Benfika vyhrála v Lhotě

Benfika drží čtyř zápasovou neporazitelnost

Lhota u Plzně

Benfika odjela na předměstí Plzně do Lhoty pouze ve 12. hráčích. Ve stejné době hrálo A mužstvo s Pískem a trenér Skála si kvůli absencím  ponechal dva domažlické odchovance Leška a Buršíka. První jmenovaný nastoupil od začátku utkání. Benfice dále chyběli Pavlíček,Martin Šot,Tumpach,Vísner,Straka.Trenéři nemohli zařadit ani dorostence,kteří nebyli úplně zdravotně v pořádku.Jediným kdo se po zranění vrátil do sestavy byl jeden z nezkušenějších hráčů Benfiky Lukáš Waldmann.Na střídačce zbyl ,,pouze”šestnáctiletý Vlček ml.
 TJ Sokol Lhota – TJ Jiskra Domažlice 0:1 (0:1)
Do utkání vstoupili obě mužstva na hřišti menších rozměrů.Trenéři Béčka hráče na tento fakt připravovali. Do první šance se po vysunutí Jakuba Koreluse dostával Lucák,ale ve vápně ho tělem odzbrojil domácí Zelenka. S následného protiútoku Zelenka vysunul Černého , ten vybídl Čejku na levé straně , ten se dostal až před Brataniče,kterého obstřelil.Vracející se Kubr vykopával z před prázdnou brankou k Strejčkovi , kterého střelu opět zblokovali a Tomáš Korelus míč odkopl.To se vše událo v 16. minutě. Nedáš dostaneš opět platilo. V 18. minutě vykopl Bratanič balon  8. metrů za půlicí čárou kde domácí kapitán Hrdlička falouval J.Koreluse. K míči se postavil Lucák centrem našel na malém vápně Kubra ten v pádu přiťukl  J.Korelusovi,který v pádu prostřelil levačkou právě  nedůrazného Strejčka a míč zaplul do brány blíže k pravé tyči.Domácí golman Böhm se na něj jenom smutně díval 0:1. To jak se později ukázalo byla rozhodující chvíle utkání.Benfika byla na koni. 20. minutě přišel centr Bláhy z pravé strany na Kadlece z jehož hlavičkou si Böhm poradil.V téže minutě ještě vybídl Waldmann Lucáka , který si zběhl zleva a střílel k pravé tyči, kde byl opět Böhm. 22. minuta opět rychlí výpad hostů Kadlec vysunul Kubra.Ten zatáhl balon po levé straně zpětnou přihrávkou našel Lucáka,který z 11.metrů jen o centimetry minul levou tyč branky Lhoty. Další tutovka se zrodila ve 23. minutě Štěpán vysunul Waldmanna, ten se prosadil v šestnátce přes dva bránicí hráče našel naběhnutého Hojdu, který se 14. metrů trefil břevno svatyně Böhma.Domácím těžko nesli,že prohrávají hráli tvrdě někdy až za hranici únosnosti.Jako třeba ve 24. minutě když Peroutka  zezadu doslova sestřelil Bláhu.Jinak výborně pískající sudí Jakub Šlajs ho ocenil pouze žlutou kartou.Ve 26. minutě zahrozili domácí Fiala se řítil tísněn T.Korelusem na branku z 11.metrů  přestřelil.27. minuta Černý našel Hrdličku ten nacentroval do vápna na Strejčka, který u pravé tyče hlavičkoval do země.O minutu na to opět další tutovka Jiskry.Šikula Waldmann lobem poslal do předu Hojdu ten ve výskoku vracel míč na úrovni malého vápna před branku kde nejprve Kadlec trefil pravou tyč a Lucák z malého vápna napálil břevno!Výborně hrající Benfice však nepřálo pověstné štěstí jinak už to mohlo být 1:3!Na kdyby se ve fotbale nehraje.Před poločasem neuznal Lhotě rozhodčí  gól pro ofsajd.  Ve druhém poločase se Benfika bránila tlaku Lhoty. Když své šance nevyužil domácí  největší Fiala, který v 70. minutě mířil  z malého vápna lízl břevno.V 75. minutě mohl zvýšit nejprve Lucák a za pět minut na to Bláha nedosáhl na centr Lucáka.Šimůnek,Waldmann a Hojda dohrávali zápas v křečích,které je díky enormnímu nasazení chytali.Domažlická Benfika tak po Mýtu,Rokycanech B ,Rozvadovu a teď Lhotě drží čtyř zápasovou serii bez prohry s krásným skoré 12:1!V dalším pokračování se představí na půdě druhých Přeštic.V tabulce šestá Benfika s 38.body se přihlásila o boj o čtvrtou příčku.Na ní je právě Lhota, která má 42. bodů.

