Domažlické derby pro Áčko

V sedmém přípravném utkání na jarní boje v ČFL se v pravé poledne v sobotu 13.února na UMT v Domažlicích utkalo v domažlickém derby A mužstvo Jiskry Domažlice se svojí rezervou Domažlickou Benfikou, pro kterou to byla třetí herní prověrka, před jarní sezonou v krajském přeboru. Ve  žlutém dresu A mužstva chyběl pro zranění kotníku Javorský. Dále nemohl trenér Skála počítat se svým hrajícím asistentem Fořtem , který úspěšně složil zkoušky na trenérskou B licenci. Po celé utkání bylo Áčko kombinačně lepším mužstvem což dokázalo brankově vyjádřit. Benfika si také své šance vytvořila, ale při jejich proměňování neměla potřebné štěstí.

TJ Jiskra Domažlice A – TJ Jiskra Domažlice B 11:0 (6:0)

Do zápasu vstoupilo áčko první standartkou ve druhé minutě zahrával Špírek trestný kop, který Straka vyrazil a Chocholoušek dorazil balon na 1:0.Ve 4. minutě střílel Beránek   z 22. metrů gólman Straka jeho bombu musel boxovat. V 7. minutě se v další ložence ocitl Lucák. Druhou branku přinesla 12. minuta to Leitl využil špatné rozehrávky mezi Štěpánem a  Strakou 2:0.Za dvě minuty opět rychlá kombinace po ose Špírek ,Lucák ,Bláha , ten vysunul Leitla , ten střelou k levé tyči

zvýšil na 3:0.Za tři minuty opět spolupráce Leitla s Bláhou přinesla čtvrtý zásah v síti Benfiky 4:0.Benfika poprvé vážně zahrozila Majorem  ve 20. minutě , který se protáhl po levé straně a stoper Bauer musel jeho centr odkopávat na první rohový kop Béčka. Další pěkná akce v podání Benfiky se zrodila za tři minuty to Šimůnkův centr trefil z voleje z 20. metrů Waldmann a jen  o kousek minul branku Švihoříka. Pověstný bůr a hattrick zkompletoval Leitl po vysunutí Beránkem ukazatel ukrajoval 27. minutu 5:0. Tato minuta byla pro Áčko velmi plodná, protože v ní padl šestý gól a to z kopačky Bláhy, který si ve vápně  zpracoval ideální centr z levé strany od velmi dobře hrajícího Leška 6:0.Ve 33. minutě musel  čelit střele snajprovi Benfiky Selnarovi  Švihořík  . O minutu na to rozehrál Špírek trestný kop k míči se u vzdálenější tyče dostal Hrubý ke střele, ale Straka byl na místě. Ve 37. minutě střílel po centru Leška z levé strany Špírek a z hranice šestnáctky o kousek minul levou tyč branky Straky. Za dvě minuty se na druhé straně prezentoval povedenou střelou Štěpán, který si všiml , že je Švihořík venku z brány a metr za polovinou hřiště vyzkoušel jeho reflex. Švihořík s velkou námahou balon směřující přesně pod břevno, vytěsnil pravou rukou na roh. Ve 43. minutě opět větší šance Béčka Pavlíček středem vysunul Selnara, ale Švihořík reagoval vyběhnutím, až na hranici vápna, aby tak zmenšil střelecký úhel domažlickému mladíčkovi, který pálil do jeho nohou.

Do druhého poločasu nastoupili v dresu Benfiky Bláha a Buršík v průběhu utkání Jiří Zdráhal, Antonín Vlček a Jakub Kalný. V dresu A mužstva  vyběhli na umělohmotný pažit Mužík, Braun a Roubal. I druhý poločas se nesl ve znamení převahy třetiligistů.V 48. minutě střílel Špírek z 18. metrů vedle branky. V 50. minutě centroval Lucák na hlavu Roubala, který mířil do břevna  Strakovi svatyně. V 55. minutě vysunul Mužík Špírka, který si zběhl do  prostředka k hranici jedenácti metrů a střelou k levé tyči zvýšil na 7:0.Na druhé straně se střelou z hranice vápna prezentoval Waldmann vedle pravé tyče Švihoříka po vysunutí od Hojdy. V 57. minutě střílel tvrdou střelou Braun ta byla tečovaná na roh. O minutu na to šel do brejku Bláha a Švihořík vyběhl před vápno a zblokoval Bláhu , kterému se povedlo vystřelit vedle pravé tyče.V závěru utkání se nejprve v 68. minutě trefil z trestného kopu Mužík na 8:0  a  o dvě  minuty na to Bauer též z trestného kopu z hranice šestnáctky na 9:0.V 73. minutě obešel brankáře Straku Špírek a Lucák doklepával do prázdné brány na 10:0 . Na konečných 11:0  stanovil Roubal v 76. minutě po ideálním centru Leška z levé strany. Poslední hezký moment jednoznačného zápasu  přinesla  87. minuta kdy  trefil  z 19. metrů Mužík levou tyč branky Straky.

Branky:2.Chocholoušek, 12.14.27.Leitl,17.a 27. Bláha, 55.Špírek, 68.Mužík,70.Bauer,73.Lucák,76.Roubal.
Sestava Áčko : Švihořík- Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Beránek-Buršík(46.Braun), Leitl (46.Roubal),Špírek, Lucák, Lešek – Bláha(46.Mužík) Trenér: Jiří Skála
Sestava Benfika: Straka- Korelus,Pavlíček,Štěpán,Šimůnek-Kubr,Vísner,Hojda,Waldmann,Major-Selnar.Na střídání: Vlček,Zdráhal,Kalný. Druhý poločas nastoupil Buršík s Bláhou v dresu Benfiky.
Rozhodčí: Miroslav Chmelík- Josef Šporer, Martin Pivoňka
Diváků: 49 (poj)