Benfika po třetí vyhrála , porazila Rozvadov!

Domažlice
Vítězná série Domažlické Benfiky pokračuje. V sobotu se na Střelnici dostavila farma FK Tachov TJ Rozvadov  mužstvo hrajícího trenéra Martina Bronce a jeho asistenta Jaroslava Hejkala. Ten před utkáním v telefonickém rozhovoru tvrdil ,že budou postrádat čtyři hráče Hutta, Viterna,  Kabourek, Kaše. Na konec chyběl pouze Kaše. Na střídání měli hosté jenom Horáčka.Trenérům Benfiky chyběli kromě dlouhodobých zraněných Waldmanna a Pavlíčka, bratři Korelusové  Martinové Šot a Vísner.
 TJ Jiskra Domažlice B – TJ Rozvadov 3:0 (0:0)
 Na konci třetí minuty byl fauloval Štěpán rozvadovského Čížka. Hutta z 30. metrů poslal slabý trestný kop do náruče Brataniče. V 10. minutě hledal Tumpach , který míč zatáhl po levé straně své spoluhráče před brankou Rozvadovského Makrlíka. O minutu na to byl faulovaný Tumpach u levého rohu. Míč rozehrál Lucák na naběhnutého Štěpána, který mířil vedle branky. Ve 13.minutě se k odraženému míči dostal Kubr míč si potáhl a z 22. metrů mířil vedle branky Rozvadova. V 17. minutě vysunul Buršík Leška, který se prodral přes bránícího hráče z levé strany až k brankáři střelu se strany mu Makrlík chytil. O minutu na to srazil Hojda střelu Žemličky z 18.metrů na roh.Ve 20. minutě vysunul Štěpán přes obránce Tumpacha na rohu velkého vápna na něj vyběhl Makrlík a míč odehrál na aut a přitom zasáhl i Tumpacha. Německý sudí Kleffmann po chvíli nařídil jenom autové vhazování. Ve 28. minutě vystihl Žemlička špatnou rozehrávku Hojdy dostal se po pravé straně přes Lucáka a centrem hledal na penaltě Čížka,co se mu na štěstí pro domácí nepovedlo. O minutu později se po levé straně protáhl Šácha , který hledal na malém vápně nabíhajícího Čížka, který opět nestačil zakončit.Ve 32. minutě předvedla Benfika rychlí kontr. Po ose Kadlec – Buršík , který z poza šestnáctky trefil ruku jednoho z bránicích hráčů od kterého se míč odrazil na roh. Rozhodčí Kleffmann nařídil pouze rohový kop.Ten rozehrál Lucák na Bláhu ,který míč netrefil. K míči se dostal Buršík , který se protáhl po brankové čáře přes Šáchu a Hánu. Dostal se až před Makrlíka, kterého střelou nepřekonal. Ve 33. minutě vysunul Šácha Žemličku ten zatáhl po levé straně míč centrem našel na levé straně malého vápna Skopového, který nestačil důrazně zakončit a Bratanič neměl problém míč chytit.Ve 39.minutě se nejprve do náznaku šance dostávali hosté Šácha si chtěl orazit s Čížkem.Míč mu vypíchli domácí k míči se po pravé straně dostal Kadlec zatáhl míč centrem hledal u vzdálenější levé  tyče Leška, který v pádu levačkou trefil jen boční síť branky hostů. Krásný fotbalový moment přinesla 42.minuta.Lešek  poslal lob za obránce, kam si zběhl Buršík na kterého vyběhl Makrlík a Buršík ho z 17.metrů přehodil a ke své smůle míč přeskočil i branku. Buršík byl dosti nevybíravě sražen rozvadovským gólmanem a měl chvilku vyražený dech a musel být ošetřen klubovým lékařem. Nepřesný německý sudí tento zákrok  k údivu nechal bez trestu a Benfika hrála 2. minuty v 10.V 45. minutě vykopl Bratanič dlouhý výkop před velké vápno kam vyběhl Makrlík , který před Tumpachem hlavičkoval k Leškovi, který provedl slalom do prostředka hřiště kde se zbavil dvou obránců šel sám zleva na Makrlíka, který ho ale vychytal. To byla opět krásná fotbalová akce.Do šaten se šlo za stavu 0:0 i když měla Benfika vyloženější šance.
