Nejtěsnější prohra ´Benfiky´ s lídrem článek a ohlasy

Rozvadov Soupeřem rezervy Jiskry Domažlice v 8. kole krajského přeboru byl Rozvadov, pro někoho překvapivý lídr tabulky. Ten letos disponuje početnou legií hráčů, na které nezbylo místo v třetiligovém kádru Tachova.

Chodové cestovali k utkání posíleni o hráče z kádru A mužstva Javorského, Vojtka a Bártu, který se rozehrává po zranění.

Rozvadov Domažlice B

1:0 (1:0)

Jako první se osmělili hosté, ale závar po trestném kopu v podání Lucáka uťala píšťalka sudího kvůli hře rukou jednoho hráče Jiskry. Ani z další standardky hosté nic nevytěžili. Skóre se měnilo ve 13. minutě, kdy trestný kop domácích z levé strany skončil až u Bronce a ten usměrnil míč do protipohybu Straky 1:0. V 17. minutě hosty podržel brankář při střele druhého nejlepšího kanonýra soutěže Žemličky. Totéž platilo po rohu Rozvadova po půlhodině hry. Ve 34. minutě předvedli domácí pěknou akci po ose Kabourek, Hána, kterou ale zakončil nepřesně Bronec. O pět minut později zahrávala ´Benfika´ dva rohové kopy, ale domácí je bez problémů ustáli. V samém závěru zahrával trestný kop hostující Lucák, ale bez úspěchu. Poté sudí trochu nudný poločas ukončil.

Jak skončil první poločas, tak začal i druhý. Jenže ani Buršík při trestném kopu hostů neměl ´seřízená´ mířidla. Ve 49. minutě zahrozil domácí Viterna, o čtyři minuty později musel za cenu žluté karty hasit brejk soupeře stoper Domažlic Korelus. V 55. minutě hsté přečkali se štěstím velký závar před brankou. A ani z následného trestného kopu Čížka domácí nic nevytěžili. V 57. minutě Žemlička překonal Straku, ale sudí branku Rozvadovu neuznal pro ofsajd. V těchto chvílích měli domácí zápas pod kontrolou. V 59. minutě Viterna vysunul Šáchu, ale toho skvěle vychytal Straka. Hosté se pokoušeli o kombinační hru, ale jejich pokusy většinou končily ještě před pokutovým územím. S přibývajícím časem hosté stále více otevírali hru ve snaze vyrovnat. Pro domácí se tak otevírala šance na rychlé brejky. V 64. minutě postupoval Viterna sám na Straku, ale ten jej vychytal a poradil si i s následnou dorážkou Hutty. V 68. minutě ztroskotal na domažlickém gólmanovi snajpr Žemlička, který se ho snažil přehodit. V 75. minutě zahrozili hosté, ale Makrlík si se střelou Buršíka poradil. Na opačné straně hřiště v 78. minutě Straka opět podržel naděje hostů na dobrý výsledek, když skvěle zasáhl při prudké střele Hutty, ztlumil ji a míč směřující do branky uklidil do bezpečí Kubr. V závěru se hosté stále více tlačili dopředu, ale zkušená domácí obrana je do šancí nepustila. V poslední minutě kopal Lucák trestný kop, ale výsledkem byla pouze velká strkanice. Domácí si tak připsali do tabulky zasloužené tři body.

Jiskra Domažlice B: Straka Pavlíček (21. Kalný), Kubr, Javorský, Bárta (46. Hošek) Korelus (88. Šimůnek) Vojtko (74. Dufek), Lucák, Černý, Waldmann Buršík.

Trenér Martin Steinbrücker, Jiskra Domažlice B: „Vítězství domácích bylo zasloužené, jelikož byli nebezpečnější hlavně v předfinální a finální fázi. Měli několik příležitostí, ale díky výbornému brankáři Strakovi jsme byli až do poslední minuty ve hře o body. My jsme se do šanci dostávali jen sporadicky. Utkání ovlivnilo také to, že jsme museli brzy střídat oba krajní beky a do hry šli hráči, kteří stačili po zranění absolvovat jen dva nebo tři tréninky.“ (for)

Ondřej Černý záložník , Jiskry Domažlice B :Utkání s Rozvadovem bych nehodnotil vůbec nějak pozitivně. Myslím si, že po celé utkání jsme měli více ze hry. Bohužel v někdy okolo 25 minuty jsme dostaly gola ze standartní situace kde jsme nechali hráče na zadní tyči samostatného a ten s přehledem proměnil. Nejde nám upřít vůbec snaha po vyrovnání, ale utkání bylo tak vyhecované,že čas utíkal hrozně rychle. Ale je vidět, že malá hřiště nám vůbec nevyhovují. Teď musíme porazit doma Lhotu a pak Přeštice budou to náročná utkání,, ale věřím,že je zvládneme.(poj)