Domažlice končí v poháru FAČR – článek, ohlasy,fota

Karlovy Vary

Trojnásobný osmifinalista dříve poháru České pošty nynějšího poháru FAČR fotbalisté Jiskry Domažlice se v sobotu v podvečer představili na trávníku účastníka divizní skupiny A 1.FC Karlovy Vary. Trenéři Horváth s Matejkou nemohli počítat s obráncem Pavlem Javorským , který si přivodil zranění při tréninku a pro nemoc nemohl nastoupit ani ofenzivní hráč Petr Došlý. Domažlice musely respektovat přání Varských funkcionářů proto při vzájemném duelu nemohl nastoupit jejich odchovanec  universál Jaroslav Nerad , kterého Chodové právě z lázeňského města získali na hostování.

1.FC Karlovy Vary- TJ Jiskra Domažlice 3:1 (3:0)

Do utkání, které znepříjemňoval silný vítr, se kterým se lépe vypořádali domácí hráči , vstoupili mírným  tlakem hosté. Hned v první minutě, se do slibné šance dostával Lukáš Roubal , ale jeho snažení zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího Petříka. O chvilku později museli domácí beci odvracet nepříjemný Bártův centr, na první rohový kop. Třináctá minuta byla pro hosty nešťastným číslem. K balonu se dostal Pavel Maňák vysunul mezi obránci svého spoluhráče Jakuba Duška, který se dostal až k šestnáctce kde střelou k pravé tyči nedal Jakubu Šimanovi v brance Domažlic šanci 1:0. To s hosty otřáslo na tolik , že byli opět nedůrazní a domácí Buldoci šli do dvou gólového vedení za tři minuty. Po rychlé kombinaci na pravé straně hřiště kdy Jan Staněk vysunul Martina Psohlavce bylo 2:0.V 18. minutě střílel nad branku domácí záložník Zdeněk Lhoták. Za dvě minuty na to se osmělila Jiskra Lukáš Roubal vysunul Pavla Fořta , kterého střelu srazili domácí zadáci dirigovaný zkušeným jedenatřicetiletým Tomášem Oslovičem na aut. Hřebíček do Domažlické rakve zatloukl opět výborně pozičně hrající Psohlavec, ten se po vysunutí Maňákem opět probil nedůraznou obranou hostů a zvýšil na 3:0 to ukazatel za bránou ukazoval běžící 26. minutu utkání. Trenéři hostů zareagovali přeskupením pozic v sestavě. Špírka vysunuli na pod hrot. Leitl se posunul doprava zálohy a Roubal na levého záložníka. Hostující kotlík za brankou Šimana začal škodolibě skandovat ,,Varáci dejte jim bůra”. O dvě minuty na to si bravurně poradil domácí gólman Daniel Strnad s hlavičkou Fořta. Ten se do největší šance hostů v prvním poločase dostal ve 39. minutě to po ideálním vysunutí kapitána týmu Petra Mužíka se středu hřiště se dostal na hranici vápna a povedenou střelou trefil  břevno Karlovarské svatyně.

Do druhého poločasu už nenastoupil za Jiskru Miroslav Špírek , toho nahradil Ondřej Chocholoušek ten nastoupil na pozici stopera Braun se posunul do středu a Mužík na pod hrot. Domažlice začali opět začali náporem a snahou o zkorigování  pro ně nepříjemného stavu. V 49. minutě po rohu Mužíka zakončoval nepřesně Luděk Leitl. Opět to byl domácí snajpr Psohlavec , který v 52. minutě ,,upláchl” obraně Jiskry a Šiman ho ale bravůrně vychytal. Prvního a jak se později ukázalo, jediného gólu se Chodové dočkali po hodině hry. Rychlá rozehrávka Mužíka na pravou stranu na naběhnutého Martina Hrubého, ten zatáhl balon a přesným centrem našel v šestnáctce  naběhnutého  Lukáše Roubala, který střelou do proti pohybu brankáře Strnada k levé tyči   snížil na 3:1. Za dvě minuty se skákavou střelou z 25. metrů k levé tyči prezentoval Leitl a Strnad jí z námahou vyrážel. V 67. minutě zakončoval Dominik Hradecký vedle levé tyče po příhře od Roubala. V 70. minutě byl ve vápně faulován Roubal , ale sudí ukázal že obránce zasáhl míč. V závěru utkání se Jiskra snažila vehementně o snížení po několika rohových kopech , obléhání branky Strnada  se domácí všemožně ubránili. Závěrem je třeba říct , že si domácí zaslouženě vybojovali postup do druhého kola , kvůli větší bojovnosti a nasazení a hlavně výborné brankové produktivitě. Domácí se tak mohou těšit na druhé kolo, kdy budou hostit 29.8.2015 od 17:00 hodin druholigové Táborsko i s naším odchovancem Martinem Sladkým. Generálka na první ostrý start v ČFL na Vltavíně , obstará duel Jiskry s dalším účastníkem divize A  sedmým týmem loňského ročníku  SK Senco Doubravka v sobotu 1.8. od 10:30 hodin v Plzni na Doubravce.

