Benfika v přípravě remizovala s Nýrskem

Domažlice Rezerva domažlické Jiskry se v sobotu střetla ve svém druhém přípravném utkání s třetím týmem tabulky I. A třídy, týmem SKP Okula Nýrsko, který je farmou divizních Klatov.

V předešlém utkání ´Benfika´ podstoupila v rámci pětidenního soustředění souboj s lídrem tabulky Karlovarského krajského přeboru Viktorií Mariánské Lázně, která v utkání představila několik možných posil včetně bývalého kanonýra Chrástu i Domažlic Jaroslava Kovaříka.

Domácí Viktoria vedená ex-kolovečským trenérem Štěpánem Hirschlem z Holýšova zvítězila 4:2 (1:1), když branky vstřelili Kovařík, Šilhan, Holub a Kafka. Za hosty se prosadili Hojda a Waldmann.

,,Zápas to byl dobrý, oproti soutěži jsme konečně narazili na soupeře, který s námi chtěl hrát fotbal. Viktoria byla asi nejtěžším soupeřem v přípravě. Góly bych neřešil, protože jejich dva padly z ofsajdu, jeden po mé chybě po delší době jsem hrál stopera, tak si ještě zvykám. Jinak šlo o vyrovnaný zápas s šancemi na obou stranách. První gól jsme dali z brejku, druhý díky dobrému důrazu po standardce,“ okomentovala první přípravné utkání ´Benfiky´ její staronová opora Zdeněk Štěpán, který se vrací do Domažlic z hostování v TJ Přeštice.

J. Domažlice B Okula Nýrsko

1:1 (1:1)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Miroslava Chmelíka se do prvního zakončení dostal nýrský Lužný, který v 6. minutě mířil skákavou střelou zpoza šestnáctky vedle levé tyče domažlické branky. Tu po delší době hájil Adam Bratanič. Na druhé straně přišel centr z levé strany a Pavlíčkův pokus našel připraveného brankáře Moravce v brance Okuly, to časomíra ukrajovala 17. minutu. O čtyři minuty na to střílel domácí Korelus tvrdou střelu do Moravce. První změnu skóre přinesla 25. minuta, to špatně rozehrál domácí Šimůnek, k míči se dostal Tadeáš Kohout (před rokem oblékal dres Benfiky), který z pravé strany z 13 metrů prostřelil Brataniče a Nýrsko vedlo 0:1. Jiskra se nevzdávala, ve 42. minutě Buršík vysunul ideálně Waldmanna, který z levé strany šel sám na gólmana, ale mířil pouze do jeho nohou. O minutu později už se však skóre měnilo, když Waldmann dorazil centr Buršíka z levé strany na poločasových 1:1.

Do druhého poločasu se do branky Jiskry postavil Straka a na hrotu domažlické ofenzivy se objevil Martin Šot. Trenéři Jiskry usilují o to, aby se po několika letech vrátil do Domažlic, kde prožil svá nejlepší fotbalová léta. V 59. minutě se střelou z 18 metrů na nýrskou branku prezentoval Vísner. V 66. minutě hledal Korelus centrem hlavu Buršíka, který ale mířil hlavou nad soupeřovu bránu. V 77. minutě zahrozili hosté, ale po centru Iva Györgyho před branku, kde se pokoušel prosadit Janovský, se pouze kopal roh. V 85. minutě Šot vysunul Šimůnka, který mířil kousek vedle levé tyče Moravcovy branky. Vzápětí na druhé straně Major nedovoleně zastavil Janovského, ale trestný kop Györgyho dokázal Straka vyrazit. Ani tato situace tak změnu stavu nepřinesla a pak už se ozvala píšťalka rozhodčího Chmelíka, který po zápase zavzpomínal na staré časy, kdy spolu s Martinem Šotem hráli za Jiskru.

„Nýrsko docela zklamalo, bylo celý zápas zalezlé. My jenom drželi míč, ale to je tak všechno. Myslím, že takhle proti nám bude hrát většina týmů v soutěži, takže si na to musíme zvyknout a naučit se, jak útočit do plné obrany. Chyběl nám nápad, nějaké zrychlení hry, cokoli. Moc nám nefungovala hra po stranách, ale na tom se zapracuje,“ řekl stoper Domažlic Zdeněk Štěpán.

Jiskra Domažlice B: Bratanič (46. Straka) Pavlíček, Štěpán, Kubr, Korelus Šimůnek, Vísner, Hojda, Vlček Selnar, Waldmann. Střídali: Buršík, Čadek, Major, Šot. Trenér: Martin Steinbrücker

SKP Okula Nýrsko: Moravec Antonovics, Bastl, Trefanec, György, Kohout, Šnour, Brož, Lužný, Toman. Střídal: Janovský.

HR: Chmelík. Diváků: 50.(poj)

K prvním dvěma utkáním se vyjádřil trenér Benfiky Martin Steinbrücker:

,,Proti lídrovi KP  Karlovarského kraje v čele s bývalým hráčem jiskry Kovaříkem jsme sehráli kvalitní zápas. Hrál se rychlý fotbal který nenudil. Po brance Kovaříka na 1:0 jsme vyrovnali zásluhou Waldmanna po přihrávce Dufka. Po půli jsme díky Hojdovi vedli 2:1, ale žákovská chyba v naší obraně vrátila domácí do hry. Po šancích na obou stranách se nakonec ujala ta domácích a v poslední minutě po tečovaném centru se radovali domácí . Kluci hráli aktivně a utrkání splnilo naše očekávání”.

,,V utkání s Nýrskem  jsme většinou  měli hru pod kontrolou, ale byli jsme málo nebezpeční a soupeř nás do většího počtu šancí nepouštěl. Nýrsko kvalitně bránilo a vyráželo k brejkům. Chyběl moment překvapení a větší důraz před brankou Nýrska”.(poj)