Načítám.......

 

Překvapivé trenérské změny v Domažlicích a Tachově

Domažlice /Tachov

Dnešní den je ve znamení trenérských ,,rošád”. Ráno bylo oznámeno odvolání trenéra Jaroslava Šilhavého z pozice hlavního kouče ,,Galáktikos” FK Jablonec. Bohužel odpoledne přišla z Plzně další ne příliš potěšující zpráva, která se týká naší Jiskry Domažlice. Vedení FK Tachov z okamžitou platností odvolalo svoji trenérskou dvojici Stanislav Purkart a  Michal Drahorád.  Bývalí úspěšný trenér Jiskry Purkart, byl  pro něj nečekaným odvolání viditelně   zaskočen.

,, Jsem nepříjemně překvapený.  Před týdnem ubezpečil prezident Petr Morgenstein, že pokračuji do konce sezony, tak že jsem s ničím takovým nepočítal, když jsem jel na dnešní jednání natěšený ,  že se jdeme bavit o posilách, nakonec jsem se dozvěděl, že jedeme ukončit spolupráci, jsem z toho  hodně zklamaný” uvádí ke svému odvolání Purkart. Podle jeho dalších slov bylo celé jeho angažmá u sedmnáctého celku ČFL omyl  už  způsob , jakým byl k mužstvu dosazený. Šíře kvality kádru byla na ČFL neúnosná.  Od některých hráčů trenér necítil upřímnost, ale na venek  se jevilo  vše v pořádku. Tréninková morálka, také nebyla valná a vybojovaných 19 .bodů bylo maximum mužstva. Celá tato ,,akce”  měla za následek následné  jmenování nového kouče , kterým se stal dosavadní asistent v Domažlické Jiskře Pavel Vaigl, jehož asistenty budou dosavadní asistenti Vladimír Pintíř a Pavel Hobza.

,,Nebylo to pro mě lehké rozhodování, protože jsem byl v Domažlicích spokojený , jak s přístupem vedení, hráčů i funkcionářům kolem A mužstva a samozřejmě  fanoušků. Před sezonou proběhli jednání mezi mnou a Tachovem a něco jsem jim slíbil, ale byla v trochu jiné situaci.Teď jsem byl znovu požádán vedením FK , je to pro mě výzva, protože je Tachov na sestupovém místě.” Popisuje odchod z Domažlic Vaigl.,,Samozřejmě vím , že je na mě trenér Michálek nazlobený  i přes to mu děkuji a  budu  se k němu chovat stejně, jako doposud. Děkuji panu Ticháčkovi a klukům přeji, aby se jim i na dále dařilo a mě se s nimi pracovalo dobře.”dodal Vaigl.

Domažlice zažívají poněkud zvláštní sezonu ve které  na lavičce A mužstva skončil z různých důvodů, už třetí trenér v řadě.,, Samozřejmě jsme zklamaní, odchodem trenéra Vaigla. Měli jsme dohodu , že přijde s trenérem Michálkem po kterém postupně převezme mužstvo. Uplatnili jsme  na trenéra Vaigla obci, že zůstane ,on se však rozhodl pro odchod do Tachova, musíme to brát , jako fakt, přejeme mu hodně štěstí”. Uvedl k odstoupení asistenta trenéra Zdeňka Michálka Pavla Vaigla  rozčarovaný prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček. Vedení klubu se bude nečekanou na stálou situací zabývat v nejbližších dnech. O jejiho krocích, vás budeme samozřejmě informovat.(poj)

Print Friendly, PDF & Email

3 comments

 • houdy

  8. 12. 2015 at 22:29

  Nejkrasnejsi vanocni darek!!!

 • Vašík

  8. 12. 2015 at 23:06

  Boží mlýny prostě fungují! 🙂 Že zrovna vy mluvíte o upřímnosti, tak to jsem se neuvěřitelně pobavil 😀 😀 Jen věřím, že zůstane trenér Michálek v Domažlicích a nenapadne Ticháčka ho vyměnit Standou “mlhou” Purkartem…Na druhou stranu si to stejně p. Ticháček ohlídá skrze rozhodčí sám.
  btw. Tachovská kabina dostala předvánoční dárek 😀 😉

  • Jiří Pojar

   3. 3. 2016 at 14:53

   Nevím o co Vám jde ?

Comments are closed.