Áčko bere s Pískem dva body

Jiskra přišla o vítězství v 91.minutě
Domažlice

V dalším 28.kole třetí nejvyšší soutěže měli fotbalisté Jiskry Domažlice šestý tým tabulky za soupeře sedmé mužstvo trenéra Ondřeje Plášila FC Písek.Ten k utkání nemohl počítat se zraněním střelcem Řezáčem a Sajtlem.Trenér domácích Skála nemohl počítat s Víťou Hrdličkou(rodinná záležitost) a Končalem,který byl v trestu. Na lavičce se po půl roce po zranění objevil snajpr Petr Došlý, který do hry zasáhl v závěru. Do základní sestavy se probojoval Dominik Lešek, který byl nejlepším hráčem Benfiky v minulém kole s Rozvadovem.Do zápasu nastoupil  Daniel Černý se zraněným kotníkem a ani Beránek,nebyl zcela fit.
TJ Jiskra Domažlice – FC Písek 2:2 (1:0)
Po píseckém úvodním rozehrání balonu se po autovém vhazování dostal na pravé straně k míči záložník Zeman,který poslal ostrý centr do vápna, kde si s ním poradil odkopem Chocholoušek.V 5. minutě fauloval Němec Bauera.Trestný kop rozehrál Mužík nalevo na Leška, který míč zatáhl a centrem hledal spoluhráče v šestnáctce, kde písecký Řehák míč odhlavičkoval.Po autu Beránka odhlavičkoval Řehák míč na roh.Po rohu Mužíka míč písečtí odhlavičkovali.V osmé minutě vysunul po levé straně Beránek Kyndla, kterému Rendla odebral míč na další roh.Mužík roh rozehrál na naběhnutého Beránka,který zleva našel ve vápně hlavu Kyndla,který mířil do připraveného  brankáře Rondzika. Domažlice byli aktivní a po čtvrthodině hry centroval Kyndl zprava do vápna kde Holub míč odklidil na roh. Ten opět rozehrál Mužík na Bauera od něj se balon odrazil k Braunovi, který povedenou střelou z 11. metrů k levé tyči levačkou překonal Ronzika  1:0.Jiskra byla na koni  v 18. minutě zatáhl míč po pravé straně Kyndl našel nalevo sběhnutého  Beránka jeho střelu z voleje hosté odvrátili.Domažlice Písek dobře napadali. To se vyplatilo v 19. minutě když Mužík vystihl špatnou rozehrávku hostů. Vysunul Černého , který okamžitě našel nalevo naběhnutého Roubala.Ten ve vyložené šanci z malého vápna trefil nohy vybíhajícího Rondzika. Bohužel pro Roubala, je to už několikátá šance, kterou v zápasech neproměnil.Ve 27. minutě poslal rozhodčí Václav Štěrba oba mančafty se občerstvit protože na stadionu panovalo vedro.Do konce poločasu se nic vážnějšího nestalo domácí tak šli do kabin za stavu 1:0.
V druhém půli pokračovala aktivita domácích. Ve 48. minutě vysunul Mužík po pravé straně Leška ten zatáhl míč až k před brankovou čáru, kde z úhlu z 6. metrů trefil nohy Rondzika.V 53.minutě vysunul Bauer po levé straně  Leška , který zatáhl balon centrem hledal před  malým vápnem  znovu Bauera a Kyndla ty na míč nedosáhli .Z pravé strany si zběhl Hrubý  a střelou ze 14. metrů jen o kousek minul pravou tyč Písecké svatyně.V 61. minutě byl ze zadu  Holubem faulovaný Roubal. K míči se postavil Mužík balon  z 28. metrů rozehrál do šestnáctky kde Chocholoušek na dvakrát střílel do obránců. Míč se dostal k Černému, kterého doslova sestřelil Grobár a Štěrba ukázal na penaltu.Z té se nemýlil Mužík a střelou k levé tyči zvýšil na 2:0. Kdo si myslel ,že je rozhodnuto byl na omylu.V 83. minutě si po autu vyměnil Ježdík míč s Řehákem. Ježdík z levé strany nacentroval míč do šestnáctky , kde prohrál hlavičkový souboj Bauer.K odraženému míči se dostal Milec a z 15. metrů přízemní střelou trefil přesně k levé tyči na 2:1.Písek vycítil šanci. V 90. minutě vykopl Rondzik dlouhý výkop Keclík posunul mezi obránci na Němce, který přes Chocholouška prostřelil z 14. metrů Šimana na 2:2. V penaltovém rozstřelu byli všichni domažličtí střelci úspěšní. V pořadí Špírek, Bauer, Mužík, Braun a Javorský.Zatím co Šiman ve druhé sérii vyrazil Voráčkovu střelu k levé tyči.Za hosty byli úspěšní exekutoři:Šlehofer, Řehák, Rendla, Milec. Druhý bod si zaslouženě připsali domácí, kteří byli po většinu utkání lepším mužstvem.V úterý  10.5.Jiskru čeká krajské derby ve kterém hostí FK Tachov od 17:00 h. V sobotu 14.5. hraje Jiskra opět doma s Benátkami nad Jizerou.
Rozhodčí: Václav Štěrba z Osrova  – Vladimír Melničuk z Plesné u Chebu, Lukáš Nehasil z Karlových Varů. ŽK: 2:2 ( 28.Braun, 84.Lešek – 27.Zeman,29 Řehák).Delegát  FAČR: Jan Kořínek z Prahy.
Diváků: 293.Jiskra Domažlice: Šiman – Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Beránek – Braun – Roubal (89. Javorský), Mužík, Kyndl (69. Špírek), Lešek (87. Došlý) – Černý (78. Buršík). Trenér: Jiří Skála.

FC Písek: Rondzik – Zeman (88. Hájek), Rendla, Holub, Řehák – Šlehofer – Voráček, Milec, Held (73. Keclík), Grobár (64. Ježdík) – Němec. Trenér: Ondřej Prášil.