1.FC Karlovy Vary: Strnad- Mestl, Pěkný,  Oslovič, Polom- Lhoták, Dušek(84.Király), Koubek (90+1 Havlíček), Staněk(76.Krlička), Maňák- Psohlavec.  Trenéři: Karel Tichota a Marian Geňo.

Sestava Jiskra Domažlice: Šiman- Hrubý, Bauer , Braun, Bárta-  Hradecký, Špírek (46.Chocholoušek),Mužík, Leitl(75.Beránek)- Roubal – Fořt. Trenéři: Pavel Horváth a Milan Matejka.

Rozhodčí : Musil – Petřík- Hurych všichni z Prahy

Žluté karty : 1:0  65.Oslovič

Diváci: 138

Ohlasy po utkání:

Martin Psohlavec, útočník Karlových Varů: ,,Určitě jsme nečekali takový začátek vstřelili jsme dva rychlé góly v rozmezí tří minut. Moje dva góly vyšly fantasticky po ideálních přihrávkách  spoluhráčů. Ty rychlé branky asi Domažlice zaskočili. Myslím si že jsme jako tým podali skvělý výkon. Druhá půle patřil balon víc Domažlicím, ale jo vyhráli jsme 3:1 a postupujeme my. Musím říct, že jsem takový průběh zápasu nečekal. Máme  hodně mladý mančaft a ti kluci se s tím slušně poprali , smekám klobouk. Čekal jsem díky změnám v Domažlicích na trenérském postu , že budou hrát , jako Plzeň. Nedařil  se jim přechod do předu , měli jednu šanci v první půli , když Dan Strnad fantasticky vychytal Fořta. Zasloužená výhra protože my jsme těch šancí a gólů měli a vstřelili víc”. Martin Psohlavec  na snímku u  míče , autor dvou branek přechází, přes bránícího Marka Bauera.

Brankář Jiskry Domažlice Jakub Šiman: ,,Zápas se mi hodnotí velice těžce. Je to pro nás velká rána. Rozhodně jsme v poháru měli vyšší ambice. Zápas jsme totálně nezvládli jak herně tak i výsledkově. Do utkání jsme vstoupili špatně a po 26. minutách jsme prohrávali 3:0. Vary nás trestali za náš neagresivní přístup a velké množství zbytečně ztracených balonů. Druhý poločas byl z naší strany lepší než ten první, ale Vary zodpovědně bránili a nepustili nás do většího tlaku. Naší hře chyběl pohyb a hlavně klid v přechodové fázi. Zápas nám ale ukázal, že fotbal bez 100% nasazení a emocí se hrát nedá. Z těchto chyb se musíme poučit a do dalších utkaní vstoupit mnohem lépe. V brance jsem se po celé utkání cítil dobře. Nemůžu ovšem utkání hodnotit dobře pokud dostanu tři góly. Bohužel mi chybělo trochu víc štěstí, aby mě míč párkrát trefil. Budu doufat, že v dalších zápasech to štěstí mít budu. Domácí proti nám nastoupili s mladým kádrem kromě čtyř zkušených hráčů to byli kluci kolem 20 let. Soupeř hrál organizovaně a trestal nás z našich chyb. V útoku nás trápil zkušený Psohlavec, kterého jsme pustili do 3třech velkých šancí, kdy ve dvou z nich zachoval chladnou hlavu a situaci vyřešil gólem”.

Adam Beránek, pravý záložník Jiskry Domažlice: ,,Zápas začal ne příliš optimisticky. Dostali jsme góly, kvůli špatné komunikaci mezi hráči, nedodržovali jsme pokyny a nezařazovali jsme do hry návyky, které bychom měli a také máme nacvičené z tréninku a tak nějak jsme si mysleli, že to půjde samo. Druhý poločas se hra zlepšila. Měli jsme na vrh, ale i tak jsme nebyli schopni zápas otočit, i když jsme na to měli. Je to trochu škoda, rozhodně jsme chtěli postoupit. Věřím, že se hra časem určitě zlepší a když budeme hrát svoji hru, tak budeme často vítězit”.

Martin Hrubý , pravý  obránce Jiskry Domažlice :,,Karlovy  Vary nastoupili odhodlaně. Byly agresivnější v osobních soubojích. Nahrávalo jim k tomu i menší hřiště. Z naší strany přišlo podcenění a takový vlažný vstup. Pak už se do zápasu těžko dostává. Ve po 26. minutách to bylo 3:0 a to byla studená sprcha. Na víc než na snížení jsme se nezmohli a ani jsme si to nezasloužili”.

Brankář Jakub Šiman, na fotu byl po utkání hodně zklamaný z výsledku i s předvedené hry Jiskry.