Načítám.......

 

První ostrý start  v ČFL, Domažlice – Zápy se odkládá

 Utkání předehrávaného 35. kola ČFL TJ Jiskra Domažlice vs. SK Zápy, které se mělo hrát tuto sobotu 5.března  od 14:30 hodin v Domažlicích, je pro nezpůsobilý terén na Městském stadionu Střelnice přeloženo po dohodě obou klubů a schválení STK Řídící komise Čechy Praha na středu 30. března,  buď od 17:00 nebo od 16:00. O přesném času se rozhodne v nejbližších dnech. „Nastalá situace nás mrzí, těšili jsme se na úvodní zápas, na svoje fanoušky. V prvních dvou kolech máme třetí a první mužstvo tabulky, což je pro nás velká výzva. Počasí neporučíme, musíme naši premiéru o týden odložit a doufám, že se počasí umoudří a příští týden si ,,to rozdáme“ s jedním z favoritů na postup, pražským Loko Vltavín,“ komentuje nastalou situaci prezident Jiskry Domažlice Jaroslav Ticháček (na snímku). DSC_1976Třetí nejvyšší soutěž bude už bez východočeského mužstva Union 2013 Nový Bydžov, které kvůli finančním problémům, spojených s umrtím dosavadního šéfa oddílu pana Petra Keborta, požádalo Řídící komisi Čechy FAČR o odstoupení ze soutěže. Proto se jarních bojů zúčastní pouze lichý počet 19. mužstev, stejně jako 15. mužstev v NFL. V každém kole, bude mít jedno mužstvo volno.

Celé znění dopisu  najdete zde:

 http://www.rmskcidlina.com/Dopis.pdf

Domažlice se v náhradním utkání představí v sobotu 5.března od 16:00 v Plzni na  Doubravce s místním Sencem. Jiskra se na jarní sezonu začala připravovat pod vedením už čtvrtého hlavního kouče, po Pavlu Horváthovi, Milanu Matejkovi a trenérské dvojici Zdeněk Michálek (nyní působí v Jiskře na pozici sportovního manažera), Pavel Vaigl (ten zamířil jako hlavní trenér  do Tachova), usedl na „horké domažlické křeslo“ Jiří Skála, který Viktorií Plzeň oslavil třetí mistrovský titul (na snímku).DSC_3477

Skála z podzimního kádru na Střelnici nemůže spoléhat na univerzála Davida Čadu, který zamířil coby kmenový hráč Baníku Sokolov na hostování do jiného Baníku, a to mosteckého. Dalším hráčem, který už modrobílý dres Jiskry oblékat nebude je obránce Jaroslav Nerad, který vyjednává o svém dalším angažmá v Německu. Dalším  hráčem, který odešel do divizního SK Klatovy 1893, je záložník Ivo Vojtko. O záložníka Ondřeje Černého projevil zájem divizní Plzeňský Petřín, o jeho dalším působení se rozhodne v nejbližších týdnech. Naopak do kádru přišli záložníci Matěj Kyndl (momentálně zraněný) z juniorky Viktorie a nám dobře známý Vítězslav Hrdlička, který v Domažlicích působil v sezoně 2013/2014 a na podzim 2015 působil v Tachově. Od ledna se po zranění, které si přivodil v utkání s Viktorií Žižkov 20. Září, začal připravovat obránce Martin Hrubý. Naopak trenér Skála nemůže počítat s ofenzivním esem Domažlic Petrem Došlým. Petr se v utkání Domažlice – Chrudim 14. listopadu 2015 zranil a zlomil si lýtkovou kost. Prognózy lékařů  předpovídaly možnost návratu na začátek zimní přípravy. „Bohužel se můj návrat trochu zpozdí. 6. ledna mi sundali sádru a následovala rehabilitace, ve které využívám fyzioterapeutku Báru Votíkovou na Viktorce, dvakrát v týdnu cvičíme různé posilovací cviky. Trénuji na kole a orbitreku. Dělám všechno pro brzký návrat, odhaduji ještě 14 dní,“ prozrazuje ke svému nepříjemnému zranění Petr Došlý.DSC_1759

Dalším citelnou ztrátou je dlouhodobé zranění motoru Jiskry Jiřího Bárty, který s určitostí přijde o celé jaro a bude se muset v dubnu podrobit operaci. Vzhledem k tomu, že je Jiskra farmou Viktorie Plzeň bude moci využívat služeb hráčů z širšího kádru A mužstva trenéra Karla Krejčího a juniorky, kteří nebudou mít zápasové vytížení. Jednalo by se například o útočníka Daniela Černého, záložníka Matěje Končala (na podzim působil v 1.FK Příbram a byl v sestavě Cábelíků Králova Dvora v utkání proti Jiskře), brankáře Jakuba Šimana. Může se stát, že se v domažlickém dresu objeví i zkušený obránce Radim Řezník.

DSC_1995

Na snímcích z utkání Jiskra – Chrudim je Petr Došlý odváděn lékařem Jiskry MUDr. Liborem Bláhou a masérem Stanislavem Hrnčířem. Dole je Petr po příjezdu z nemocnice. (foto a text  J. Pojar)

 

Plnohodnotná odpověďRychlá odpověď

Print Friendly, PDF & Email