Jiskra na Žižkově, článek, ohlas, foto

Smolná prohra Domažlic na Žižkově

Praha V 7. kole České fotbalové ligy zajížděli fotbalisté Domažlic na stařičký stadion v Seifertově ulici na Praze 3, který je domovským stánkem slavné Viktorie Žižkov, pro letošní ročník farmy SK Slavia Praha.

Žižkov po nařízeném sestupu z II. ligy změnil majitele, nové vedení v čele s ředitelem Jiřím Rývou muselo řešit finanční potíže z minulosti. Mužstvo se dávalo dohromady na poslední chvíli, přesto se zkušenému sportovnímu řediteli Michalu Dymlovi, který společně s trenérem Romanem Veselým a několika hráči přišel ze střížkovských Bohemians, se povedlo dát dohromady kádr s ambicemi na nejvyšší příčky. Jiskra byla také v nepříjemné situaci. Po porážce v Tachově byl odvolán dosavadní kouč Milan Matejka. Vedením mužstva byli na tento zápas  pověřeni trenéři Vojtěch Fořt a Zdeněk Štrunc. Ti do sestavy zařadili na pozice stoperů Bauera a Chocholouška a na pravou stranu obrany Hrubého a na levou Beránka a v brance se  nastoupili se Šimanem.

FK Viktoria Žižkov : TJ Jiskra Domažlice 2:1 (1:0)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Drábka se hrálo mezi šestnáctkami. ¨Do úvodního zakončení dostal hostující obránce Hrubý, který střelou z pravé strany z poza šestnáctky brankáře Brauneise nepřekvapil. Na druhé straně se ve 30. minutě dostal do zakončení Vukadinovič. Jiskra po půlhodině přišla o beka Hrubého, který odstoupil pro zranění kolene. Na jeho místo přišel Nerad. Domácí šli do vedení z první vážnější akce ve 40. minutě, kdy si na centr ze strany naběhl Vukadinovič a z malého vápna střelou k tyči otevřel skóre 1:0. Ve 49. minutě se do brejku dostal středem domažlický Fořt, ale prováhal šanci na zakončení a vracející se bek Šandera mu jeho pokus mířící na bránu zblokoval. V 52. minutě zahrávali domácí roh, k odraženému míči se dostal Šandera, ale mířil nad bránu. O chvíli později Šiman vychytal z brejku žižkovského střelce Stočka. Dvě minuty na to faulovali před šestnáctkou domácí hráči Mužíka, ten z trestného kopu trefil pouze zeď. Domažlice se tlačily před branku Brauneise ve snaze vyrovnat a ve druhém poločase byli jednoznačně lepší. Další vyloženou šanci spálil v 60. minutě opět Fořt, když se k němu odrazil balon a šel sám na brankáře Viktorie, který vyběhl až těsně k šestnátce, se štěstím nohama vyrazil střelu. V době tlaku hostů se domácí dostali do brejku a Hurka střelou na vzdálenější tyč nedal Šimanovi šanci 2:0. Smolař utkání Fořt tři minuty na to vstřelil gól, ale postranní rozhodčí, která Fořtovi zkazila radost z gólu už v Převýšově, odmávala znovu sporný ofsajd a branka uznána nebyla. Jiskra se snížení dočkala v 82. minutě, kdy Brauneis vyrazil ostrý centr z pravé strany na malé vápno, kam si naběhl Roubal, a střelou do prostředka brány snížil na 2:1. Hosté se snažili o vyrovnání, ale Žižkov takticky rozkouskoval hru několika střídáními a podařilo se jim těsnu výhru uhájit. Stínem zápasu bylo zranění kolenních vazů obránce Hrubého , který bude několik týdnu Jiskře chybět.

FK Viktoria Žižkov: Brauneis – Šandera, Podrazký, Štoček (87.Křeček), Dočekal(90.Marek), Hurka(77.Onyeka Godwin Konyeha) , Vukadinovič(88.Hanuš), Mareš, Avdič, Volek, Kodr.
Trenér: Roman Veselý.

Jiskra Domažlice: Šiman Hrubý (31. Nerad), Chocholoušek, Bauer, Beránek, Braun (46. Leitl), Čada, Mužík (79. Roubal), Hradecký, Došlý (62. Špírek), Fořt.Trenéři:Trenéři: Vojtěch Fořt a Zdeněk Štrunc.

ŽK: 1:0

Rozhodčí: Drahoslav Drábek- Ondřej Čechlovský- Lucie Šulcová

DFA: Ladislav Míka

Po utkání bylo na hráčích znát obrovské zklamání a do řeči jim příliš nebylo, za všechny se vyjádřil  obránce Adam Beránek, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti  „Dnes jsme odehráli dobré utkání, mezihra z naší strany byla slušná, ale bohužel nedokážeme proměňovat šance, což nás v poslední době trápí. Asi nám chybí větší koncentrace v koncovce, to musíme zlepšit. Je třeba se koncentrovat na celé utkání v defenzivní i ofenzivní činnosti. Žižkov hrál dobře v bloku a na rozdíl od nás byl efektivní, co se týče proměňování šancí. Ze tří příležitostí vstřelil dva góly. Je to asi trochu i o štěstí, které my v poslední době bohužel nemáme.“ (poj)