kole nehrála Aritma v Rokycanech kvůli počasí a v minulém kole doma s Mariánkami nehrála proto, že byla Viktoria ML v karanténě. ,,Pro nás je 14 dní bez mistrovského zápasu těžká situace," dodává Prošek.

,, Čeká nás velmi kvalitní mužstvo rezervy třetiligového týmu, které je doplňováno o hráče z A mužstva, kde se jim také daří. Obě Domažlická mužstva jsou na vítězné vlně," zamýšlí se trenér Aritmy. Jestli bude mít celý kádr k dispozici, se rozhodne zítra na předzápasovém tréninku.

,,V neděli bychom chtěli navázat na naše domácí utkání. Hrát rychlý kombinační fotbal. Využít našich předností a potvrdit, že jsme doma silní," říká odhodlaně trenér Benfiky, Stanislav Vítovec. Na utkání nemůže počítat s Ivo Vojtkem, L. Markem a dlouhodobě zraněnými. Jinak je mužstvo kompletní. Dlouhodobě zranění jsou Neumann a spol., Marek má problémy s kotníkem.

,,Co jsem viděl, tak to bude opět boj. Pražské celky se prezentují kombinační hrou, mají celkově kde brát fotbalisty. My se musíme soustředit na nás a předčit soupeře v bojovnosti," dodává Vítovec.

Jeho trenérský hrající kolega Pavel Javorský vidí soupeře takto: ,,Aritma měla teď dva zápasy odložené, takže hráči budou odpočatí, ale na druhou stranu nehráli dva týdny ostré utkání a toho byhom určitě měli využít a být od prvních minut aktivní. Většina hráčů Aritmy prošla mládeží slavných pražský týmů, takže nás nečeká jednoduché utkání, ale Benfika se nikdy nevzdává a uděláme vše pro to, aby všechny body zůstaly na Střelnici," burcuje Javorský.

,,Popravdě jsem na Aritmu vůbec nekoukal, takže nevím, jak hrají, ale mají odehrané jen 2 zápasy a nebudou tolik zápasově vyhraní, což by nám mohlo hrát do karet k zisku dalších 3 bodů," vyjádřil se k zápasu brankář Lukáš Červený.

V minulém domácím utkání přítomní diváci viděli zápas s Lomem, který vešel do historie domažlické kopané, protože Benfika prohrávala 0:2 a 1:3 a parádním druhým poločasem otočila průběh na konečných 5:3 pro ni!

Zápas bude řídit trojice rozhodčích, Hamouz Jakub, Ježek Ondřej, Beneš Jan a delegátem Rauch Pavel z Nýřan.