V neděli derby Holýšov – Benfika info zde:

DOMAŽLICKO

20.kolo krajského přeboru má na programu okresní derby v němž střetne domácí FK Holýšov s Benfikou Jiskry Domažlice v neděli 10.dubna od 16:30h. Třetí zástupce Dynamo Horšovský Týn má si odbyde  domácí premiéru na travnatém hřišti ve Vrchlického ulici, kde přivítá mužstvo jara FK Svéradice.

FK Holýšov – TJ Jiskra Domažlice B neděle 10.4. 16:30h.

Rozhodčí: Špoták Rudolf – Křen Jiří, Štökl Jiří. Delegát: Mareška Ladislav.

Na podzim se z vítězství 3:0 radovala Benfika po dvou gólech Lucáka a jednom  Špírka.
,,Je to pro nás důležité utkání. V minulém kole jsme prohospodařili druhý poločas , kde jsme individuálními chybami jsme se připravili o vítězství. Měli jsme po poločase vést,dva,nebo tři nula, ale vedli jenom 1:0. Ve 46.minutě jsme Rozvadovu po hrubé individuální chybě nabídli gól. Potom pomezní rozhodčí Volf odmává nesmyslnou penaltu, kdy se sám hráč trefí balonem do ruky penalta na 2:1. My jsme se snažili vyrovnat a dostali jsme třetí gól” popisuje minulé utkání na Rozvadově kouč Karel Míčka. Holýšov má na jaře nevyrovnané výsledky. V zápase s Domažlicemi, očekává běhavý mladý tým na který se jeho mužstvu nedaří.,, Tuto  bilanci by jsme chtěli zlomit v tomto utkání, protože je pro nás každý bod důležitý” vypočítává Míčka jeho mužstvo by mělo být kompletní. Domažlická Benfika se po dvou vítězstvích nad Dynamem H.Týn a Zručí trochu vzdálila barážovým vodám a okupuje 9.místo tabulky. Pro derby nemůže trenérská dvojice Steinbrücker Vlček, počítat i nadále s Pavlíčkem a Waldmannem. K dispozici by měl být Šot a Tumpach. Otazník visí i nad startem mladičkého Buršíka, který bude k dispozici  pro  A tým. Funkcionáři Domažlic, čekají na to koho uvolní pro A tým, Viktorie Plzeň a podle toho bude vypadat kádr Benfiky pro derby, který může být případně doplněn.,, Je to derby chceme si z Holýšova odvést nějaký bod. Každý bod se počítá, vzhledem k vyrovnanosti tabulky.Holýšov je o bod pod námi, těšíme se na zápas. Soupeř je to na naší úrovni, zkušené mužstvo.”vypočítává Steinbrücker.

FC Dynamo Horšovský Týn 15/20 – FK Svéradice 4/32 sobota 9.4.pozor 14:00h !

Rozhodčí: Kříž Lukáš – Šimek František, Janda Marek. Delegát: Aubrecht Josef.

Týnské Dynamo je na jaře v nezáviděnihodné  situaci, je bez bodu a má hrozivé skoré ze čtyř zápasů 0:18!V Přešticích, se hostům zranil 7. minutě Blacký a v 15. minutě Šindelář, který musel zůstat na hřišti a kulhat, protože už nebyl k dispozici jiný hráč, v té době hrálo Béčko, které má také problémy se sestavou vlivem úzkého kádru. Přeštice měli stálou převahu a nebýt brankáře Nováka, bylo by skóré určitě vyšší. V takovém složení v kterém hráli se krajský přebor hrát nedá.K rozhodčím se radši Šporer vyjadřovat nechce…Manažer trenér v jedné osobě Šporer ještě v týdnu lanařil hráče z Příbramska, ale do této ,,šlamastiky”se žádnému hráči nechce. Bude tedy muset spoléhat na svůj hodně úzký kádr. Šporer ještě počká tři utkání a rozhodne o pokračování trenéra Tomáška. Hráči by měli zlepšit tréninkovou morálku.Musíme se pokusit něco uhrát. Možná, že se nám to právě na Svéradicích povede, byli by jsme rádi. Byť by to bylo třeba o jednom gólu. Do sestavy se vrací Vašek Rada, který kvůli zranění chyběl v ¨Přešticích. David Novák je zaregistrovaný a příští týden by měl být k dispozici”. Mužstvu z Klatovského okresu se na jaře daří fantasticky. Mají na svém kontě mimo jiné, dvě venkovní vítězství 3:1 v Chotíkově a na Rapidu 2:1.Zkušený kouč Miroslav Rambousek(jako hráč působil dlouhá léta v Chanovicích a sváděl fotbalové bitvy s Domažlicemi)má dva zraněné hráče Klase a Makovce. O jejich startu se rozhodne před zápasem.,, Domácím se sice nedaří, ale já očekávám těžké utkání. Určitě domácí budou bojovat o body případně o utkání , které by je jak se říká nakoplo”komentuje Rambousek. Naproti tomu se jeho mužstvu jako nováčkovi daří. V minulém vybojovalo ,,zlaté” dva body v derby se Sušicí, když na penalty vyhráli 5:4.Rambousek by byl rád aby v nastoleném trendu pokračovali a nějaké body přivezli i z tohoto pro ně důležitého duelu. Na podzim se z vítězství 3:1 radovalo Dynama tak že mu mají Svéradice co vracet.(poj)