Jiskra  veze z Brozan dva body, když v druhém poločase měla festival šancí!

Brozany nad Ohří
 Dlouhých 201 km museli v neděli 20. března absolvovat fotbalisté Jiskry Domažlice, kteří zavítali na stadion do Brozan nad Ohří , kde od 15:00 hodin nastoupili proti domácímu SK Sokolu Brozany.Domácí se pouhými 6. body krčili na samém dně tabulky ČFL. Jejich jarní  výkony pod vedením bývalého hráče Sparty a Schalke 04 Jiřího Němce, který v zimě vystřídal Přemysla Bičovského a vrátil se na lavičku, kde před tím čtyři roky působil mají vzestupnou tendenci. Trenér Skála musel řešit zranění opory zadních řad Jiskry Marka Bauera. Toho trápilo svalové zranění, které mu zamezilo nastoupit do utkání.Na jeho místo postavil Pavla  Javorského. K dispozici mu naopak bylo trio Viktoriánů Matěj Končal a Radim Řezník a Daniel Černý. Po zranění zůstal na lavičce Matěj Kyndl.
 SK Sokol  Brozany – TJ Jiskra Domažlice 1:1 na PK: 2:3
Po úvodním hvizdu rozhodčího Jaroslava Poživila se do prvního ohrožení jinak opět výtečného dvaadvacetiletého domácího brankáře Radka Hlaváče(tento gólman podal výborný výkon v prvním zápase v Domažlicích) dostal domažlický útočník Černý, který ho z 8. metrů z pravé strany trefil to ukazatel času ukrajoval třetí minutu zápasu.V 7. minutě zahrávali domácí trestný kop Piklem jehož pokus Švihořík kryl. O minutu  na to podklouzl Javorský na pravé straně k míči se dostal Franc, který našel  ve vápně Bendu, který střel  Chocholouška do prázdné brány 1:0.To byla pro hosty dost studená sprcha. V 11.minutě se ke střele z levé strany dostal Končal,ale brankář jeho pokus kryl.Jiskra byla aktivní a zahrávala hodně rohových kopů.V 18.minutě podnikli domácí výpad do obrany Domažlic po ose Kučera-Franc a Šollar z 17. metrů před Švihoříkem netrefil řádně balon a míč poslal pět metrů vedle branky! Hosté měli optickou převahu,ale chyběla jim finální přihrávka.To  neplatilo ve 27. minutě Beránek se po levé straně prosadil přes Uku našel přesným centrem hlavu Roubala, který z osmy metrů nedal Hlaváčovi šanci 1:1.Ve 32. minutě zahrávali domácí Malinou trestný kop na hlavu Bendy , který z 8.metrů mířil hlavou nad branku Švihoříka. Největší šanci měli paradoxně domácí, kdy si po dlouhém výkopu brankáře Hlaváče z pracoval míč Šollar, který si orazil míč s Zadinou, který mu vracel balon pře Javorského, který se ho snažil odehrát,ale tak nešťastně zasáhl Beránka. Od něj se míč vrátil k Šollarovi, který se dostal až před Švihoříka a střelou těsně minul břevno domažlické svatyně.
