Áčko nestačilo na Benátky

Nováček z Benátek porazil Domažlice

Benátky nad Jizerou Fotbalisté třetiligové Jiskry cestovali v neděli do 197 km vzdálených Benátek nad Jizerou, kde jim byl za soupeře nováček v České fotbalové lize, místní SK.

Domažlický kouč Zdeněk Michálek nemohl počítat s dlouhodobě zraněnými Jiřím Bártou a Martinem Hrubým, k nimž se přiřadil i Ondřej Chocholoušek distancovaný na jeden zápas za vyloučení v Písku. Proto došlo k několika vynuceným změnám v sestavě Chodů. V době reprezentační přestávky Jiskra využila služeb plzeňského Egona Vůcha, který nastoupil na pravé straně záložní řady. Po nemoci nastoupil na postu pravého beka Nerad a ve stoperské dvojici společně s Markem Bauerem nastoupil Pavel Javorský.

Benátky jsou farmou FK Mladá Boleslav, a tak domácí kouč Vladimír Sedláček mohl postavit mladoboleslavské Křapku s Kubistou.

Benátky Domažlice 2:1 (0:0)

Po opatrném začátku, kdy se vše podstatné odehrávalo většinou mezi šestnáctkami, našel Vůch centrem v šestnáctce Mužíka, jeho zakončení ale nebylo přesné. V 16. minutě musel vybíhat domažlický brankář Šiman až za vápno, aby uťal rodící se šanci Klaina. Ve 25. minutě přišla největší příležitost hostů v prvním poločase. Javorský hezky přenesl hru na Beránka, ten zatáhl míč po straně a přesným centrem našel ve vápně Došlého, ten bohužel pro hosty trefil pouze nohy vybíhajícího brankáře domácích Michni. Druhou povedenou akci si hosté vytvořili ve 40. minutě. Čada vysunul centrem po levé straně Beránka, na jeho povedený centr si v šestnáctce naběhl Vůch a hlavičkou jen o kousek minul levou tyč branky Benátek.

Do druhého poločasu nastoupil do zálohy Domažlic místo Špírka ofenzivnější Roubal. Hned v úvodu mířil domácí Ansuma metr nad bránu Šimana. Ve 49. minutě Čada vysunul Vůcha, jeho skákavá střela zpoza šestnáctky přes obránce těsně minula levou tyč domácí branky. O deset minut později Čada obloučkem přes bránící hráče vysunul Vůcha do vápna, míč se odrazil od zad bránícího Borovičky pod nohy k Vůchovi, ale Michňa včasným výběhem z branky šanci zmařil. Opět platilo pravidlo: „Nedáš, dostaneš!“ Domácí vystřídali Ansumu za Synka. Ten pobyl na hřišti jen chvilku, když přizvedl hlavou rohový kop Sedláčka na pravý roh malého vápna, kde stál Mbah, který vystřihl nůžky a míč zapadl k levé vzdálenější tyči 1:0. Tento šťastný gól vlil do žil domácích hráčů aktivitu, která bohužel pro Domažlice vedla k druhé brance v jejich síti. V 66. minutě našel Mbah přihrávkou Sedláčka, ten potáhl míč do šestnáctky a z patnácti metrů těsně minul pravou tyč branky hostů. O dvě minuty později našel Sedláček centrem na pravé straně Mbaha, který zpětným centrem vrátil naběhnutému Sudkovi, ten však mířil do ochranné sítě za bránou. V 71. minutě centroval z pravé strany Vůch na nabíhajícího Hradeckého, který ve vápně hlavičkoval a zasáhl ruku bránícího Sedláčka, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře. Ještě v téže minutě založili domácí centrem z vlastní půlky akci, jeden z obránců Domažlic ve snaze odhlavičkovat balon ho ke své smůle přizvedl před Bauerem a tak se k míči dostal Synek, který potáhl míč na roh šestnáctky, kde přepadl přes vybíhajícího Šimana a rozhodčí nařídil pokutový kop, který Borovička proměnil 2:0. Kdo si myslel, že je po zápase byl na omylu. Domažličané se v závěru do svého soupeře ´zakousli´. V 77. minutě ještě domácí Sedláčkův pokus z trestného kopu ´lízl´ spojnici břevna a tyče. V 79. minutě měli stoprocentní šanci hosté. Čada ideálně středem vysunul Roubala, jenže ten z deseti metrů trefil domácího brankáře. V 83. minutě založil další akci Jiskry Beránek, přesným centrem našel Fořta, který před vápnem posunul míč hlavou na Čadu, jeho střela se od pravé tyče odrazila za brankovou čáru 2:1. Hostující trenéři ve snaze posílit útočné snažení poslali za Beránka vysokého Brauna, v nastaveném času šel do útoku i brankář Šiman. Výsledkem mohla být vyrovnávací branka, když se po centru Mužíka dostal ke střele z 11 metrů Braun, ale Michňa zázračně vyrazil nad bránu.

SK Benátky nad Jizerou: Michňa Borovička (86. Buryán), Křapka, Kubista, Sudek Mbah (89. Horák), Smetana, Škarecký, Mich. Sedláček (90+1. Karásek), Klain (56. Mar. Sedláček) Ansuma (63. Synek). Trenér:Vladimír Sedláček

Jiskra Domažlice A: Šiman Beránek (84. Braun), Bauer, Javorský, Nerad Vůch, Špírek (46. Roubal), Mužík, Čada, Došlý (68. Hradecký) Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek, as. Pavel Vaigl

HR: Dujsík Fojtík, Kvaček. ŽK: 2:2 (51. Klain, 90. Synek 72. Šiman, 85. Vůch). Diváků:210.(poj)