Sestava byla velká improvizace, béčko trápí velká marodka a ostatní měli povinnosti, proto počet hráčů byl takový jaký byl.

Šťastný střelec Jakub Korelus se s námi podělil o své dojmy z utkání : ,,Do zápasu jsme nastoupily a velkým nasazením, bojovnosti a velkým respektem k soupeři, který doma prohrál na jaře jediný zápas a kvalitu týmu měli velikou ,ale naší drzosti jsme dokázali soupeře v první půlce přehrávat a šance jsme měli na to vstřelit více gólů.Do druhý půlky soupeř vlétnul, měli více ze hry, ale my jsme byly důrazní,soupeř hodně otevřel obranu, čehož kluci mohli využít, ale štěstí bylo u domácího týmu, koncem zápasu jsme hráli spíše defenzivnější fotbal a čekali spíše na brejky.Kluky bych chtěl pochválit za to jak jsme to zvládli,nevzdali to a bojovali až do konce.Můj gól my jsme rozehrávali z půlky, ve vápně byl veliký chumel hráčů a proto jsem se rozhodl, že si obloukem zaběhnu do volného prostoru před bránou, kam míč nakonec dorazil a důrazem se soupeřem jsem míč dostal za brankáře”.

Trenér Jiskry B Martin Steinbrücker:,,Dneska to hodnotím hrozně pozitivně to naše vítězství. Ve Lhotě vyhrál na jaře asi jeden tým.My na to v jaké jsme byli sestavě.Tak kluci tam odvedli stoprocetní týmový výkon. Kdy makali na hranicích svých možností.Hrozně jsem si takové vítězství přál.Máme mladé mužstvo a potřebujeme takové vítězné bitvy,aby si hráči věřili.Mužstvo se dává do hromady.Výborní rozhodčí.Teď nás čekají Přeštice.Tam to bude těžké,ale budeme bojovat”!

Trenér Lhoty,Jaroslav Kluska: ,,Já si myslím, že rozhodla naše střelecká nemohoucnost.Náš nedůraz ve vápně v obraně v první půli tak v útočném ve druhém poločase.Nebyli jsme schopni dát gól. Asi jsme se vystříleli na Rapidu(kde Lhota vyhrála 5:1).Myslím si že minimálně remíza to měla být. Je to zklamání spíše výsledkové než herní.Teď nás čeká SušiceE mezi tím pohár v Přešticích. Neskládáme zbraně je to fotbal hrát se dá všude,musíme bojovat a proměňovat šance”.
,,Tězký zápas, malý hřiště, fotbal hrát moc nešel ani na jedné ani na druhý straně . Bylo to o soubojích, oni byly fakt hodně dobří a silní. My ale hráli jako skvělý tým a chtěli to víc. V první půli jsme měli víc šancí my ve druhý oni. Zápasu by asi slušela remíza, ale mu chtěli prostě víc tak se to přiklonilo k nám. Jinak k zápasu asi nic jiného, byli to fakt spíš o bojovnosti” uvedl Zdeněk Štěpán.
Sestava Lhota: Böhm-Zelenka,Peroutka,Hrdlička,Hucl,-Strejček,Černý,Ritschel,Nový,Čejka(46.Horník),Fiala.Trenér: Jaroslav Kluska
Sestava Benfika: Bratanič -Šimůnek,Štěpán,Korelus T., Kubr- Kadlec,Hojda,KorelusJ.,Waldmann,Bláha-Lucák.Trenéři:Martin Steinbrücker a Antonín Vlček
Rozhodčí: Jakub Šlajs,Gabriel Bogdan, Jakub Havránek.
Delegát: Pavel Hajšman
Diváků: 70
ŽK: 3-4 26.Peroutka, 65.Zelenka,82.Hucl-57.Lucák,64.J.Korelus,70.Štěpán,89.Kadlec.