Selnar se za Benfiku trefil dvakrát proti Kdyni

SK Kdyně 1920, sedmý celek I. A třídy, byl v sobotu soupeřem Jiskry Domažlice B, jedenáctého celku nejvyšší krajské soutěže.

Oba soupeři se střetli už v létě ve Kdyni s výsledkem 1:0 pro ´Benfiku´, když se střelecky prosadil Tumpach. Do ´odvety hostům pro zranění chyběla pětice hráčů: Mathauser, Džugan, Janeček, Iha a Mikuš. Nekopletní byla i rezerva Jiskry, která postrádala Vísnera, Tumpacha, Hojdu, Vlčka a Majora. Buršík s Lucákem byli s ´áčkem´ na utkání s Hořovickem. Jiskra testovala kolovečského Pavla Kadlece, o něhož hodně stojí.

Jiskra Domažlice B : SK Kdyně

3:0 (0:0)

Začátek utkání byl z obou stran velmi důrazný. Do prvního zakončení se dostal Bláha, ale Horáčka v brance Kdyně nepřekonal. To běžela 5. minuta. O pár minut později se do jediné vyložené šance zápasu dostali hosté, když Martin Výškrabka prostrčil na ex-kolovečského Pergla, který z 15 metrů trefil vyběhnuvšího Straku. V 15. minutě střílel domažlický Dufek do Horáčka. ´Benfika´ se pomalu nadechovala k náporu. V 16. minutě fauloval J. Šmejkal Bláhu. Trestný kop lišácky rozehrál Martin Šot na Bláhu, jeho střelu k levé tyči Horáček vyrazil, Bláha z následné dorážky trefil tyč a Waldmann posléze břevno. Ve 23. minutě se vydal na zteč Štěpán, který si orazil se Šotem, ale střela skončila v rukavicích Horáčka. Ve 26. minutě skončila pěkná akce Jiskry po ose Pavlíček, Šot a Kadlec rohem. Ve 34. minutě nebyl uznán gól Štěpánovi pro ofsajd. Ve 42. minutě střídal zraněného Šota mladíček Selnar, který po minutě na hřišti skóroval z dorážky, když Pavlíček po straně zatáhl balon 1:0.

Do druhého poločasu v bráně ´Benfiky´ zraněného Straku nahradil Bratanič. Taktéž zraněného Horáčka nahradil domažlický mladíček Kupilík. Hostující trenéři udělali několik dalších změn v sestavě, přesto Kdyně po dvou minutách inkasovala. Šimůnek vysunul Bláhu, který v brejku obešel vybíhajícího Kupilíka a zvýšil na 2:0. V 51. minutě po Waldmanově rohovém kopu si na bližší tyč naběhl Selnar a mazácky zasunul balon za bezmocného Kupilíka 3:0.

V dalším průběhu utkání si ´Benfika´ vytvořila několik slibných příležitostí , ale skóre už se neměnilo.

V sobotu 5. března od 11:00 hodin se na ´umělce´ v Domažlicích představí Nepomuk, pátý tým I. A třídy. Kdyně se též v sobotu 5. března od 14:30 hodin utká doma s třináctým týmem krajského přeboru, TJ Start Luby.

Jiskra Domažlice B: Straka (46. Bratanič) Šimůnek, Štěpán, T. Kolerus, Pavlíček P. Dufek (24. Kadlec), Waldmann, Kubr, Šot (42. Selnar), Leitl (38. J. Korelus) Bláha. Trenéři: Martin Steinbrücker a Antonín Vlček.

SK Kdyně 1920: Horáček (46. Konopík) Dufek, P. Forst, J. Šmejkal, M. Výškrabka Pergl, L. Výškrbka, Schwarz, Koutník Hamor, K. Šmejkal. Trenéři: Vl. Trumpeš a Jan Šup. Střídali: M. Trumpeš, K. Forst, Knauer.

HR: Bína Jakš, Hessová. Diváků: 68.

Trenér Martin Steinbrücker, Jiskra Domažlice: „Soupeř dobře bránil a vytvořil si první šanci, kdy nás podržel Straka. V prvním poločase to bylo velmi důrazné utkání, hlavně od soupeře, který nestíhal a řešil to někdy velmi ostrými fauly. Ani rozhodčí tomu moc nepomohl, protože měl tyto zákroky trestat. My jsme postupně získávali převahu vyjádřenou gólem velmi dobře hrajícího Selnara, který měl v nohou přípravný zápas ml. dorostu s H. Týnem. O přestávce se Kdyni zranil brankář Horáček, proto jsme jim půjčili našeho dorostence Kupilíka. Celý druhý poločas už byl v naší režii. Vstřelili jsme góly a ještě si vytvořili několik slibných šancí. Teď nás čeká generálka s pátým mužstvem I. A třídy, Nepomukem. Doufám, že budeme kompletní a vyzkoušíme sestavu pro první mistrák na Rapidu Plzeň.“

Zápas se Kdyní probíhal jako ty předešlé. My drželi míč a Kdyně převážně bránila. Byla ale mnohem lepším soupeřem než Koloveč a možná i Nýrsko. Ze začátku jsme se trochu hledali, ale tak od 15 až 20 minuty jsme už přebrali otěže a hráli opravdu jen my. Jsem rád, že jsme se konečně taky dostali do nějakýho zakončení a dali lepšímu soupeři trochu branek. Pochválil bych výkon celého mužstva. Ale nejvíc bych vyzdvihl asi Seliho. Je to ještě dorostenec, ale co předvádí je neuvěřitelný.První půle Kdyně ještě hrozila z brejků, ale v tý druhý snad ani nevystřelili a my jen dominovali. Je vidět, že se s každým zápasem zlepšujeme a snad to vyvrcholí na generálce o víkendu a pak to přeneseme i do mistráku. Tenhle tý mmá rozhodně na víc než 11 místo.Další soupeř Nepomuk. Tym moc neznám, znám tam jen Kalabzu a ten hraje myslím v útoku, chodil jsem s ním do školy na Dopravku.  My se musíme soustředit, ale na náš výkon a udělat co nejlepší výsledek, přeci je to naše generálka a na jaře nám půjde o hodně” okomentoval utkání  stoper Zdeněk Štěpán.

Za SK Kdyně 1920 se vyjádřil Michael Kratochvíl:,,První půle poměrně vyrovnaná na přátelský zápas až zbytečně tvrdá. Přišli jsme o gólmana a obránce.druhá půle jednoznačná záležitost domácích když mi jsme ohrozili gólmana jednou či dvěma střelami nijak nebezpečnými”.