Brankář Petr vychytal Domažlické střelce

Převýšov Třetiligová Jiskra cestovala k zápasu do Převýšova. Soupeřem jí byla domácí farma Hradce Králové.

SK Převýšov : TJ Jiskra Domažlice A  0:0 (0:0) na PK 4:2

Do zápasu, který hráčům komplikoval nepříjemný vítr, vstoupili aktivněji hosté. Jejich útoky se ale domácí defenzivě na krátkém a malém hřišti dařilo mnohdy i se štěstím ustát. A když už nějaký útok vyšel, pomohl domácím výtečný brankář Petr.

Ten si už po dvou minutách hry musel poradit s nepříjemným centrem Leitla. V 9. minutě zahrozili domácí, ale střela Kopáče zpoza šestnáctky Šimana v brance Domažlic nevystrašila. O minutu na to Leitl hledal Čadu na malém vápně a jeden se zadáku hrozbu odvrátil na roh. Poté hostující Fořt zatáhl míč a Jarkovský musel ´hasit´ odkopem na roh. Domácí brankář jej odvrátil, ale jen k Hradeckému, jehož střela o kousek minula levou tyč. Poté se hrálo spíše mezi šestnáctkami. Ve 24. minutě po kombinaci Chlebouna s Kopáčem mířil druhý jmenovaný nad bránu hostů. Největší šanci měla Jiskra ve 42. minutě. Po autovém vhazování přizvedl Bauer na přední tyči balon Čadovi a jeho hlavičku, která už mířila do branky, vyrazil Petr.

Jiskra šla do vedení v 52. minutě. Mužík na pravé straně našel Leitla, ten zatáhl balon po pravé straně, nacentroval na naběhnutého Fořta, který z osmi metrů překonal Petra. Proti však byla pomezní Šulcová a odmávala ofsajd. Zda byl je diskutabilní. Hosté i nadále měli balon častěji na kopačkách.V 61. minutě došlo opět na spolupráci Leitla s Fořtem, ale Petr rychle vyběhl. Za dvě minuty zahrával Došlý po faulu Kopáče na Čadu trestný kop, ale o kousek minul svatyni Převýšva. V 67. minutě se zranil Hradecký, kterého vystřídal Braun. V závěru utkání se do šance dostali domácí, kdy po centru od Javůrka skluzem zakončoval Petrus vedle levé tyče Šimana. Šest minut před koncem došlo na další velkou šanci hostů, kteří Došlým zahrávali z pravé strany standardku, a Bauerovu povedenou hlavičku k levé tyči zázračně vyškrábl Petr. Dobíhající Čada ke smůle hostů trefil tyč! Smůla Domažlic vyvrcholila v 89. minutě kdy Mužík rozehrál trestný kop, balon odhlavičkoval ve vápně domácí obránce pouze k Fořtovi, jehož povedenou střelu Petr vyrazil na břevno.

Velmi dobře pískající sudí Ginzel nastavil dvě minuty, poté po bezbrankové remíze došlo na rozstřel. V první sérii byli úspěšní domácí Špidlen a Mužík, ve druhé Vobejda dal, ale Fořt na Petra nevyzrál. Poté uspěli Kopáč i Špírek. Ve čtvrté sérii Týfa proměnil, ale hostující Beránek ne. Domácí tak díky gólmanovi získali druhý bod za výhru 4:2 na penalty.

V dalším kole ČFL čeká Domažlice v neděli 13. září FK Kolín vedený trenérem Bobkem, který utkání Převýšova s Domažlicemi spolu s majitelem domácího klubu Rybou sledoval.

SK Převýšov: Petr Doležal, Jarkovský, Chleboun, Špidlen Labík T. (70. Urbanec), Kopáč, Vobejda, Javůrek (85. Týfa) Sedláček, Petrus. Kouč: Tomáš Hrabík.

Jiskra Domažlice A: Šiman Chocholoušek, Nerad, Bauer, Beránek Mužík, Čada, Došlý (90.+1. Špírek), Leitl (62. Roubal), Hradecký (69. Braun) Fořt. Kouč: Milan Matejka.

HR: Ginzel Rais, Šulcová. ŽK: 1:0 (69. Doležal). Diváků: 220.

Trenér Milan Matejka, Jiskra Domažlice: „Úzké a krátké hřiště, zahuštěná obranná polovina,                                 pozorně a důrazně bránící soupeř. Přestože jsme byli po celé utkání lepším týmem, těžko jsme se prosazovali naší kombinační rozehrávkou, byli jsme málo odvážní v křídelním prostoru a na můj vkus jsme kazili hodně jednoduchých přihrávek. V průběhu týdne jsme věnovali velkou pozornost standardním situacím, které měly být rozhodující pro výsledek utkání. Bohužel tutovku Čady a Nerada domácí brankář Petr neuvěřitelně vytáhl z brankové čáry a ani břevno Fořta a tyč aktivního Čady nás nepotěšily. Branka Fořta neplatila pro těsný ofsajd a neujalo se ani zakončení Mužíka, Hradeckého či Došlého. Výborný výkon domácího brankaře Petra gradoval chycením dvou pokutových kopů po devadesáti minutách hry, a tak druhý bod zůstal v Převýšově. Neproměňování brankových příležitostí je momentálně otázkou štěstí. Jak Fořt, tak Čada, kteří se dostávají po vypracovaných akcích do zakončení jsou zkušení a kvalitní hráči. Oba jsou góloví hráči, jejich statistiky to jasně dokládají. Nám v posledních utkáních chybí vždy jen několik centimetrů ke vstřelení branky, dá se také konstatovat, že brankaři soupeře proti Domažlicím čarují (utkání s Mostem, Táborsko, Převýšov). Takový je fotbal. Musíme dále poctivě pracovat, vytvářet střelecké příležitosti a tím jít i tomu štěstí naproti v koncovce”.

