Černý rozhodl krajské derby v Tachově 1:0

Tachov
Druhé kolo ČFL svedlo na Tachovský Městský stadion krajské účastníky domácí FK Tachov, který se pyšnil třemi body vybojovaných v Teletník aréně v Zápech, kdy domácí Jelínek neprostřelil z penalty Houdka a Petrů při druhé penaltě branku přestřelil. Za hosty skórovali  dvakrát Kropáček a nová posila Butnaru. Jiskra v rámci Chodských navázala na vítěznou šňůru vítězství v době konání slavností a v Postřekovském azylu porazila vítěze loňského ročníku SK Viktorii Jirny 5:3 po brankách Brauna, Bauera, Fořta 2 a Došlého.Což byl výborný odrazoví můstek do těžkých bojů v nejpočetnější soutěži ve fotbale v ČR. Exdomažlický kouč Pavel Vaigl musel oželet Stružku a zdravotní problémy  měl i Kyndl, který šel na hřiště až v druhém poločase.Vaigl zařadil do sestavy letní posilu zadních řad Hájovského. Trenér Hostů Milan Dejmek nemohl počítat s Dominikem Leškem, který si přivezl zranění ramenních vazů z utkání Benfiky v Lubech.Naopak na lavičce ,už byl připravený Javorský, který si doléčil zranění.
  FK Tachov – TJ Jiskra Domažlice 0:1 (0:1)

Ve třetí minutě vhazoval balon Hrubý u půlicí čáry vhodil ho na Fořta, který okamžitě obloučkem vysunul Černého , ten se po pravé straně dostal až před Houdka bráněný Mlynaříkem a střelu z 11. metrů mu Houdek vyrazil na roh.V šesté minutě to byli opět hosté,kteří rozehráli trestný kop po faulu Knakala na černého. Balon postupně dostal až k Braunovi, který posunul na levou stranu na Pirocha, který našel před brankou hlavu Fořta, který balon hlavičkoval z 8. metrů k levé tyči.Houdek konečky prstů vytáhl už jistý gól na roh.Ve 20. minutě zahrozili domácí. Habart z levé strany našel ve vápně Hradeckého, který se 13. metrů mířil nad branku.23. minutě předvedli hosté nejkrásnější akci utkání. Šiman výhozem našel Bezdičku, ten si seběhl do středu pole. Ideálně vysunul za obránce Černého, který se dostal až na šestnáctku a střelou blíž k levé tyči prostřelil Houda 0:1.Další velkou šanci hostů přinesla 37. minuta.Piroch přiťukl Roubalovi , který z levé strany pálil z 18. metrů Houdek jeho střelu vyrazil před sebe, kde doběhl Fořt a ve skluzu levačkou těsně minul branku Tachova.  39. minuta přinesla dvě příležitosti hostů. Nejprve pálil kousek vedle banky Houdka Roubal.Za třicet sekund vysunul Mužík ideálně Bezdičku, který si pohrál s obránci a střelou z 8. metrů z pravého úhlu trefil nohy padajícího Houdka.Ve 40. minutě mohla Jiskra jít do dvoubrankového vedení. Výborný Bezdička vysunul Černého mezi obránce a vracející se Habart musel na poslední chvíli hasit rodící se šanci.Domácí zakončili poločas slabou hlavičkou Dvořáka po autu Knakala. Do druhého poločasu poslal trenér Tachova Vaigl, místo Hradeckého Kyndla. První velkou šanci měli opět hosté. Mužík po výkopu Houdka vybojoval balon vysunul na levé křídlo Roubala,který se dostal přes Habarta  až před Houdka a tvrdou střelu mu Houdek vyrazil na roh.Po půl hodině hry posla Vaigl za Kropáčka novou posilu z Viktorie Plzeň Patrika Vyletu syna exdomažlického kouče Romana Vylety. V 63. minutě šel za Folejtara Vaněček oba hráči hru domácích oživili.V 65. minutě musel Šiman vytahovat povedenou hlavičku Dvořáka, po dobře kopnutém rohovém kopu, která mířila pod břevno na roh.Jiskra střídala v 66. minutě za Černého přišel Došlý.Domácí byli se snažili o vyrovnání a byli v těchto chvílích lepším mužstvem.V 75.minutě zahrávali domácí trestný kop míč se odhlavičkovali obránci Jiskry k Vaněčkovi, který levačkou tvrdou střelou z 18. metrů vystrašil Šimana,ten pokus s vyrazil na roh.V závěru zápasu a nastaveném času o necelých pět minut se nic podstatného neudálo. Mohla se Jiskra Domažlice radovat ze tří důležitých bodů se stadionu velkého rivala.

Sestava Jiskry Domažlice: Šiman – Hrubý, Piroch,Bauer, Chocholoušek- Bezdička(76.Špírek), Braun, Mužík (91.Buršík), Roubal(86.Javorský) , Černý(67.Došlý)- Fořt. Trenéři: Milan Dejmek a Michael Štolka.
FK Tachov: Houdek-  Habart (76.Butnaru), Knakal, Hájovský, Mlynařík(81.Šácha)- Hoffmann,Matas,Folejtar(63.Vaněček),Hradecký(46.Kyndl)-Kropáček(63.Vyleta),Dvořák. Trenér: Pavel Vaigl
Rozhodčí: Michal Paták- Zdeněk Mudra- Vladimír Pastyřík
Delegát: Miroslav Skála
Diváků: 300
ŽK: 4:4 – 53.Hoffmann,79.Dvořák,83.Knakal,93.Vaněček- 16.Chocholoušek,48.Bauer,63.Roubal,69.Šiman.