Načítám.......

 

Na Střelnici bude mač, přijíždí lídr Loko Vltavín !

O týden déle, kvůli nezpůsobilému terénu na městském stadionu Střelnice, museli nejen fotbaloví příznivci čekat na první jarní vystoupení třetiligových fotbalistů TJ Jiskra Domažlice. Ti si museli odložit předehrávané 35. kolo s SK Zápy na středu 30.března.

V sobotu 12. března v rámci 20. kola  do Domažlic dorazí jeden z favoritů soutěže, tým trenéra Radka  Kroňďáka, Loko Vltavín. Sobotní soupeř Jiskry vede se 40. body  neúplnou tabulku třetí nejvyšší soutěže. Domažlicím kvůli odstoupení Unionu 2013 byly odebrány dva body za vzájemné utkání z podzimu, ve kterém po výsledku 1:1 na PK zvítězila Jiskra. Domažlice se s tímto soupeřem střetly v přípravném utkání na UMT na Doubravce. Zde ho porazily 3:1(2:1) po brankách Fořta, vlastní a Lucáka. Za hosty se trefil Šípek.

Z kádru lídra ČFL přes zimu odešli  Pavlata,

DSC_2598
MICHAL PAVLATA NA SNÍMKU UPROSTŘED

kterého zvábila nadstandardní ligová nabídka Viktorie Žižkov, kam mimo jiné vstoupil movitý sponzor Václav Klán (jeho syn působil na Vltavínu jako hráč v době kdy postupoval do 2. ligy před čtyřmi léty) a jeho funkcionáři  přivedli několik zvučných jmen a dost razantně se přihlásili mezi mužstva, která usilují soutěž vyhrát a případně si i  NFL zahrát. Vltavín dále opustili  brankář   Hlaváč (FK Sokol Brozany),  útočník  Horák (FK Mladá Boleslav), obránce Zelenka (FK Králův Dvůr) a záložník Turák (FK Admira Praha). A naopak přišli  brankář Krásný z FK Jablonec a útočník Prokeš z FK  Hradec Králové. V zimní přípravě vltavínští  sehráli celkem 9 zápasů s bilancí 5 vítězství, 1 remíza a 3 porážky se skóre 20:16. Trenéra těší dva cenné skalpy na závěr přípravy, a to vítězství 3:2 nad druholigovým Vyšehradem a 4:1 v generálce s FK Ustí nad Labem, kde nastoupila sestava, která se bude podobat té, ve které vyběhnou zelenobílí na Střelnici. Pávek – Láncz, Uvíra, Dvořák, Podzimek – Šípek, Macháč, Abena, Macháček, Pozníček – Prokeš. V druhé půli vystřídali Krásný, Mařík, Vokoun, Hodas, Šmiheľ a Janda. Loko stejně jako Jiskra neodehrálo minulé úvodní jarní kolo v Kolíně pro nezpůsobilý terén. “Na zápas se těšíme, stejně jako Domažlice jsme v minulém kole nehráli. Věřím, že se hráči po týdnech přípravy na mistrovské utkání těší. My máme před sebou sezonu, kdy hrajeme a chceme hrát o ty nejvyšší příčky stejně, jako čtu vaše články, tak i Jiskra usiluje o totéž. Čekám těžký zápas, ale věřím, že dobrý zápas. Před startem jara jsme my i vy a jiné kluby přišli o body, které jsme si uhráli s Unionem. Myslím si, že je to nespravedlivé, mohly se kontumovat výsledky Unionu na jaře, a tím pádem by zůstala tabulka stejná. Řády ale nějak hovoří, někdo je schvaloval. Naši pozici to jen oslabilo a ublížilo nám to,” prozrazuje kouč Loka Radek  Kroňďák.

DSC_2606
TRENÉR LOKA VLTAVÍN RADEK KROŇDÁK

Domažlice místo utkání se Zápy odehrály náhradní utkání v Plzni na Doubravce s místním Sencem a po poločase 1:1 nakonec prohrály 3:2. Stínem tohoto utkání bylo obnovení zranění obránce Hrubého, který bude minimálně dva týdny chybět. “Absence Martina mě mrzí. Zdravotní problémy má i Míra Špírek uvidíme jaký bude stav mužstva před utkáním. Na utkání se těšíme vzhledem k tomu, že jsme měli minulé odložení, čekání na mistrovské utkání  je poměrně dlouhé. Kluci jsou natěšení. Vltavín je velmi dobrý soupeř, aspirant na postup do 2. ligy a já věřím, že uvidíme kvalitní utkání se šťastným koncem pro nás, které se divákům bude líbit. V přípravě jsme s nimi sice vyhráli, ale tam jim chybělo asi pět hráčů, stejně nekompletní jsme byli i my,” uvedl k utkání trenér Jiskry Jiří Skála, pro kterého to bude premiéra při mistrovském utkání na lavičce Domažlic. Utkání, které začíná ve 14:30 hodin, bude řídit trojice rozhodčích, jako hlavní Pavel Rejžek se Strakonic s asistenty Václavem Němcem z Bernartic a Štěpánem Koubou se Strakonic. Delegátem FAČR bude Ladislav Míka z Čechtic. (poj)

DSC_4379
LAVIČKA JISKRY PŘI UTKÁNÍ NA DOUBRAVCE

 

Print Friendly, PDF & Email