Jiskra porazila lídra ČFL Vltavín

20.kolo první jarní  ČFL svedlo za soupeře aktuálně sedmý tým tabulky fotbalisty Jiskry Domažlice a dosavadního lídra Loko Vltavín.

Pro domácího kouče Jiřího Skálu to byl po sedmi měsíc opět ostrý mistrovský zápas a zároveň premiéra na lavičce Jiskry. Skála pro zranění nemohl počítat s Bártou, Leitlem , Došlým a Hrubým, nemocný byl i středopolař Špírek, který bere antibiotika.Naopak se v sestavě oběvili tři Viktoriáni na postu obránce Radim Řezník v  záloze a v útoku nám dobře známí  Matěj Končal a  Daniel Černý.Naopak hostující trenér Kronďák na utkání připraveno nabitý 18.členný kádr.

TJ Jiskra Domažlice – Loko Vltavín  4:3 (2:1)

Do utkání vstoupila Jiskra hodně aktivně, hned ve druhé minutě vysunul obloučkem Beránek Černého, který z 22. metrů mířil nad branku brankáře Vltavínu Pávka.Za minutu, rozehrál z pravé strany Mužík  rohový kop na Beránka, který si k němu seběhl Mužík si s ním orazil balon a centrem našel před malým  vápnem  naběhnutého Černého,ten jenom lehce jeho balon hlavou lízl a Střelnice poprvé vybuchla radostí 1:0.Na druhé straně se v 5. minutě vyznamenal domácí gólman Švihořík, který  nohama vyrazil tutovku  Abeny se 8. metrů.Za dvě minuty zahrával Mužík opět dvakrát rohový kop. Při druhém rozehrání si na bližší tyči seběhl Braun povedenou hlavičkou vystrašil obránce, který u pravé tyče musel balon vyhlavičkovat do bezpečí.Beránek o chvilku na to poslal autovým vhazováním Černého, který se po levé straně dostal až před branku , kde přihrávkou hledal Roubala, kterému zakončení zblokovali obránci.V 15. minutě byl faulován Beránek a z 25. metrů mířil Končal do připraveného Pávka. Na druhé straně mohl potrestat špatnou rozehrávku Chocholouška Macháč , když povedenou levačkou obstřeloval Chocholouška s blíže k pravé tyči Švihořík bravurně, robinsonádou vyrazil míč na roh.V 18. minutě musel nepříjemný rohový kop Mužíka z pravé strany na přední tyči odhlavičkovávat Macháček. Za minutu, vhazoval dlouhý aut  Uvíra na hlavu Komárka, který míč prodloužil , nedůraz domažlických zadáků znamenal, že se k míči dostal z levé strany Prokeš  a střelou překonal bezmocného Švihoříka na 1:1. Ve 20. minutě musel Švihořík odklízet na roh balon před dotírajícím Prokešem.Ve 28. minutě předvedli hosté rychlí výpad do obrany, po levé straně se protáhl Prokeš zpětnou přihrávkou vybídl Macháče, který povedenou střelou z 11.metrů, nechal vyniknout výborného Švihoříka, který vyrážel robinsonádou na roh.Na druhé straně zahrozil Končal. Ve 34. minutě  našel Podzimek centrem z levé strany hlavu Láncze, kteří mířil vedle  branky domácích.Ve 37. minutě zahrával z 24. metrů Macháč trestný kop a mířil metr vedle pravé tyče branky Domažlic.Ve 40. minutě Mužík rozehrál rohový kop na Řezníka, ten mu balon vrátil, Mužík ostrým centrem hledal před brankou naběhnuté spoluhráče, kde hostující zadáci odhlavičkovali míč k Hrdličkoví, který mířil z 22. metrů k levé tyči , kde brankář Pávek míč chytil.Povedenou tečku za poločasem udělal Mužík , který rozehrál rohový kop z levé strany na něj si naběhl Bauer , který přeskočil obránce a nekompromístní hlavičkou z 8.metrů blíže k levé tyči nedal Pávkovi žádnou šanci 2:1.Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté , balon z pravé strany dostal při přiťuknutí Abeny  Macháč, který přestřelil z 11. metrů ve vyložené šanci branku Jiskry to ukazatel ukazoval 48.minutu. V 50. minutě po Mužíkově rohu se na vzdálenější tyči netrefil do balonu Roubal a promáchl.V 51. minutě fauloval Uvíra Černého.K trestnému kopu se postavili Mužík s Končalem druhý jmenovaný ho z 23.metrů poslal před branku , kde si do skrumáže naběhl Bauer a z 8. metrů ho tečoval za bezmocného Pávka 3:1. Kdo s přítomných si myslel,že toto vedení bude Jiskře stačit k zisku třech bodů byl na omylu.V 54.minutě střílel Macháček a Švihořík byl na místě.V 55. minutě musel Komárek, odvracet povedený trestný kop Končala.V vzápětí musel opět Uvíra odvracet Končalův rohový kop a proběhla série tří Končalových rohů.Na druhé straně opět dlouhý Uvírův  aut , který u bližší  pravé tyče neodpálil Braun k míči se dostal kapitán Komárek a na dvakrát v pádu ho přihrál k Prokešovi, který dorazil na 3:2. Drama pokračovalo.V 61. minutě po rohu Vltavínu mířil Podzimek do prostředka branky kde byl Švihořík a balon lapil.V 63. minutě zahrával Mužík rohový kop a Braunova hlavička mířila těsně vedle levé  bližší tyče Pávkovi svatyně.Za dvě minuty si musel Pávek vyrážet na roh  po přiťuknutí od Roubala se střelou Hrdličky z 18. metrů.V 70. minutě uvolňoval Černý Končala,který místo ,aby střílel z první pravou ,tak si balon šteloval na levačku a prováhal rozhodující okamžik střeli.Za minutu na to mířil Mužík z 22. metrů,vedle pravé tyče branky Vltavínu.V 72. minutě po rohovém kopu se k míči dostal Abena a z hranice pokutového kopu mu střelu zblokovali obránci na roh.Jiskra na chvilku vypadla z tempa a toho využili hosté na vyrovnání.Běžela 75. minuta Uvíra dlouhý nákop z hloubi  vlastního pole našel hlavu Komárka, který přizvedl na Šípka, který se obtočil okolo Beránka a skákavou střelou z 21. metrů k levé tyči ,,načapal” Švihoříka, který jeho střelu podcenil  na 3:3  Boj na ostrý nože pokračoval.Domažlice se nevzdávali nejprve Mužík hledal Řezníka, který nestačil míč správně z 13. metrů usměrnit. O chvilku na to Roubal vysunul Černého, který střílel vedle branky.V 79. minutě musel Bauer hasit rodící se šanci Macháče na roh.V 80. minutě Beránek vysunul Roubala, který vybojoval rohový kop. Mužíkův ostrý roh odhlavičkoval Abena. Právě tento snědý exsparťan v dresu Vltavínu měl na kopačce rozhodující branku.V 81. minutě Prokeš zatáhl balon balon po levé straně přihrál do prostřed  na Šípka, který v šestnáctce našel Abenu, který naštěstí pro Jiskru před vybíhajícím Švihoříkem z 8. metrů mířil nad  branku. Opět platilo pravidlo nedáš dostaneš.Mužík v 83. minutě na pravé straně vybojoval rohový kop, který nacentroval na roh malého vápna na Chocholouška, který přizvedl míč až těsně před brankovou čáru kam si naběhl Roubal a jak se později ukázalo rozhodl utkání na konečných 4:3!Závěr zápasu už se nic podstatného nestalo kouč Kronďák si sám dvěma střídáními pomohl společně se jedním střídáním domácích pomohl rozkouskovat hru. Domažličtí bojovníci, se tak zaslouženě mohli radovat se skalpu, tabulkového favorita utkání.

