Lucák režíroval výhru nad Zručí

Domažlice

Domažlická Střelnice hostila první dubnovou sobotu utkání 11.celku tabulky TJ Jiskra Domažlice B ta hostila poslední mužstvo tabulky krajského přeboru TJ Zruč. Domácí trenér nemohl počítat se Šotem,Pavlíčkem, Tumpachem a Waldmannem, který už si asi na jaře nezahraje. Naopak z A týmu byl k dispozici Javorský.

TJ Jiskra Domažlice B – TJ Zruč 3:1 (2:1)

Do utkání vstoupili domácí trvalým tlakem, který trval celé utkání. Zruč se bránila a snažila se chodit do brejkových situací. Ve 3. minutě vysunul  Korelus pasem Buršíka na pravé straně ten našel před malým vápnem Šimůnka, který přestřelil branku gólmana Zruče  Klika. Za dvě minuty centroval z prava Lucák a Buršík to hlavou lehce před malým vápnem líznul do brankáře Klika. V 6. minutě roh hostí , který domácí zadáci odehráli do bezpečí. Po té domácí zahrávali tři rohy se kterých se nic nestalo. Ve 14.minutě zatáhl míč po pravé straně Bláha na kterého vyběhl Klik.Bláha centrem přenesl hru před leví cíp malého vápna kde nabíhající Kubr z voleje mířil vedle pravé tyče zařízení Zruče. O minutu na opět slabá střela Bláhy z 10. metrů po přihrávce zprava od Lucáka.V 18. minut poslal Klik dlouhým výkopem Jelínka, který se dostal hned do vápna , kde v souboji se Štěpánem upadl.  Rozhodčí Štökl nemohl  nepřehlednou situaci pořádně vidět byl daleko. Přesto  okamžitě Štěpána vyloučil a Lauko z nařízené penalty střelou k pravé tyči překonal Bratniče, který mu její směr vystihl. Ve 30. minutě zahrával Lucák po faulu na Leška trestný kop z 21. metrů nedal přesnou střelou pod víko Klikovi šanci a zaslouženě vyrovnal na 1:1. Za minutu opět Benfika pěkná akce Lucák po levé straně vysunul Leška , který našel Hojdu jeho střelu vyrazil Klik. Hosté se do první vážnější šance dostali ve 39. minutě před Kazdou, který mířil do prázdné brány zachraňoval domácí od pohromy Šimůnek.Na druhé straně našel z pravé strany Šimůnek Bláhu, který před malým vápnem míč netrefil. Ve 41. minutě zahrával Lucák trestný kop po faulu na Buršíka a jen o kousek minul z 20. metrů břevno branky Zruče.Jiskra opět udeřila ve 43. minutě. Buršík byl na levé straně faulovaný. Lucák ideálně rozehrál balon na naběhnutého Kubra, který z osmi metrů hlavou překonal Klika na  poločasových 2:1 .Hosté poslali do druhého poločasu dva nové hráče.Druhý poločas se nesl hlavně v začátku tlakem o deseti hráčích hrajících Chodů. V 53. minutě vysunul hostující Jelínek Maška, který se dostal až k Brataničovi, který mu jeho šanci chytil. V 78. minutě utíkal po levé straně Lucák, kterého fauloval Hucl,rozhodčí Štökl mu ukázal pouze žluté napomenutí i když tento zákrok volal po vyloučení. Rozhodčí trestal přísněji domácí hráče.V86. minutě střídající Hošek posla dlouhým pasem po pravé straně Lucáka, který povedeným centrem hledal na levém cípu malého vápna Leška ten však na balon nedosáhl. Co se nepovedlo Leškovi to napravil výborný Lucák. V 91.minutě ho vysunul  Žák Leška ten vysunul Lucáka, který si vychutnal vybíhajícího Klika, kterého obešel a střelou do levého horního rohu zpečetil zaslouženou výhru domácích.

Martin Stenbrücker trenér Jiskra Domažlice B:

,,Od 18h min. jsme hráli v 10 a navíc inkasovali, takže nic po čem by jsme toužili. Kluci ale ukázali charakter a vůli po vítězství . Do poločasu jsme zaslouženě výsledek otočili a v šatně jsem viděl odhodlání zápas dotáhnout do vítězného konce. Druhá půle byla neurovnana a nervózní. Kluci zaslouží uznání za to, jak o tři body bojovali. Cennim si přístupu všech hráčů.”
Ohlasy Zdeněk Štěpán stoper Jiskry Domažlice poslal své vyloučení i zápas:

Do zápasu jsme šli s tím, že musíme vyhrát a podle toho to taky vypadlo. My jsme až do vyloučení klasicky drželi míč a dobývali branku Zruče, ale zase jsme nedokázali využít šance nebo náznaky. V 19 minutě pak gólman nakopl dlouhý balon, který jsem jednoznačně měl odhlavičkovat. Bohužel míč mi zaplaval a já ho netrefil a Šimi mě nezajistil. Za mě zabíhal jejich útočník, kterému to spadlo k noze a běžel sám na bránu, přesto jsem ho stíhal. Jenže jsem špatně trefil balon a jen ho ,,lízl” nohou, takže sudí nemohl poznat kontakt s míčem. Sudí tedy odpískal penaltu, kterou proměnili a dal mi červenou. Byla to moje chyba a nesu za to plnou odpovědnost, tohle se stávat nesmí. I přesto ale, že jsme hráli v 10ti, tak jsme dokázali Zruč přehrávat a obrázek hry byl stejný, Zruč zalezlá a my útočili do plných. Naštěstí ještě do půle bylo srovnáno. Milan Lucák parádně trefil volný přímý kop. Nakonec jsme do poločasu dali ještě jeden. To když Lucák zahrával z lajny standartku, výborně to kopl a Honza Kubr míč jen protečoval a ten spadnul přesně k tyči. Po poločasu hra byla rozháraná ze strany na stranu a bylo vidět, že klukům docházejí síly. Naštěstí jsme pak dali důležitý 3 gól, který nás uklidnil a byl u toho opět výborný Milan Lucák. Chtěl bych před klukama smeknout, že to zvládli a omluvit se jim, za červenou a penaltu. Jak jsem psal, byla to moje chyba a nesu za to odpovědnost”.

Sestavy Benfika: Bratanič- Šimůnek(86.Hošek),Štěpán,Korelus T.,Javorský(72.Vísner),Kubr,Hojda,Lešek,Lucák,Buršík(72.Kadlec),Bláha(88.Žák)Trenér: Martin Steinbrücker

TJ Zruč: Klik-Karpíšek,KrálO.,Trnka(65.Hucl),Korelus F.(46.Trnka),Polák,Kazda(46.Kepka),Lauko,Fryček,Jelínek(85.Mašek V.),Mašek O..Hrající kouč Ondřej Král

ŽK: 2-2  25.Korelus T.90+1 Lucák- 25.Karpíšek,78.Hucl

Rozhodčí: Jiří Štökl,Pavel Šiška,Martin Plzák

Delegát: Ladislav Lecjaks