Bláha se proti Nepomuku blýskl hattrickem

Týden před startem krajského přeboru si k šestému přípravnému utkání a jako generálku pozvali fotbalisté Jiskry Domažlice B, pátý tým 1.A třídy fotbalisty FK Nepomuk. Trenérům Benfiky,chyběl pro zranění Šot a s Áčkem odjeli Buršík a Lucák.
Do první velké šance se dostal  v 6. minutě kolovečský Kadlec v dresu Benfiky, jeho střelu brankář Nepomuku Větrovec vyrazil na roh. Ještě v téže minutě hledal centrem Štěpán Bláhu před ním odklízel balon Voráček k bránkáři Větrovcovi.V 11. minutě pálil Korelus z 25. metrů do připraveného brankáře.Ve 12. minutě střílel z hranice šestnáctky Waldmann a gólman jeho povedený pokus musel s námahou vyrážet. V 17. minutě zahrával přímí kop Waldmann na , který si vyběhl z branky Větrovec.Ve 20. minutě zatáhl míč po levé straně Kubr a jeho centr před bránu opět vyběhl pozorný Větrovec.O minutu později poprvé zahrozil Nepomuk Panc zahrával trestný kop na Marka Barana, jeho hlavička z 10.metrů skončila vedle Strakovi svatyně.Ve 24. minutě střílel s hranice vápna Bláha, střela mu byla tečována na roh.Ve 33. minutě opět zahrozil soupeř po centru Zajíce z levé strany hlavičkoval urostlí útočník Marek Baran vedle levé tyče branky Benfiky. Na druhé straně odpověděl agilní Waldmann, kdy vybojoval balon a z levé strany střílel do boční sítě brány Větrovce.Prvního gólu se diváci dočkali ve 36. minutě po pohledné akci domácích borců.Korelus vybojoval balon vysunul Kubra po levé straně, který centrem našel naběhnutého Bláhu ten střelou nedal Větrovcovi šanci 1:0. Za minutu to bylo 2: 0.To Kadlec obehrál soupeře, našel před bránou Bláhu který se nemýlil.Hezkou akci předvedli domácí ve 40. minutě. Vísner našel Kadlece ten okamžitě před brankou našel Bláhu,ale ten nestačil zakončit.
Do druhého poločasu vstoupili hosté gólem , který po kombinaci z levé strany prostřelil jeslemi Brataniče Jan  Rous  na 2:1.V 52. minutě zahrával Waldmann trestný kop z pravé strany, Štěpán falouval brankáře.V 54. minutě zahrával Šimůnek trestný kop před bránou jeden z hostujicích obránců postrčil Kubra, ale píšťlka nepřesného rozhodčího Kastla zůstala němá.V 57. minutě zahrozili hosté Voráček vysunul  Jana Rouse před , kterým musel zachraňovat Bratanič. V 59.minutě rozehrál trestný kop Štěpán pasem našel na levé straně Pavlíčka,který centrem před bránou našel  Bláhu, který s pomocí Větrovce zkompletoval svůj hattrick na 3:1.V 83. minutě se po pravé straně dostal k zakončení Tumpach a Panc tečoval jeho střelu za bezmocného Větrovce 4:1.Za minutu pěkně vysunul Waldmann Tumpacha ten solem od půlicí čáry hladnokrevně zakončil na konečných 5:1. Na ještě druhé straně zahrozil  v 87.minutě Marek Baran střelu z 18. metrů směřující k levé tyči Bratanič vyrazil. Benfika se v prvním jarním 16.kole krajského přeboru  představí v sobotu 12. března  od 14:30 hodin v Plzni na Lopatárně , kde jí bude hostit pátý tým tabulky krajského  přeboru SK Rapid Plzeň. FK Nepomuk hraje v neděli 13. března v  16. kole 1.A třídy, na půdě okresního rivala z SK Kdyně 1920, též od 14:30 hodin.
Sestava Jiskra Domažlice B: Straka(46.Bratanič )-Šimůnek,Štěpán,Korelus T,Pavlíček,Kadlec,Vísner,Kubr(60.Major),Hojda(76.Kubr),Waldmann-Bláha(60.Tumpach)  Trenér: Martin Steinbücker

Sestava FK Nepomuk: Větrovec – Ticháček, Panc, Janoch, Voráček,Kalobza, Váňa, Baran Marek., Kozák(46.Zajíc) Rous Radek, Baran Michal(46.Rous Jan).Trenér : Slach
Rozhodčí: Kastl-Chmelík, Rada
ŽK: 0-1 67.Švec
Diváků: 42
Trenér Martin Steinbrücker:,,Myslím si že nám generálka na kraj vyšla. Chyběli nám někteří hráči se kterými počítáme,odehráli jsme solidní utkání ,až na malé zaváhání na začátku druhého poločasu. Nepomuk na to, že patří ke špičce 1.A třídy mě malinko zklamal čekal jsem, že nás prověří víc.Musím hráče pochválit,  až na malí výpadek jsme hráli slušně a povedlo se nám vstřelit góly. Byl bych rád, aby jsme si herní pohodu přenesli i do soutěže, která nás v sobotu čeká s nepříjemným Rapidem”