Benfika padla v Lubech

Ve třináctém kole  krajského přeboru cestovala Jiskra Domažlice B šestý tým tabulky na stadion čtrnáctého celku TJ Start Luby. Trenéři nemohli počítat se zraněným Liborem Bláhou a Davidem Tumpachem. Naopak mohli využít služeb dvou záložníků z A mužstva Miroslava Špírka a Luďka Leitla, které trenéři A mužstva poslali se za rezervu rozehrát kvůli jejich menší zápasové vytíženosti.

TJ Start Luby- TJ Jiskra Domažlice B 3:1 (0:0)

V krásném podzimním slunečném počasí začali favorizovaní hosté  náporem a domácí gólman Kalaš byl v neustálé permanenci střel hostujících hráčů. Ve 4. minutě střílel z poza šestnáctky Špírek Kalaš jeho střelu vyrazil před sebe, ale nikdo z hostujících hráčů nedorážel. V 6.minutě zatáhl Lešek balon po levé straně přihrávkou našel naběhnutého Vojtka, který vystřelil z 16. metrů Kalaš míč vyrazil před sebe a domácí zadák Lysek okamžitě míč odkopl na autové vhazování. O dvě minuty na to fauloval Čipera Waldmanna trestný kop rozehrál Špírek do vápna , kde ho lehce tečoval Vojtko, ale Kalaš byl na místě. V 9. minutě zatáhl míč Pavlíček ten přihrál Leitlovi , který před bránou hledal Buršíka , který na balon nedosáhl. Stejně neúspěšně mířil v 10. minutě Špírek opět do Kalaše. Za pět minut zatáhl míč po pravé straně Leitl našel na penaltě Waldmanna , jeho střela opět našla připraveného Kalaše. V 17. minutě opět mířil Buršík do Kalaše po chvíli Vojtko vysunul Leitla a střela mířila kousek vedle levé tyče zařízení Lub.  Ve 24.minutě předvedli hosté nacvičený signál při rohovém kopu Leška si Pavlíček zběhl na bližší tyč a jen o kousek minul pravou tyč branky Lub. Za minutu další roh Leška, který si míč orazil s Vojtkem centrem našel hlavu Černého, který mířil vedle Kalašovy svatyně. Hosté poprvé vystřelili na branku hostujícího gólmana Straky ve 29.minutě o metr ji minul Vejskal.Po půl hodině hry zakončoval po přihrávce Špírka Černý vedle branky domácích. Po festivalu neproměněných šancí hostů to byli paradoxně domácí, kteří po ojedinělé akci  Cole našel Švátoru, který trefil levou tyč a z dorážky střílel vedle Strakovi svatyně to časomíra ukrajovala 31. minutu. Hosté odpověděli rychlou kombinací po ose Lešek- Waldmann a Černého střelu Kalaš s velkou námahou vytěsnil na rohový kop

.Závěrem poločasu se hra postupně  vyrovnala. Ve 40. minutě musel Straka s námahou vyrážet rohový kop Raišla.O minutu na to se do velké šance dostal Buršík sám na Kalaše  mířil  vedle. Úvod druhého poločasu přinesl první branku. Kdo by si z průběhu utkání myslel že v síti Kalaše byl na omylu. Domácí doslova přetlačili hostující obránce a Cole ve spolupráci s Čiperou poprvé rozvlnil síť za Strakou 1:0 to se psala 55. minuta. Druhou branku přinesla 63.minuta Švatora trefil pravou tyč a Cole dorazil na 2:0.V 64. minutě střílel Vojtko z 18. metrů vedle levé tyče branky domácích. V 67. minutě udělil druhou žlutou kartu sudí Vocelka Leškovi a předčasně ho poslal pod sprchy. V 78. minutě zahrával domácí Raišl trestný kop , který na dvakrát Straka kryl. O chvilku na to opět bojující domácí, kteří vycítili příležitost na zisk bodů se dostali do šance po souhře Cole a Raišla, ale hosté odvrátili na roh. Benfice předvedla pěknou kombinaci Špírek vysunul po pravé straně Šimůnka ten ve vápně našel naběhnutého Buršíka, který posunul na levo na Kubra ten přesnou střelou k pravé tyči nedal Kalašovi šanci 2:1.O minutu na to se do šance dostal střídající Nešpor, který překopl bránu Straky. Závěrečnou třetí branku vstřelil domácí Šleis ve druhé minutě nastavení po vysunutí  za obránce, kdy obstřelil vybíhajícího  Straku  na konečných 3:1.Stínem utkání je zranění stopera Koreluse  naštíplí  loket.
TJ Start Luby: Kalaš Lysek, Křížek, Raišl (89. Šleis), Vejskal, Kvítek (80. Nešpor), Čipera (73. Voráček), Čížek, Cole, Švátora, Pivoňka. Trenér: Smolík.

