Načítám.......

 

Domažlice vyloupily Štěchovice

Štěchovice – Čtyřmi vítězstvími v řadě nabuzený soupeř čekal v neděli ve středočeských Štěchovicích na fotbalisty Jiskry. Chodové, kteří utnuli sérii porážek v minulém kole s Dobrovicí, chtěli na poslední úspěch navázat a konečně přivést z venkovního stadionu vítězství. Sužuje je však marodka. K dlouhodobě zraněným Bártovi a Hrubému se přidali Leitl, Špírek a Javorský, ´viktorián´ Vůch nastoupil za juniorku Plzně, která měla rovněž personální problémy, proto se Josef Schröpfer musel v neděli brzy ráno vydat do Brna, aby do Štěchovic přivezl Jiskře obránce Aleše Matějů, který tam byl před utkáním se Zbrojovkou Brno na krátkém soustředění Viktorie.

Štěchovice – Domažlice 0:1 (0:0)
Zápas začal poté, co zástupci Štěchovic poblahopřáli brankáři Radku Sňozíkovi k jeho čtyřicátinám.

Po šanci domácího Busty zahrozili hosté, ale Fořtův gól z 11. minuty po pěkné kombinaci sudí neuznal pro ofsajd. O pět minut později Jiskra opět pěkně zakombinovala, ale Mužíkovu střelu chytil Sňozík. Hosté měli častěji míč na kopačkách a lépe kombinovali. Domácí si počínali bezradně, nakopávané míče k žádnému ohrožení branky Jiskry nevedly. Ve 37. minutě poslal Mužík obloučkem přes obránce do brejku Došlého, ten se, ač tísněn Bustou, dostal až do vápna, ale z 11 metrů přestřelil.

Druhá půle začala chybou hostů, kdy Matějů váhal s rozehrávkou kousek od vápna, balonu se zmocnil Laušman, přeskočil vybíhajícího Šimana, ale naštěstí pro Jiskru Laušmanovi sebral balon skluzem Bauer. Rozhodující moment utkání se zrodil po půl hodině hry. Mužík rozehrál ze čtyřiceti metrů trestný kop, v šestnáctce míč přizvedl domácí Busta hlavou až k číhajícímu Braunovi a ten prostřelil čtveřici domácích i gólmana – 0:1. Domácí pak zabrali ve snaze vyrovnat. Nováknacentroval do ´ohně´, Kotlík hlavičkou našel Hřebečka, ten však trefil dobře vyběhnutého Šimana. V 74. minutě se na hranici pokutového území srazili gólman Domažlic se spoluhráčem Chocholouškem, k míči se dostal domácí Trnka, ale trefil břevno odkryté branky. O minutu na to Laušman vyslal Kotlíka do brejku, ten se prodral přes Bauera, ale trefil nohy vybíhajícího Šimana. Rozhodnout utkání mohl v 86. minutě Roubal po vysunutí Mužíkem, ale Sňozíka neprostřelil. V závěru si hosté těsné vedení zkušeně pohlídali a mohli se radovat se tří bodů.

FK TJ Štěchovice: Sňozík – Cienciala (58. Novák), Busta, Švejda, Prosek – Pavlík (46. Kotlík, 84. Hudec), Hřebeček, Jakobovský, Golovko (58. Drobílek) – Trnka, Laušman.Trenér: Jiří Hruška.
TJ Jiskra Domažlice: Šiman – Matějů, Chocholoušek, Bauer, Beránek – Roubal (90. Nerad), Došlý (84. Hradecký), Braun – Mužík, Čada – Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek, as. Pavel Vaigl.
ŽK: 1:0. HR: Makovička – Pečenka, Vrchota. Diváků: 160.(poj)

Print Friendly, PDF & Email