Načítám.......

 

Benfika jede do Horšovského Týna k derby

V H.Týně se bude hrát krajské derby

18. kolo má o víkendu na programu dvě nejvyšší krajské soutěže naši okresní zástupci hrají takto:

Plzeňsko

FC Dynamo Horšovský Týn 14/20 – TJ Jiskra Domažlice B 11/20

Oba soupeři se na podzim utkali v Domažlicích a Benfika svého soupeře vyprovodila ,,výpraskem ” 6:0 po poločase 2:0. V jarních dvou kolech je na tom o něco lépe Benfika, která má na svém kontě alespoň bod z utkání s Rapidem naopak Dynamo nemá žádný bod a hrozivé skoré 0:8.Trenéři Domažlic  pro tento zápas nebudou moci počítat se zraněnými Pavlíčkem Waldmannem,Šotem. Zdeněk Štěpán je pracovně zaneprázdněn. .,,V tomto utkání nám půjde o hodně. Pokud neuspějeme tak se hodně přiblížíme k sestupovým vodám a v každých dalších utkání budeme muset vyhrávat. Do této situace se nechceme dostat a chceme ho zvládnout ” říká kouč Jiskry B Martin Steinbrücker..Jiskra doplácí na neproměňování brankových příležitostí, kterých v obou jarních kolech s Rapidem a se Sušicí měli hodně. ,,Utkání z Domažlicemi je pro nás prestižní. Případné vítězství by nám hodně pomohlo ,nakoplo by nás to, ale bereme ” zamýšlí se manažer Dynama Petr Šporer. Funkcionářům se v týdnu povedl posílit svůj kádr o mladého záložníka Vacíka z 1.FK Příbram. Tejno usilovalo o exsparťana Miroslava Slepičku, který prozatím dal přednost nabídce mužstva Mongea  Podlesí účastníka 1.A třídy středočeského kraje za které minulí víkend vstřelil hattrick.  Je možné, že se ve žlutém dresu Dynama objeví někdy v budoucnu. Šporer , který bude  i nadále jako kouč na lavičce nebude mít k dispozici Davida Nováka, který se ještě nevrátil z Ameriky. Zápas začíná na UMT v Horšovském Týně v sobotu 26.3. od 15:00 hodin bude řídit Marek Janda s asistenty Markem Mazancem a Pavlem Pohančeníkem.Delegát FAČR bude Ladislav Lecjaks.

FK Holýšov 9/22  – TJ Slavoj Mýto 15/17

Domácí se po dvou kolech , které hráli na hřištích soupeřů a vybojovali jeden bod za remízu z Rokycany B se  vrací poprvé na jaře před své příznivce. Kádr trenéra Karla Míčky je kompletní. ,,Hrajeme  poprvé doma a doufáme že nás přijde hodně diváků podpořit. Chceme vyhrát, protože jsme ztratili body v Rokycanech. Mýtu se na jaře daří mají na svém kontě šest bodů, ale jak jsem už řekl, domácí prostředí nám velí vyhrát” říká kouč Míčka. Mýto bude pro něj  důležité utkání postrádat  záložníka Veverku a útočníka Lupáče což jsou vzhledem k úzkému kádru citelné ztráty. Nahradit je budou muset hráči z dorostu Mitkou a béčka Vonáskem.,, Musíme podat stoprocentní výkon, aby jsme mohli pomýšlet na body. Holýšov je hratelné mužstvo, které je v tomto duelu favoritem utkání “zamýšlí se trenér Slavoje Jiří Plecitý, který by do svého kádru ještě rád přivedl některé posily. Dvě měli vyhlídnuté ve středočeské Dobříši, kam to Mýto vzhledem k jeho poloze nemá daleko,ale nakonec z jejich působení sešlo. Na podzim si Holýšov z Mýta odvezl všechny tři body za vítězství 2:1.Utkání bude řídit Jan Lego s asistenty Markem Jandou a Martinem Havránkem. Delegátem FAČR bude Miloš Harmady.

SK Kdyně 1920 2/38 – SK Okula Nýrsko 9/24

Nýrsko vstoupilo do soutěže dvěma domácími utkáními. Nejprve remízou v derby utkání Pošumavských celků s Pačejovem 2:2 na PK vyhráli 4.2. Aby v minulém kole porazili Rakovou 3:0.Kádr trenéra Karla Kalivody bude k utkání kompletní. Nýrsko jako farma hlavně na podzim využívalo hráče z širšího kádru  SK Klatovy 1898,trenéra Milana Dejmka. ,,Naše zimní příprava ve které jsme se ,jako loni neúčastnili turnaje v Sušici, ale sehráli jsme vlastní přípravná utkání  a víkendové minisoustředění bylo pozitivní, nikdo se nám nezranil. My máme se Kdyní dobré vztahy. Momentálně jsme druhý, ale nijak to nepřeceňujeme. Máme  ouzký  kádr v Nýrsku chybí dorostenci, který by nás do budoucna posílit .Navíc v letě končí farmy” zamýšlí se Karel Kalivoda. Nýrsko je technické mužstvo na rozdíl od Kdyně , která bude spoléhat spíše  na brejky a na standartní situace. Kdyně v minulém kole právě v Pačejově 4:1 po poločase 2:0.Utkání, které má výkop v neděli 27.3 v 15:00 hodin  bude řídit Stanislav Sladký s asistenty Michalem Homrem a Milanem Vocelkou.Delegátem FAČR bude Václav Havránek.

Jiří Pojar

Print Friendly, PDF & Email