Řekl po utkání:,,Utkání to bylo samozřejmě těžké,protože přijel silný a kvalitní soupeř, první mužstvo tabulky.Zápas jsme dneska zvládli. Rozhodli ho z obou stran standardní situace.My jsme se připravovali na jejich standardky , dlouhé auty, bohužel jsme z nich dvakrát inkasovali.Naopak my jsme taky silní se standardek a nám se z nich podařilo vstřelit čtyři góly.Sice ta hra nebyla úplně ideální,ale samozřejmě jsme se trochu přizpůsobovali soupeři , protože jsme věděli že jsou silní na balonu, snažili jsme hrát víc bojovnější utkání.Musím poděkovat klukům z Viktorky, kteří to zvládli parádně.Golman zachytal.Škoda, že jsme s tich jejich standardek dostali branky.Čtyři góly se standardek se nám za mého působení v Jiskře, ještě nepovedlo vstřelit.Musím všem klukům poděkovat, za bojovnost”řekl po utkání hrající asistent trenéra Pavel Fořt.

,,Dneska k nám přijel jeden  z adeptu na postup, takže co se týče atraktivity tak jsme si nemohli přát lepšího soupeře. Věděli jsme, ze nás nečeká nic lehkého a taky se to v utkání potvrdilo. Vstoupili jsme do zápasu nejlépe jak jsme mohli a ve 3 minutě jsme už vedli. Nicméně jsme inkasovali po jedné ze silných stránek soupeře což jsou dlouhé autové vhazování. My jsme si, ale těsně před poločasem pomohli skvělé zahraným rohem a šli zpět do vedeni. V druhé půli jsme vstoupili opět dobře a šli do dvoubrankového vedení a měli zápas ve svých rukou. Vltavín, ale ukázal svoji silu a vrátil se do zápasu což pro nás samozřejmě nebylo nic jednoduchého. My jsme, ale zahráli skvěle standardní situaci a nakonec par minut před koncem z jedné z nich rozhodli, ze tři body zůstanou doma” uvedl záložník Lukáš Roubal

Branky: 3. Černý, 45., 52. Bauer, 84. Roubal – 19., 57. Prokeš, 76. Šípek.

Rozhodčí: Rejžek – Němec, Kouba. ŽK: 2:2 (56.Mužík, 58.Končal – 32.Láncz, 62.Komárek. Diváků:320

Jiskra Domažlice: Švihořík – Řezník (80. Fořt), Chocholoušek, Bauer, Beránek – Braun – Roubal, Mužík, Hrdlička (90+1) Javorský), Končal – Černý. Trenér: Jiří Skála.

Loko Vltavín: Pávek – Láncz, Komárek (87. Hodas), Uvíra, Podzimek – Šípek, Macháček, Abena, Pozníček – Prokeš, Macháč (88. Dvořák). Trenér: Radek Kronďák. (poj)