Benfika v derby v Horšáku úspěšná!

Horšovský Týn
Nejvyšší krajská soutěž ve fotbale měla na programu své 18. kolo. To svedlo na umělku Horšovském Týně derby utkání v němž se utkalo domácí Dynamo s rezervou třetiligové Jiskry Domažlice. Domácí hráči ještě na jaře nezískali ani bod a měli na svém kontě z dvou utkání s Mýtem a Rozvadovem hrozivé skóre 0:8.V týdnu získali funkcionáři Dynama mladého 17.letého středopolaře z  FK Příbram. Prozatimní kouč Petr Šporer stále postrádal Davida Nováka,který je v Americe. Trenér Benfiky Martin Steinbrücker postrádal zraněné Pavlíčka,Waldmanna,Šota.Pracovně zaneprázdněn byl Štěpán a nemocný byl opět Tumpach.Jak prohlásil trenér Steinbrücker před utkáním:,,  Půjde nám o hodně. Pokud neuspějeme, tak se hodně přiblížíme k sestupovým vodám a v každých dalších utkání budeme muset vyhrávat. Do této situace se nechceme dostat a chceme ho zvládnout”.Jak řekl tak se stalo.
FC Dynamo Horšovský Týn – TJ Jikra Domažlice B 0:3 (0:1)
Začátek utkání byl vyrovnaný  bojovný důrazný,na obou stranách hodně nepřesností a moc souvislých akcí necelá stovka diváků neviděla.V 10. minutě zahrával zlevé strany standartku Lucák z 35. metrů našel Hojdu na zadní tyči,ale jeho střele chyběla razance a šla metr vedle. Další akci založil opět Lucák který vysunul v 17. minutě  Kadlece ten si prostrčil balon šel sám na Nováka a špatně si zpracoval balon a mířil vedle brány.Za čtyři minuty vysunul Buršík opět Kadlece,ten střílel do brankáře Nováka.Do třetice opět Kadlec střílel zpravé strany z 11. metrů a Novák mu jeho povedený pokus vyrazil.Za dvě minuty domažlická obrana neodkopla balon a k míči se dostal po několika odrazech na malé vápno k Faloutovi, který trestuhodně mířil o centimetry vedle Brataničovi svatyně.Nedáš dostaneš platilo ve 32. minutě.Kadlec zatáhl míč zprava do šestnáctky , kde míč nahrával k malému vápnu,kam si naběhl Bláha a prostřelil Nováka 0:1. Do konce poločasu měl ještě jednu šanci Lucák,ale změnu skoré to nepřineslo.domácí se dožadovali penalty po střetu mladíků Hojdy s Machem,ale sudí Janda nechal hru pokračovat dál. O přestávce hostující trenéři nabádali své hráče ke zklidnění hry, která byla zbytečně hektická.Hosté měli obrovské problémy s umělkou pro hosty byla měkká míče jim nelítali měli špatný odskok.
Druhý poločas měli ve své režii hosté. Po hodině hry Lešek se po levé straně probil až do šestnáctky, kde z úhlu mířil do levé tyče Týnské branky.V 65. minutě vysunul Lucák Bláhu a ten mířil nad bránu.Potom se do svých šancí dostal Lucák a na potřetí byl úspěšný.to si naběhl na balon dostal se zpravé strany k šestnácte , kde tvrdou střelou nedal Novákovi šanci 0:2, to běžela 74. minuta.Další šanci měli hosté po rohu Lucáka zpravé strany se odražený míč dostal ke Kubrovi, který vypálil a Novák reflexivně nohou vyrážel.V 86. minutě Lešek zatáhl míč po levé straně až k brankové čáře, kde vracel míč na malé vápno kde Blacký fauloval Bláhu a kopala se penalta. První Buršík nedal,Novák ji vyrazil. Sudí nařídil její opakování , protože domácí hráči vběhli do vápna před odpískáním a druhou penaltu opět po levé ruce Nováka,ale byla umístěná 0:3.
Do konce utkání se už jenom dohrávalo bez vážnější šance.
,,Začátek byl Vyrovnaný,potom Falout nedal tutovku,když z malého vápna netrefil bránu a místo toho,aby jsme šli do vedení tak jsme inkasovali.Druhý poločas už Jiskra hru kontrolovala přidala dva goly a nás do dalších šancí nepustila.” řekl po utkání obránce Dynama Jiří Jurko
Myslím si že nám dneska neseděl terén.Naše umělka je rychlá tady je pomalá a nám to dělalo problémy než jsme si na ni zvykli.Nedařilo se nám zklidnit hru a držet balon v prvních 30. minutáchPo našem gólu jsme se uklidnili.Soupeř měl do té doby jednu tutovku , kdyby ji Falout proměnil mohlo se utkání ubírat jiným směrem, ale na kdyby se nehraje.Myslím si že rozhodčí měl v prvním poločase odpískat penaltu pro domácí.Druhý poločas už byl scela v naší režii, jen nás opět trápila koncovka.Po druhém golu, už soupeř rezignoval a my zaslouženě vyhráli. H.Týn mimo jedné šance prakticky nevystřelil na bránu.Byl to náš dobrý kolektivní výkon” uvedl po utkání brankář Benfiky Adam Bratanič.
FC Dynamo: Novák J.-Rada,Černík,Jurko(70.Vavřička),Blacký-Kordule,Falout,Mach(64.Šperl),Šindelář R.-Čedík,Vacík. Trenér: Petr Šporer
Jiskra Domažlice B: Bratanič- Šimůnek, Korelus,Hojda,Kubr- Lešek(87.Čadek),Lucák, Vísner(78.Hošek),Kadlec(86-Major)- Buršík , Bláha.
ŽK: 57.Rada,85.Falout,88.Kordule -21.Šimůnek
Rozhodčí:Marek Janda s asistenty Markem Mazancem a Pavlem Pohančeníkem.Delegát FAČR  Ladislav Lecjaks.
Diváků: 90 (poj)