Jiskra přesvědčivě vyhrála v Lomnici 10:1

Lomnice u Sokolova

TJ Lomnice – TJ Jiskra Domažlice 1:10 ( 1:6)

První kolo Mol cupu zavedlo třetiligové  fotbalisty Jiskry Domažlice do obce se 1287 obyvateli Lomnice u Sokolova. Tamní fotbalové mužstvo skončilo v loňské sezoně na 10. místě se šestnácti účastníků krajského přeboru Karlovarského kraje.V krajském poháru zůstali na jeho štítě druhá Březová. Vítěz  postoupivší  do divizní skupiny A Ostrov. Hostující trenéři nemohli k utkání počítat se zraněným obráncem Pavlem Javorským a s  distancovaným kapitánem Petrem Mužíkem, který obdržel  dvou zápasový trest za vyloučení v posledním utkání loňského ročníku ČFL. Pikantní souboj to byl pro Míru Špírka, který pochází z Habartova 5 km vzdáleném od Lomnice. Utkání navštívilo plno jeho kamarádů.
 TJ Lomnice – TJ Jiskra Domažlice 1:10 (1:6)
Utkání se odehrávalo na útulném pěkném  stadionku z novými kabinami   na hřišti menších rozměrů. Domácí zatažení před svým gólmanem Markou.V 7. minutě Braun rozehrál na Hrubého ,který přihrál Roubalovi, který trefil brankáře Marku.Vzápětí našel centrem Roubal Fořta ten z malého vápna hlavičkoval vedle svatyně Lomnice.Za minutu našel Hrubý Fořta, který pálil z 18.metrů kousek vedle levé tyče branky domácích.Ve 13.minutě už poprvé udeřilo Černý přihrál  Došlému ten  překonal střelou do levého dolního rohu Marku na 0:1.Za čtyři minuty to bylo 0:2 to  se Černý utekl z poloviny a z 11. metrů překonal brankáře..Dvacátá minuta rychlá kombinace Piroch – Hrubý a centr na Fořta, který chladnokrevně zakončil na 0:3.Ve 24. minutě to bylo 0:4 , když se mezi střelce prosadil Roubal.Za minutu na to se první střelou na Švihoříka prezentoval domácí Veselý z pravé strany z 10. metrů.    Roubal našel Fořta , který vracel Hrubému, který míč uklidil na 0:5 to časomíra ukrajovala 26. minutu zápasu. Na druhé straně rozehráli minutu na to trestný kop Joza posunul na Veselého, který ale mířil mimo branku Domažlic. Po půl hodině hry se Braun prezentoval pěknou střelou z 20. metrů , kterou Marka vyrazil k Černému , který hledal před bránou Roubala před ním to Šlais poslal na rohový kop.Na druhé straně se do brejkové situace dostal Veselý, kterého střelu Švihořík vyrazil na roh.Ve 32. minutě odpískal sudí Václav Štěrba přísnou penaltu za  údajné držení Bauera domácího hráče. Penaltu Joza proměnil do prostředka brány, když Švihořík skočil do leva 1:5.
Hosté potom Špírkem zahrávali několik rohů.Ve 35. minutě právě Špírek nacentroval z pravé strany na Bauera, který překonal Marku na poločasových 1:6. To ještě ve 40. minutě pro ofsajd neuznal postranní sudí Martin Štěrba branku Braunovi po centru Roubala. V úplném závěru poločasu se dvěma střelami prezentoval Špírek, změnu stavu to však nepřineslo.Ve druhém poločase pokračovali hosté v obléhání branky Lomnice. V 50. minutě centr Buršíka z pravé strany a dorážka v malém vápně Bauera, který v utkání zaznamenal druhou branku , jako kapitán mužstva na 1:7.V 54. minutě to bylo 1:8. Po ose Bauer-Roubal a Černý dorážel do prázdné brány.V 55. minutě opět gól Černého po krásné akci Lešek vybojoval míč dal ho na Brauna , který mu míč vracel a Lešek před bránou našel Černého, jenom že praporek postranního rozhodčího Talpáše byl nahoře a gól nebyl uznán.V 58. minutě zahrával zleva rohový kop Špírek na něj si naběhl u přední tyče Roubal a hlavou nedal brankáři šanci na 1:9. Domažlice si i nadále udržavali územní převahu šance Buršíka ,Špírka.  V 68. minutě   Špírek vysunul Roubala a Marka z námahou povedenou střelu vyrazil na roh.V 69. minutě přihrál Lešek Špírkovi jeho střela šla nad.V 70. minutě střílel z levé strany domácí Joza z 10. metrů do připraveného Špírka.V 74. minutě Bauer trefil břevno z 23. metrů.V 83. minutě Jozovu střelu zleva obránci zblokovali na roh. Po rohu hlavičkoval Malinkovič  vedle pravé straně. Po té střílel Bláha, jeho střelu mu obránci zblokoval. Tížené desáté branky se Jiskra zaslouženě dočkala v 90. minutě. Po ose Špírek – Braun- Došlý vysunul po pravé straně Leška, který míč zatáhl a přesnou přihrávkou před branku našel Buršíka, který u vzdálenější tyče upravil na konečných 1:10! Jiskra se tak může těšit na úterní los, který ji přiřkne soupeře do druhého kola Mol cupu. Ten může být i druho nebo prvoligový.Druhé kolo se bude hrát 10. srpna.Tři dny před úvodním utkáním nové sezony ČFL, který odehraje Jiskra v Postřekově 13.8. od 14:00 hodin.

Rozhodčí: Václav Štěrba Martin  Štěrba, Petr Talpáš. ŽK: 0:3 75.Lešek, 86.Roubal,63. Došlý). Diváci: 300.

TJ Lomnice: Marka Janovský, Šlais, Šváb, Schrehart (69. Čipera), Bureš (75. Štěpanovský), Malinkovič, Veselý, Pitner (46.Maňák), Joza, Veselý. Trenér: Petr Zindl.
TJ Jiskra Domažlice: Švihořík-Hrubý(46.Lešek),Bauer,Piroch,Chocholoušek- Braun,Špírek,Došlý,Roubal,Černý(65.Bláha)- Fořt (46.Buršík)Trenéři: Milan Dejmek as:Michael Štolka a Pavel Fořt.
Ohlas:
Daniel Černý záložník Jiskry :,,Dneska to bylo jednoznačné utkání na jednu bránu kdy jsme soupeře přehráli ve všech směrech. Byl vidět ten rozdíl soutěžích, přece jen se to někde projevit musí a to se projevilo. Konečných 10 gólu bylo ve výsledku málo na to kolik jsme si vypracovali šanci. Já osobně jsem rád že jsem se na dvakrát gólově prosadil, snad mi to vydrží a hlavně celému týmu do startu ČFL kde to bude úplne o ničem jiném”
Míra Špírek záložník Jiskry : ,,Byl jsem moc rad, ze jsme v poháru narazili právě na Lomnici, hrál jsem kousek od svého domova, těšil jsem se tam na známý, kteří za Lomnici hrají, a taky na ty který se přijeli podívat. Domácí nás přivítali na krásném hřišti, před zápasem se hecovali a nechtěli  to dat zadarmo, nám se ale na začátku podařilo dat 3 rychlé góly, a bylo po zápase, drželi jsme míč, kontrolovali hru a dávali góly po pěkných akcích, ale i přesto tam byly nějaké chyby, na kterých musíme zapracovat. Domažlicím už se několikrát podařilo v poháru vyřadit ligové týmy, a doufám ze tak tomu bude i teď. Přál bych si v dalším kole Slávii Praha, které fandím. Myslím si že by to odnesla …..smích “