Druhý poločas začal opět agilní Lešek , který se po levé straně dostal až před Makrlíka,ten mu střelu z boku kryl.Ve 48. minutě rozehrál Lešek rohový kop na Kadlece, který našel na penaltě Lucáka,který hlavou mířil mimo branku.Zaslouženého vedení se Benfika dočkala v 50. minutě. Lešek se opět rozhodl pro sólo dostal se až na vápno , kde prostrčil míč Tumpachovi, kterému první střelu  z 9.metrů Makrlík vyrazil a na druhou dorážku už neměl. Benfika vedla 1:0.Hosté odpověděli v 54. minutě rozehrál trestný kop Hutta na levou stranu na hlavu Viterny, který vyhrál hlavičkový souboj s Kadlecem ten  prodloužil před malé vápno , kde Čížek přestřelil branku.V 58. minutě se opět po levé straně protáhl přes obránce Lešek , kterému na poslední chvíli odkopl na roh balon nejzkušenější hráč na hřišti Bronec.Ten rozehrál Lucák zleva na naběhnutého Bláhu , kterému míč ukopl na další roh Šácha.V 62.minutě se uprostřed hřiště u volnil Tumpach , který přesně mezi beky vysunul Bláhu, který z 16.metrů trefil nohy vybíhajícího Makrlíka.Benfika začala svého soupeře přehrávat rychlostně. V 65. minutě vysunul Tumpach z prostředka hřiště Leška, který se opět dostal až před Makrlíka , který mu střelu z 8. metrů vyrazil. Míč si chtěl Makrlík ponechat jenom že mu ho vypíchl Lucák, který centrem před malé vápno našel Tumpacha, kterého střelu do prázdné brány vyrazil  hostující Křehlík.V 66. minutě našel Kadlec po autovém vhazování Tumpacha na levé straně , který okamžitě pálil, ale trefil Makrlíka. Hostující brankář balon vyrazil k Žákovi, který z voleje mířil z šestnáctky nad.V 70. minutě vysunul Šimůnek Bláhu po levé straně ten šel sám hledal před bránou Tumpacha,kterého střelu zblokoval na roh vracející se Hána. V 71. minutě byl hned po několika sekundách falouvaný  vystřídavší Selnar. Trestný kop rozehrál Lešek, na malé vápno, kde odvrátil míč hlavou Bronec. V 73.minutě byl faulován hostující Skopový. Tr.kop rozehrál Hutta na hlavu Štěpána, který míč poslal do autu. V 74.minutě se zranil Tumpach, který musel jít střídat za Hoška. V 78. minutě opět další tutovka Buršík vysunul na levo Selnara, ten centrem našel před malým vápnem Lucáka, který z voleje přestřelil  branku a to za ním stál úplně sám Kadlec. V 80. minutě si Buršík z prava orazil se Selnarem , který ho vysouval. Viterna před vybíhajícím Makrlíkem přitom tečoval balon tak nešťastně, že se míč kutálel  do pravé tyče branky  kam už běžel Buršík počkal až se míč odrazí a po druhé uklidil na 2:0 do prázdné brány.V 83. minutě rozehrál  zhlouby pole Štěpán na Leška , kterýsi vyměnil míč se Selnarem. Lešek se středem prosadil přes hráče našel na pravo Buršíka, který dorazil na konečných 3:0.Benfika tak získala cenný skalp druhého celku tabulky. A navýšila tři vítězství v řadě. V aktuální tabulce jí patří sedmá příčka a Rozvadovu

Rozhodčí: Robert Kleffmann – Joseph Stephan Baumgartner, Markus Bach všichni SRN

Delegát: František Cihlář