Benfika-Mýto článek, ohlasy,foto

´Benfika´, pátý tým tabulky krajského přeboru, hostila v neděli nováčka soutěže z Mýta poslední tým tabulky. Rezervě Jiskry chyběli zranění a nemocní Šimůnek, Bláha, Kalný a Tumpach, Štěpán odešel na hostování do Přeštic. Na lavičce byli připraveni dva nadějní dorostenci Selnar a Vlček.

Utkání nabídlo atraktivní podívanou plnou pěkných kombinačních akcí i gólů, takže je škoda, že si na ´Benfiku´ nenajde cestu více diváků.

Jiskra Domažlice B – Slavoj Mýto 5:2 (2:0)

Po úvodním hvizdu sudího Hodka se do první vážnější šance dostali hosté. V 11. minutě po rychlé akci Kotnauer vysunul Koudelku, ten efektně obloučkem poslal do šance po pravé straně Štycha, který pronikl až před brankáře Straku, ale ten jeho povedenou střelu kryl. Domažlice odpověděly tím nejlepším způsobem. Korelus přihrál Waldmannovi, ten našel přesnou dlouhou přihrávkou za obránci naběhnutého Buršíka, který na šestnáctce přehodil brankáře Křikavu 1:0. Další hezkou kombinaci domácích borců viděla Střelnice v 16. minutě. Lešek vysunul Hojdu, ten poslal míč na levou stranu na Buršíka, který přes křižujícího obránce hostů Tyce střílel k pravé tyči, ale gólman Mýta pokus kryl. Buršík se v další šanci ocitl v 19. minutě po trestném kopu Koreluse, ale mířil nad. Skóre se znovu měnilo ve 27. minutě. Lucák ve středu hřiště získal balon, který přes Waldmanna putoval do šestnáctky, kde Buršík kličkou ošálil Fišera a střelou z 11 metrů nedal brankáři Křikavovi šanci 2:0. Chodové byli při chuti. Ve 35. minutě Křikava musel vyrážet na roh Copák pokus.Ve 41. minutě vyrobili domácí stoper Korelus s gólmanem Strakou hrubku, kdy prvně jmenovaný vracel malou domů, Straka váhal s rozehrávkou a Štych mu do odkopu vložil nohu, od které se balon odrazil naštěstí pro domácí nad branku. O dvě minuty později založil Waldmann další hezkou akci Jiskry. Na vlastní polovině obehrál hostujícího hráče a přesným pasem vysunul Buršíka, který si navedl balon na šestnáctku a střelou jen o centimetry minul pravou tyč branky Slavoje. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Ve druhé půli ´Benfika´ pokračovala v pěkných kombinacích. V 52. minutě se zaslouženě dočkala gólu, když Černý pasem vysunul Copáka, ten zatáhl míč a centrem našel na malém vápně Waldmanna, který předběhl obránce Slavoje a zvýšil na 3:0. V 55. minutě nechal sudí citlivě výhodu po faulu Fišera na Hojdu, míč se z toho souboje odrazil k Buršíkovi, který se opět kličkou zbavil obránce a na malém vápně hledal Lucáka, který na míč nedosáhl a dobíhající Copák přestřelil bránu. Po několika šancích domácích se hostům z ojedinělé akce podařilo snížit, když Štych po centru na penaltu hlavičkou přehodil Straku 3:1. Domažlice odpověděly za tři minuty. Hojda našel na straně Lucáka, který před brankou hledal Copáka, ale hostující Světlík si míč srazil do vlastní brány 4:1. Na druhé straně v 72. minutě vychytal Straka nadvakrát nejlepšího hráče Mýta Štycha. Hosté mohli snížit o minutu později, ale Šťastný ze 17 metrů o kousek minul branku. Uklidnění pro domácí přinesla 75. minuta. Lucák vysunul střídajícího Vojtka, Šťastný jej v šestnáctce zatáhl a Lešek bezpečně proměnil nařízenou penaltu 5:1. Konečnou podobu výsledku dal v 90. minutě Štych, který po přihrávce od Tyce mezi obránce prostřelil Straku 5:2.

Jiskra Domažlice B: Straka Pavlíček, Korelus, Kubr, Lešek Hojda (64. Vísner), Lucák, Waldmann (70. Vojtko), Černý, Copák (84. A. Vlček) Buršík. Trenér: Martin Steinbrücker.

Slavoj Mýto: Křikava Tyc (59. Cafourek), Kolařík, Fišer (70. Bejček), Světlík, Šťastný, Kotnauer, Štych, Lupáč (83. Ulrich), Hereit, Koudelka (66. Veverka). Trenér: Roman Šmerhovský.

HR: Hodek. Šlajs Jakub, Homr Michal. Delegát: Jirsa Petr

ŽK: 2:2.40.Korelus,  54.Černý-  50.Štych, 55.Fišer

Diváků: 89.

Martin Buršík útočník Benfiky :,,Od začátku zápasu jsme soupeře jasně přehrávali. V prvním poločase se téměř k ničemu nedostali. Podařilo se nám vstřelit  dva góly a ve 2. poločase jsme si už hlídali vedení. Hráli jsme dobře.
Myslím, že to dneska nebylo špatný, podařilo se mi vstřelit 2 branky, ale mohl jsem jich dát i víc. Některé situace jsem mohl řešit jinak, ale nejdůležitější je, že jsme dneska vyhráli”.

Antonín Vlček ml záložník Benfiky :,, Vzhledem k tomu, že mi přišla asi v půl druhé zpráva od trenéra s nominací na dnešní zápas, tak se to dneska seběhlo všechno neuvěřitelně rychle. V týdnu jsem s týmem trénoval, ale že bych měl jít na zápas jsem netušil. Od začátku jsem věděl, že do hry půjdu až ke konci, ale i těch deset minut mi stačilo k tomu, abych si je užil jako kdyby jich bylo 90. Musím uznat, že jsem byl celkem nervózní, ale to taky na hřišti odpadlo. Celkově jsem rád, že jsme vyhráli a získali tři body.   Jak hrál podle Tebe soupeř? O soupeři jsme věděli, že je nováček. Rozhodně jsme nic nechtěli podcenit a myslím si, že jsme to zvládli. Trochu si myslím, že jsme nezvládli konec zápasu, ale i to není nejhorší. Tři body jsou zaslouženě doma.”

Trenér Martin Steinbrücker, Jiskra Domažlice B: „Do zápasu pro zranění nezasáhli Šimůnek, Bláha a Kalný. Tumpach je v trestu. Z ´áčka´ nedorazil nikdo, tak jsme kádr doplnili o dorostence. Úvod zápasu nám vyšel. Chtěli jsme hrát rychle, kombinačně a to se nám dařilo. Výsledkem bylo zasloužené vedení 2:0 po brankách aktivního Buršíka, při kterých mu asistoval uzdravený Waldmann. Ten korunoval svůj výborný výkon brankou na 3:0 po přihrávce agilního Copáka. Po naší chybě jsme sice inkasovali na 3:1, ale kluci si nadále vytvářeli šance. Pak Copák zvýšil Buršíka na 4:1 a Lešek z pokutového kopu na 5:1. Konec zápasu jsme podcenili a ještě dovolili Mýtu korigovat výsledek. Kluky bych chtěl za odvedený výkon pochválit.“ (poj)