Druhý poločas se hrálo prakticky  jenom na pravé straně hřiště před brankou domácích.Hned ve 46. minutě minul po Končalově centru Černý o kousek branku Hlaváče.Další šance opět Braun přenesl hru na levou stranu na Končala ten centrem  našel hlavu  Roubala ten minul z 6. metrů o metr branku to psala 49. minuta.Na druhé straně střílel vedle  Pikl z 25. metrů.V 54. minutě opět tutovka hostů Beránek našel před bránou nabíhajícího Roubala, jehož hlavička z 6. metrů hodně vystrašila Hlaváče, který ji přizvedl nad branku. V 62. minutě po vystřídání Fořta za Hrdličku se po rohu  Končala z pravé strany míč postupně dostal  na střed k Fořtovi který přiťukl Končalovi,který s voleje z 12. metrů o kousek přestřelil  branku domácích. V 69. minutě si v šestnátce zpracoval Braun centr z levé strany od Končala a z 11. metrů střílel pod břevno, kde jeho střelu volejbalově přizvedl Hlaváč na roh.Za dvě minuty vysunul Končal se středu hřiště na levo Roubala ten zatáhl míč centrem našel u vzdálenější tyče Černého, který vracel balon Mužíkovi. Ten bohužel v rozhodující chvíli upadl a míč s ideální palební pozice netrefil.  V 79. minutě stejný scénář Končalův povedený centr s levé strany na který si s bránicím hráčem naběhl Černý a brozanský obránce ho poslal na roh.O minutu na to Mužík zahrával opakovaný roh na , který si naběhl osamocený Končal, který z 15. metrů trefil u pravé tyče zrovna stojicího brankáře, který míč reflexivně vyrazil zpět na levou stranu Mužíkovi. Míč Mužík přihrál Konalovi ten ho zatáhl a přesným centrem našel Fořta, jeho střela z voleje z 11. metrů o kousek minula pravou tyč branky.V 83.minutě zahrával z levé strany roh Mužík  a v houštině těl si nejvýše vyskočil Chocholoušek a trefil břevno brány Brozan.V 85. minutě hlavičkoval znovu Fořt vedle branky.Jaké štěstí měli Brozany v tomto utkání, už asi v průběhu jara mít nebudou , protože si ho v utkání z Domažlicemi vybrali.Utkání dospělo do penalt ve kterých byli za Domažlice úspěšní Končal,Fořt a Mužík za domácí pouze  Pikl a Malina a Jiskra se tak mohla radovat,alespoň s plusového bodu.
Diváků:101
 Sokol Brozany: Hlaváč- Uka,Pikl,Pelikán,Malina- Kučera,Cubulka,Zadina,Šollar,-Franc(59.Nehoda),Benda.Trenér: Jiří Němec
Jiskra Domažlice: Švihořík-Řezník,Chocholoušek,Javorský,Beránek(86.Špírek)-Braun,Roubal,Mužík,Hrdlička(62.Fořt),Končal- Černý.Trenér: Jiří Skála
Rozhodčí: Jaroslav Poživil- Jan Krupa a Ondřej Rais
Delegát: Libor Zeman
Žluté karty: 58.Kučera,61.Pikl- 66.Mužík,79.Chocholoušek, 83.Beránek
Ondřej Chocholoušek stoper Jiskra Domažlice:,,Tak začali jsme zápas hrozně když jsme dostali zbytečný gól už v 7.minutě nemohli jsme se moc dostat do tempa což se pak změnilo po našem vyrovnávacím gólu. Začali jsme držet balon, soupeř zalezl na svoji polovinu a my diktovali hru. Téměř celý druhy poločas jsme hráli na jejich polovině, ale z té spousty šancí jsme proste nebyli schopni dat gól, já sám jsem trefil ke konci břevno. Naštěstí jsme zvládli penalty takže jsme si odvezli alespoň 2 body místo tří”.

Chtěli jsme od začátku na soupeře vlétnout a pokusit se co nejdříve ujmout vedeni což se moc nepovedlo kdy jsme po naší chybě dostali gól a dotahovat ztrátu nebylo vůbec jednoduché.Především v první půli jsme nehráli dobře.Spoustu zkažených jednoduchých míčů, hráli jsme hrozně zbrkle přesto jsme si vypracovali dost standartních situaci v kterých jsme byli ale málo důrazní..Nicméně se nám podařilo alespoň vyrovnat.Do druhé půle jsme šli s tím, že chceme zápas otočit a vyhrát.Na hřišti jsme dominovali, hráli lépe, rychleji jsme dávali míč od nohy a vytvořili si tak cca 10 brankových příležitostí, bohužel se nám nepodařilo gól dát.Možná ze kdyby jsme hráli ještě hodinu, tak ho snad stejně nedáme.nakonec jsme vyhráli na penalty a bereme alespoň ten bod navíc.Pro nás je to samozřejmě bodová ztráta, kterou musíme odčinit v příštích utkáních” okomentoval utkání záložník Jiskry Domažlice (poj)