Načítám.......

 

Derby Benfika – Dynamo se zítra hraje Domažlicích

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2015/08/DSC_3603-1280x848.jpg

Domažlice

  Třetí kolo nejvyšší krajské soutěže ve fotbale nabízí derby utkání. Domácí Benfika Jiskra Domažlice bude v zítra 22.8.2015 od 17:00 hodin v podvečer hostit FC Dynamo Horšovský Týn. Dynamo posílené o pět hráčů z Příbramska a se staronovým koučem Aloisem Tomáškem , který  už před léty v Dynamu působil ,vystřídal hrajícího kouče Zdeňka Starobu, vstoupilo do soutěže vítězstvím na stadionu nováčka soutěže TJ Mýto 3:1.Branky vstřelili Tomáš Novák ,Michal Pinc a Jan Doležal. Dynamo bylo celé utkání byli lepším mužstvem mělo více ze hry   neproměnilo několik  vyložených brankových příležitostí. Druhé kolo prohráli doma s posíleným TJ Rozvadov, který je farmou třetiligového Tachova 1:3.Když mančaft nepodržel brankář. Jedinou branku v závěru zápasu vstřelil Pinc.V zápase z Domažlicemi  jim budou chybět dva klíčový hráči  stopér David Novák a  útočník Michal Pinc, kteří jsou na dovolené.,, Očekávám bojovné utkání. Domácí vzhledem k tomu, že mají na svém kontě jeden bod si nemohou dovolit doma další ztratit. My se budeme snažit i když jsme oslabeni být rovnocenným soupeřem. Chtěli by jsme přivést, alespoň  dva body a zvítězit na penalty” vypočítává sportovní manažer Dynama Petr Spörer.

Benfika vstoupila do soutěže remízou 1:1 a prohrou na penalty. s Plzeňským Rapidem. Ve druhém kole, narazili na jednoho z favoritů soutěže TJ Sušice, která prokázala svoji kombinační a útočnou sílu a vyhrála 4:1. 

,,Hrajeme doma, je to přijatelný soupeř,  myslím, že by jsme to měli dát. Soupeř rozhodně je kvalitní. Jejich kádr se od minulé sezony asi moc neobměnil, Očekávám, že budou hrát na jistotu zezadu a budou využívat dlouhými balony jejich útočníky.”Říká k derby záložník Domažlické Jiskry Martin Buršík. Benfika bude postrádat  obránce Michala Pavlíčka, který je na dovolené. Pro zranění je stále mimo kapitán Lukáš Waldanna gólman Adam Bratanič. V týdnu se před zápasem Áčka s Mostem  po třetí během tří měsíců zranil, asi největší smolař a útočná hrozba Benfiky  David Tumpach.

,,Sušice vyhrála zaslouženě. Největší rozdíl byl v důrazu a efektivitě v zakončení. Vrhel a Kočí jsou špičkou v krajském přeboru a dnes to prokázali. Vzhledem k výsledku byli klíčové momenty z konce první půle, kdy rozhodčí posoudil strkání dvou hráčů při rohovém kopu v náš neprospěch a domácí z penalty gólem do šatny zvýšili na 2:0  Hned ve 47 minutě, jsme po chybě inkasovali po třetí. Kluci to nezabalili a hráli do konce, čehož si cením. Chyběl nám však klid a hlavně větší důraz v koncovce. Sušice bude podle mě patřit k hlavním favoritům na postup” ohlíží se za utkáním v Sušici trenér Benfiky Martin Steinbrucker a pokračuje k zápasu k Horšovským Týnem.

,,Je to derby a ty nemají favorita, zvlášť v začátku soutěže. Soupeř opět angažoval, asi pět hráčů se zkušenostmi z divize, má individuality, který dokážou rozhodnout zápas. Nečeká nás nic jednoduchého. Přesto věřím, že zápas zvládneme”.Utkání bude řídit  jako hlavní rozhodčí Martin Havránek s asistenty Janem Mazánem a Pavlem Šiškou. (poj)
Print Friendly, PDF & Email