Zítra derby Domažlice-Tachov !

Krajské derby v ČFL je tady

Zítra od 17.00 hodin vypukne fotbalové derby v rámci předehrávaného utkání 37.kola ČFL se utká šestá Jiskra Domažlice a šestnáctýtým tabulky FK Tachov.Na podzim se soupeři rozešli po šťastném vítězství domácího Tachova 1:0 po gólu Rudy  z 92. minuty, když Jiskra opět doplatili na neproměňování svých šancí.To znamenalo konec pro dosavadního kouče Milana Metejku. Po utkání s Žižkovem dosedl na lavičku spolu se zkušeným trenérem Michálkem nynější trenér Tachova Vaigl.Tachovu se jaře moc nevedlo,body získal pouze v Čáslavy,ze čtyřech domácích utkání třikrát prohrál.Po té přišli dva zlomové zápasy.Ve 27.kole vyhráli svěřenci ex domažlického trenéra Pavla Vaigla v Kralově Dvoře 3:2. Ještě větším překvapením byla čerstvá výhra nad LOKO Vltavín 2:1.V utkání ve kterém se domácím povedlo dát rychlou branku v 10.minutě ex domažlickým Františkem Dvořákem.Ve 42. minutě vyrovnal vltavínský Pozníček a minutu před koncem vrátil vedení na stranu Tachova po rohovém kopu Hoffmann což bylo velmi důležité.Celí průběh prvního poločasu se musel divákům líbit,hrálo se na horu dolů. V druhé půli byl soupeř o něco lepší,ale domácím se výsledek povedlo uhrát. Byla to první  jarní výhra Tachova na vlastním trávníku.V kádru Tachova se to hemží bývalými hráči Jiskry: Houdek,Martin Knakal, Mlynařík, Hradecký,Dvořák a Matas , který se na jaře stal novým kapitánem mužstva.Naopak Hrdlička na podzim hostoval v Tachově.,,My jdeme od zápasu k zápasu.Je to pro nás těžké utkání soupeře,jak jsem v Domažlicích působil znám.Čeká nás velice dobré mužstvo.Pro nás je každý bod cenný.Za každý bod budeme rádi.Jiskra je doma skoro stoprocentní a určitě se bude chtít rehabilitovat po ztrátě s Pískem. ” říká k utkání trenér Tachova Pavel Vaigl.Tomu bude chybět pro zranění kotníku  Folejtar.Nad Stružkou visí otazník,ten má svalové zranění..Domažlice přišli o bod v závěru utkání s Pískem (2:2), kdy hosté byli v proměňování šancí stoprocentní.Na penalty,ale brala druhý bod Jiskra.,,Chceme samozřejmě hostům vrátit podzimní nezaslouženou porážku. Ti se dvěma vítězstvími zvedli. Zápas to  bude určitě hodně vyhecovaný. My jsme hodně na motivovaní a na utkání se moc těšíme.Doufám že přijde hodně diváků, kteří uvidí pěkný fotbal se šťastným koncem pro nás.”uvádí k zápasu kapitán Jiskry Domažlice Petr Mužík.Utkání bude řídit Tomáš Grimm z Rokycan z asistenty Martinem Svatíkem z Chebu a Ladislav Szikszayem  z Plzně.
Tachovské jarní výsledky:Benátkách prohra 2:0, doma s Pískem 2:3, doma s Benešovem 2:3, v Zápech 3:0 prohra, doma Chrudim 0:3, v Čáslavy výhra 0:5, ve Štěchovicích 2:1 prohra, v Jirnech 1:0 prohra.(poj)