Čada rozhodl utkání s Mostem

První anglický týden měli před sebou fotbalisté Jiskry Domažlice, kteří v rámci předehrávaného 4. kola ČFL hostili exdruholigový FK Baník Most. Po sestupu do třetí ligy jeho funkcionáři na lavičku angažovali bývalého trenéra Roberta Vágnera, kterému dělá hrajícího asistenta exligista Aleš Pikl. Oba do města uhlí, zamířili z FC Chomutov, který po letech sestoupil do divize. Domácí hráči se museli vyrovnat z odchodem hlavního kouče Jiskry Pavla Horvátha a trenéra gólmanů Martina Ticháčka, které povolala do ,,zbraně” jejich milovaná FC Viktoria Plzeň. Mužstvo  vedl, jako hlavní kouč Milan Matejka, který nemohl počítat s univerzálem Jiřím Bártou a záložníkem Lukášem Roubalem.

TJ Jiskra Domažlice – FK Baník Most 1:0 (0:0)

Před utkáním byl trávník na Střelnici lehce zavlažen. Na úvod se obloha zatáhla a začalo mžít. Do prvního ohrožení s dostali domácí. To se psala druhá minuta Petr Došlý zatáhl po pravé straně balon nacentroval ho před branku Mosteckého brankáře Tino Divkoviče, na malé vápno si naběhl Pavel Fořt , jeho hlavička mířila vedle branky.V páté minutě založil akci David Čada, který na pravé straně našel Došlého, ten mu v pádu balon vrátil na šestnáctku , kam si Čada zběhl udělal kličku obránci upadl, ale rozhodčí Němec ukazoval hrajte dál k míči se potom ještě dostal Hradecký , který mířil vedle levé tyče Mostu. O dvě minuty později fauloval nejzkušenější hráč v zeleném dresu Patrik Gedeon Dominika Hradeckého. Nacvičený signál z trestného kop z 23. metrů rozehrál Petr Mužík na vedle něj stojícího Pavla Fořta ten posunul míč na naběhnutého Petra Došlého, který obloučkem ve vápně našel  na levé straně Luďka Leitla, který v pádu mířil do brankáře  Tino Divkoviče.

Nádherný fotbalový moment přinesla 11. minuta. Akci na jeden dotek předvedli domácí borci. Došlý po pravé straně poslal míč pod sebe Hradeckého  ten okamžitě levačkou vysunul naběhnutého Fořta, ten z 11. metrů pravačkou orazítkoval levou tyč branky hostů a Střelnice tleskala. Domácí byli při chuti hned za minutu rychlí výpad Mužík  za pomoci Čady využil špatné rozehrávky Gedeona před  šestnáctku vysunul Leitla , jeho dobře mířenou střelu k levé tyči brankář Divkovič chytil. Ve 14. minutě se k míči dostal z 19.metrů hostující Jan Štefko ,kterého křižoval Čada, ale jeho nepřesná  střela skončila nad brankou Jakuba Šimana. To už stadion skrápěl poměrně hustý déšť. Ve 24.minutě musel Divkovič vyrážet Hradeckého centr míč se dostal k Leitlovy jehož pokus byl tečovaný na roh.

Ten zahrával domácí kapitán Mužík rohový kop z pravé strany na něj si naběhl Marek Bauer a jeho hlavičku z 8. metrů o zem Divkovič kryl.
Po půl hodině hry opět ukázala Jiskra rychlí kontr. Mužík zatáhl středem balon , který předložil na pravou stranu Došlému, ten centrem přenesl hru na levou stranu na roh malého vápna kam si naběhl Fořt , který vybídl přihrávkou zpět na levou stranu na malé vápno Hradeckého, jehož zakončení Divkovič zázračně vyrazil. Ve 42. minutě nejprve uviděl hostující Štefko žlutou kartu za skluz na Leitla

u levé postranní čáry. K míči se postavil Mužík jehož trestný kop přizvedl jeden z obránců a vystrašil brankáře Divkoviče , který musel míč směřující pod břevno z námahou vyrážet.

Do druhého poločasu se  obraz hry nezměnil za neustálého deště se domácí snažili překonat obranný val Mostu. To se jim podařilo v 52. minutě. Mužík z pravé stany mezi obránci uvolnil Čadu , ten se z pravé strany dostal před Divkoviče a jesličkami  z 9. metrů ho překonal, jak se později ukázalo jediným gólem utkání  1:0.Za tři minuty pěkně přenesl hru Fořt z levé strany na Došlého, jeho střelu z 10.metrů a následnou dorážku  z námahou gólman kryl. V 57a 58. minutě po rohu Mužíka nejprve hlavička Došlého na přední tyči , a po druhé Bauera

jeho hlavičku někdo s obránců tečoval rukou, ale hrálo se dál. V 72. minutě po Mužíkově trestném kopu hlavičkoval Fořt vedle vzdálenější tyče branky hostů. Závěr utkání si Jiskra zaslouženě jednobrankový náskok uhlídala i když rozhodčí nastavil čtyři minuty.

Sestavy TJ Jiskra Domažlice : Šiman – Chocholoušek, Bauer, Nerad, Beránek (89. Špírek) – Došlý, Hradecký (92. Javorský), Čada, Mužík (78. Braun) Leitl (70. Hrubý) – Fořt. Trenér: Milan Matejka.

FK Baník Most: Divkovič – Chábera (73. Schön), Piroch, Heger, Šíša – Štefko (46. Kotlan), Černý, Gedeon, Bouška (73. Nobst), Hejda (89. Weickert) – Hájek (65. Pikl). Trenér: Robert Vágner.

Rozhodčí: Němec – Průcha, Kramlová. ŽK: 2:1 (79. Chocholoušek, 82. Braun – 42. Štefko) Diváků: 523

Ohlasy fanoušků Jiskry Domažlice na utkání s Mostem:

Oldřich Tichý: ,,Tak zápas se mi moc líbil, na našem soupeři nebylo skoro vůbec vidět, že je ostřílený první a druhou nejvyšší ligou v České republice. Naopak si myslím, že Jiskra byla minimálně 80.minut lepším celkem na hřišti, až  cca 10minut nás Most zatlačil do blízkosti našeho vápna.Z pohledu fanouška Jiskry, jsem se bál o 3.body, ale nebyl jsem sám, bylo vidět i na hráčích že o tento výsledek měli obavy! Ale i přesto jsem rád že 3.body zůstaly doma na Střelnici, a za celý fanclub  klukům přejeme, aby další  tři body přivezly v sobotu z těžké půdy Táborska”.

Jan Koch: ,,Jiskra předvedla v náročném deštivém počasí dle mého solidní výkon. Překvapila mi však místy až pasivní hra mosteckého celku, od kterého jsem, jako sestoupivšího ze II. ligy, čekal mnohem větší aktivitu. Do nějaké vyložené šance se hosté v zápase nedostali. Trochu jsem se obával, zda se na klucích nepodepíše nečekaný odchod trenéra Pavla Horvátha do Plzně, ovšem kluci předváděli dál atraktivní, útočný fotbal, vytvořené šance však příliš často hatila nepřesná koncovka. Skvěle také zachytal hostující gólman Divkovič. Domácím pomohl gól na začátku druhé půle zásluhou nové posily Davida Čady, ovšem pojišťovací druhá branka nepřišla, a tak byl závěr především z mostecké strany poměrně vyhrocený. Jiskra si tak připsala další 3. body a po 3. kolech zůstává neporažena. (poj)

Na snímku vlevo Oldřich Tichý , vpravo Jan Koch.