Ve šlágru 15.kola ČFL Domažlice porazili Chrudim

V posledním domácím zápase podzimní sezony ČFL se v sobotu  14.11.po poledni střetl aktuálně pátý tým

tabulky Jiskra Domžlice o skoré druhým mužstvem MFK Chrudim. Domácí trenéři nemohli počítat s trojicí zraněných respektive nemocných hráčů Bártou , Hrubým a Leitlem. Kvůli vytíženosti svých reprezentantů neuvolnila Plzeň žádného hráče, protože ji v neděli čekalo utkání Mol cupu se Zbrojovkou Brno.

TJ Jiskra Domažlice – MFK Chrudim 2:1 (2:0)

Před úvodním hvizdem sudího Váni, uctil celí stadion minutou ticha oběti teroristických útoků v Paříži. Chodové začali aktivně, v páté minutě poslal Šiman dlouhým odkopem míč na hlavu Fořta, který přihrál Došlému, který balon přihrávkou vrátil a Fořt z 19. metrů o kousek minul pravou tyč, svatyně gólmana Mrázka. V 19. minutě šli po zásluze do vedení, když jejich kapitán Mužík dvakrát po sobě zahrával z levé strany rohový kop. Při druhém rozehrání přizvedl na malém vápně Čada balon , který propadl k pravé tyči , kde se nejlépe orientoval Fořt míč se 3. metrů dorazil do branky gólmana Mrázka 1:0.Za pět minut ,poslal z vlastní poloviny domažlický stoper Bauer dlouhý nákop, který na šestnátce hostující kapitán Radouš hlavou prodlužoval míč brankáře na  Mrázka k míči se, ale dostal štírek Došlý a Mrázek mu skočil pod nohy. Hlavní sudí Váňa nekompromisně ukázal na penaltu a Mrázkovi žlutou kartu , což velmi nelibě nesla hostující lavička. Za dvě minuty musel Došlý za pomoci klubového lékaře a masera opustit hřiště a v nemocnici mu diagnostikovali zlomenou lítkovou kost po zákroku Mrázka! Došlého vystřídal Špírek.  Z pokutového kopu se nemýlil Mužík a bylo to 2:0. Dokonalý knokaut, který hosté nečekali. Velkou šanci přinesla 39. minuta, Chocholoušek založil dlouhým centrem z vlastní poloviny akci na hlavu Fořta, který vracel naběhnutému Mužíkovi na šestnáctku a jeho střela o kousek minula pravou tyč branky Mrázka. Hosté ve 43. minutě zahrozili trestným kopem z 25. metrů z pravé strany Kopeckého , který směřoval k pravé tyči branky a Šiman ho vyrazil na roh. Do druhé půle, vystřídal hostující kouč Jirousek Drahoše a Langra , kterým hrozilo vyloučení, protože v první půli obdrželi žluté napomínání. Hosté vstoupili do druhého poločasu trestným kopem Kopeckého, který skončil na síti za horní tyčí. Jiskra odpověděla   k míči se dostal důrazný Čada, který posunul míč na Roubala , ten přihrál na šestnáctku na Špírka, který o kousek minul levou tyč branky, to se psala 52. minuta . Dvě minuty na to se po narázečce Váchy s Rybičkou, druhý jmenovaný mířil z 6. metrů  kousek vedle pravé tyče Šimana. v 61.minutě zahrával tr.kop z levé strany Sixta na který si naběhl Adámek a hlavou z 6. metrů mířil do Čady od kterého skončil míč metr vedle branky Jiskry. Za sedm minut zahrávali hosté trestný kop z 22. metrů Kopeckým , který s ideální palebné pozice trefil pravou tyč Šimana a následné dorážce Rybičky chyběl patřičný důraz a domažlický gólman balon v pohodě kryl.V 68. minutě, zahrával na druhé straně trestný kop Čada , který tečovanou střelou od zdi  mířil  z 20. metrů na bližší pravou tyč , kde stál Mrázek a míč kryl. Jak už bohužel bývá zvykem Jiskra přenechala iniciativu což vyvrcholilo gólem, kterému předcházel otočený aut , když Čada v souboji s Váchou poslal přes jeho nohy míč do zámezí. Váňa ukázal, že budou vhazovat hosté jmenovitě  Mastík, poslal dlouhý míč  asi nejlepšího hráče hostů Kopeckého , který  z 20. metrů  šikovně zakroutil pravačkou balon k levé tyči branky Šimana, kterému bránili ve výhledu hráči před ním a proto nic neviděl 2:1, to se událo v 71. minutě.V 77. minutě centroval z levé strany Kestner a Kopeckého hlavička skončila z 10. metrů nad brankou.V 80. minutě byl  na pravé straně před velkým vápnem faulován Adámkem Fořt a Špírkův trestný kop z 22 metrů  si málem hlavičkující Řezníček srazil do brány míč o kousek minul pravou tyč. Za tři minuty vybojoval důrazný Fořt balon u středu hřiště pasem vybídl Mužíka, kterého odstrčil před vápnem Řezníček a kopal se trestný kop Špírkem z 19. metrů který  trefil zeď od , které se míč odrazil k levé tyči, kde ho Mrázek lapil. V 89. minutě opět Mastíkův dlouhý aut do šestnáctky, kde v závaru sklepl míč Krčál na Váchu, který z 7. metrů z levé strany  mířil půl metru nad branku.V samém  závěru utkání, kdy sudí nastavil 2..min.a 15 sekund si Jiskra svoje jedno bankové vedení zkušeně pohlídala na soupeřově polovině  a proti tvrdě hrajícím hostům, se radovala z prodloužení vítězné serie bez porážky, na šest  utkání. V posledním podzimním 16. kole, se Domažlice představí v Zápech, v sobotu  21.11. od 13:30h.

Branky: 19. Fořt, 27. Mužík PK – 71. Kopecký.

Rozhodčí: Josef Váňa – Ivo Duchoň, Olga Zadinová. ŽK: 2:5 (57. Čada, 76. Mužík – 21. Drahoš, 25. Mrázek,32.Radouš, 36.Langr,  Langr, 87. Adámek).
Diváků: 326

Jiskra Domažlice: Šiman – Braun, Chocholoušek, Bauer, Beránek – Čada – Roubal (90. Vojtko), Hradecký (73. Javorský), Mužík, Došlý (29. Špírek) – Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek.

MFK Chrudim: Mrázek – Krčál, Drahoš (46. Mastík), Radouš, Adámek (87. Hauf) – Langr (46. Vácha) – Řezníček, Kesner, Sixta, Kopecký – Rybička (87. Luptovský). Trenér: Pavel Jirousek (poj)