Penaltový rozstřel a neproměňování brankových příležitostí ,hlavní problém, co s tím budete dělat?

Neproměňování brankových příležitostí je momentálně otázkou štěstí. Jak Fořt, tak Čada, kteří se dostávají po vypracovaných akcích do zakončení jsou zkušení a kvalitní hráči. Oba jsou góloví hráči, jejich statistiky to jasně dokládají. Nám v posledních utkáních chybí vždy jen několik centimetrů ke vstřelení branky, dá se také konstatovat, že brankaři soupeře proti Domažlicím čarují (utkání s Mostem, Táborsko, Převýšov). Takový je fotbal. Musíme dále poctivě pracovat, vytvářet střelecké příležitosti a tím jít i tomu štěstí naproti v koncovce.
Útočnou hru se snažíme oživovat každé utkání, když se střelecky neprosadíme. K Fořtovi místo mladého Hradeckého dáváme zkušeného Čadu, Roubal po zranění střídá křídelní hráče Došlého nebo Leitla. Vysouváme z pozice levého obránce do zálohy Beránka, který za poslední měsíce udělal největší výkonnostní vzestup, ale pro dlouhodobé zranění Bárty pak chybí hráč na levou stranu obrany. Na lavičce pak zůstávají defenzivní hráči středu pole Javorský a Braun, technický, ale málo tahový a soubojový hráč Špírek. Hrubý určitě šanci dostane, na pravé záloze to není ono a Chocholoušek také předvádí solidní výkon

.Máme málo útočníků ,jak vidíš tuto otázku?

Před sezónou jsme s Pavlem Horváthem měli zájem o Hrdličku z Plzně, ten se zalekl konkurence v Domažlicích a dal přednost angažmá v Tachově. Tedy pokud by přišel útočník k oživení hry, který by byl ekonomicky únosný, kvalitní a jeho mateřský klub by byl ochoten ho uvolnit, urči
tě ho rádi uvítáme.

Útočník Pavel Fořt, Jiskra Domažlice: „Zápas byl velice náročný, ztěžoval ho silný vítr. V první půli jsme měli tak tři dobré šance na to vstřelit gól. Druhý poločas to samé, ale pro mě nejlepší hráč domácích gólman Petr vše vychytal. Chtěl bych pochválit naši obranu, která kromě asi jedné větší šance domácí k ničemu nepustila. Byl to bojovný zápas na úzkém hřišti s velkým větrem, ale byli jsme na to připraveni. Jen škoda, že nám to tam nepadlo. Hřiště bylo dobré, ale úzké. A penalty? Teď jsme na ně dvakrát prohráli, budeme je muset více trénovat. Já jsem ji špatně trefil, chtěl jsem více do prostředka nahoru, bohužel se mi to nepovedlo.“

Trenér Tomáš Hrabík, SK Převýšov: „Hrálo se bojovné utkání s minimem šancí na obou stranách. Hosté si vytvořili dvě, ale nás v obou případech podržel brankář Petr. I my měli pár gólových příležitostí, ale ani jeden tým nedokázal rozhodnout v normální hrací době. V penaltové loterii jsme byli úspěšnější. Se dvěma body jsme velmi spokojeni.“

Jakub Šiman brankář Jiskra Domažlice:  ,,Dneska, zápas s Převýšovem můžeme hodnotit pozitivně co se týče předvedené hry. Na malém hřišti jsme se snažili kombinovat což se nám celkem i dařilo. Vypracovávali jsme si nějaké šance. Tu největší skvěle chytil brankář hostů. Ve druhém poločase foukal silný vítr a fotbal šel s kvalitou dolu. I ve druhé půli jsme měli velkou šanci šanci na vedení, ale opět hosty podržel brankář. Myslím, že jsme si vítězství zasloužili, bohužel pro nás jsme neměli ani v penaltovém rozstřelu patřičné štěstí. Věřím, že v dalším kole štěstí mít budeme a k dobré předvedené hře přidáme dobrý výsledek”.

Petr Došlý, záložník Jiskry Domažlice: Zvládli dobře,vypracovali jsme.si vìce ze hry i  brankových příležitostí,ale domací gólman,vše zázračně zneškondil. Navíc se stal i mužem zápasu, když v penaltové loterii chytil dvě penalty. Teď se musíme koncetrovat na další domácí zápas a vyhrát.Hřiště bylo v Převýšově menší ale upravené, co se tyče zázemí,tak na to ,že Převýšov hraje už nějaký te pátek třetí ligu, je pro mě zklamáním….

Dominik Hradecký , záložník  Jiskra Domažlice : ,,V prvním poločase jsme soupeře do ničeho nepustili a sami si vytvořili  několik šancí, hlavně ze standartních situací. Druhý poločas už si i soupeř dokazal vytvořit  asi dvě příležitosti, ale naštěstí je neproměnil, my jsme jich měli i v druhém poločase hodně,bohužel měli domácí s výborným brankářem velké štěstí. Jedna branka nam nebyla uznaná pro údajný ofsajd.Ohromě nás sráží neproměňování brankových příležitostí a penalty jsme ani tentokráte nevyhráli. Na obojím musíme zapracovat”.