Áčko jede do Benešova,předehrává 36.kolo ČFL!

Zítra zajíždí fotbalisté Jiskry Domažlice na exligový stadion SK Benešov,který začátkem devadesátých let hrál

Gambrinus ligu ve slavné éře pana Švarce. utkání  předehrávaného 36.kola začíná v 17 hodin.V aktuální tabulce ČFL jim patří 14.místo. V sobotu dopoledne vyhrál Benešov v Tachově 3:2. Hosté do utkání špatně vstoupili prohrávali 2:0.Nakonec se jim povedlo utkání otočit a uhrát tři důležité body se soupeřem, který je ve spodní části tabulky.  Očekávám dramatické utkání s velice dobrým  soupeřem , který je na vítězné vlně.My se budeme snažit jim  překazit dobrým výkonem a hlavně výsledkem. Našim cílem  je uhrát co nejvíce bodů,aby se nás sestupové starosti” vypočítává kouč Zákostelský,který o proti zápasu v Tachově bude moct počítat s Žákem a Šumským, kteří chyběli pro vyloučení respektivě zranění.K utkání bude mít k dispozici 14. hráčů a dva brankáře.Zranění je Laštovka. Benešovský stratég nemůže počítat ani s posilami z Dukly Praha jejíž jsou farmou, protože Dukla hraje dohrávku se Spartou a trápí jí marodka.Jiskra musela stejně ,jako Benešov otáčet první poločas v Kolíně , kde přečkali několik šancí domácích a je jednou inkasovali. V druhé půli se karta obrátila a Domažlice otočili utkání svými zbraněmi standartními situacemi na konečných 2:1.Varovný prst visí nad nad tím , že Jiskra v posledních dvou utkáních s Benešovem dvakrát v domácím remizovala 28.3.2015 1:1 a na penalty prohrála a v minulém podzimním  v září 2015  to skončilo 3:3 a na penalty opět prohrála. Výsledky ukazují ,že se Jiskře na Benešov moc nedaří i když při posledním utkání u Konopiště 31.8.2014 to byla opět remíza a na penalty vyhráli Chodové.,,Musíme se poučit se zápasu z Kolína a nepodcenit soupeře hlavně v prvním poločase a naopak navázat na povedený druhý z Kolína.Benešov jsem viděl  hrát s Tachovem.Mají tam šikovného středního záložníka na kterého si musíme dát pozor.Je dobré, že  vyhráli, Tachovu tím trochu odskočili, nemusejí  zase úplně za každou cenu vyhrát,ale hrají doma, tak zvítězit budou určitě chtít.My chceme udržet naší skvělou jarní šňůru, kterou ještě v Jiskře  nepamatuji.Spíše se nám začátek jara nevydařil”říká k utkání kapitán Jiskry Petr Mužík.  Ve fotbalovém zákulisí  nikdo pořádně neví kolik mužstev sestoupí nebo , kdo se do příštího ročníku přihlásí.Mluví se také o snížení počtu účastníků ČFL na 18. Všechno jsou jenom čiré spekulace vše se ukáže v červnu na aktivu ŘK Čechy v Praze.
Rozhodčí: Pavel Rejžek se Strakonic – Průcha Miroslav z Vodňan- Novotný Miroslav z Tábora. Delegát: Kořínek Jan z Prahy. (poj)