Domažlice Benfika: Straka –  Pavlíček (74. Šimůnek), ,  Korelus, Kubr, Lešek- Černý (89. Vísner),  Waldmann (89. Hojda), Leitl,  Špírek- Vojtko (73. Lucák),   Buršík Trenéři: Steinbrücker a Vlček.

Rozhodčí: Milan Vocelka- František Šimek-  Lukáš Kříž

Delegát : Miroslav Svoboda

Diváků:110

ŽK:14.Čipera, 23.Raišl – 16.Vojtko,44.Černý,58 a 66 .Lešek – ČK

Řekli po utkání:

,,Pořád nevyužíváme vypracované příležitosti. Soupeř přečkal náš nápor a když své dvě šance využil, hlavně důraznou hrou v našem pok. úz. Po vyloučení Leška už bylo těžké otáčet zápas. Kluci to nezabalili, povedlo se snížit, ale do otevřené obrany jsme inkasovali v poslední minutě potřetí. Musíme být důraznější v soupeřově 16ce a proměňovat šance. Herní projev není špatný, soupeře přehráváme, ale neproměňování šancí nás sráží”. řekl po utkání zklamaný kouč Benfiky Martin Steinbrucker.V posledním domácím utkání nastoupí dnes v sobotu Benfika proti Chotíkovu.

Je to ofenzivní tým, který patří dlouhodobě mezi 3-4 nej lepší v KP. Čeká nás těžký zápas ve kterém rozhodne to, kdo promění své šance. Věřím, že střelecké trápení prolomíme a body zůstanou doma. Chci poděkovat za celej tým našim fanouškům, kteří nás podporujou. Zároveň je chci pozvat na tento náš poslední domácí zápas v podzimní sezoně” pozval na Chotíkov kouč Steinbrucker.

Ivo Vojtko útočník Benfiky:,, První poločas jsme toho soupeři moc nedovolili, dostali se myslim do jedné výrazné šance kdy dorážel míč na dvakrát jejich útočník do prázdné brány ale minul. Jinak jsme měli vetší iniciativu my. Bohužel poslední zápasy nás trápí špatná koncovka, bohužel ani tento zápas nebyl vyjímnou. V prní půli jsme měli dostatek šancí na to, aby jsme vstřelili minimálně tři branky. Bohužel, druhý poločas jsme po rychlé rozehrávce soupeře na půlce dostali první gol a už jsme se bohžel nedokázali chytit. Hurvi pak ještě dostal červenou a v 10 se zápas otáči těžko a výsledkem byl další obdžený gol. Fotbal to pěkný nebyl, hřiště nebylo moc optimální, bylo dost měké a hrbolaté, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Musíme ted zamakat a vyhrát poslední dvě utkání, i když Chotíkov i Vejprnice budou težkými soupeři”.

Ondřej Černý  záložník Benfiky ,,Utkání v Lubech bylo od začátku vyhrocené. Soupeř, když nás nestíhal tak prostě jednoduše přerušil faulem. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, ale bohužel jsem opět nevyužily. Hrozně se nadřeme na gol. Ke vstřelení golu potřebujem minimálně deset šancí, aby nám to tám spadlo. Musíme se především uklidnit v koncovce a začne to tam padat. Teď nás čeká těžké utkání s Chotíkovem kde musíme bodovat. Věřím, že jsem s tím všichni plně seznámeni a víme o co hrajem.

Chotíkov je určitě pro nás nepříjemný soupeř. Ale oproti loňsku máme silnější tým pokud využijem příležitosti a budem se o to rvát zvítězíme. Ale musíme do toho každý z nás dát všechno. Věřím ve výhru Benfiky a také s tím do utkání půjdem, že tři body zůstanou na Střelnici. Bylo by fajn i kdyby přišlo více lidí nás podpořit pak se také hraje jinak”

Ještě tam někam dej Jardu Urbánka kouče Chotíkova který k utkání s Benfikou řekl:

,,Kompletní už asi jako většina mužstev nejsme,ale bojujem s tím statečně.

Chybí Michal Prais,Kellner, Šulan.

Můj osobní cíl je splněný a teď by jsme chtěli překonat klubový podzimní rekord,který je zatím 27.bodů

Jinak za každý bod venku budem rádi,myslim že Domažlice se snaží hrát fotbal to by nám mohlo vyhovovat  mají mladé mužstvo  které by mělo být běhavý a snad nebudou proměňovat šance- smích.Viděl jsem je na živo v Sušici a jejich fotbal se mi líbil,ale doplácí na zbytečné chyby”.(poj)