Benfika dala Svéradicím bůra

Blížejov

Po týdenním půstu, protože utkání 6. kola KMP Sokol Lhota vs. Jiskra Domažlice B, bylo odloženo pro nezpůsobilí terén na středu  5.10. od 18.30 hodin na UMT v Plzni Luční ulici.Nastoupili v azylu v Blížejově fotbalisté Domažlické Benfiky 8. místo skoré 8:6, kteří přivítali desátý tým tabulky FK Svéradice, kteří měli o zápas více a horší skoré 9:11 obě mužstva měli na kontě devět  bodů.Trenérům Benfiky, chyběl pro trenérské povinnosti Martin Vísner. Jakub Korelus byl nemocný.Stejně jako gólman Adam Bratanič , který má problém s prstem na ruce. A před zápasovým rozcvičením se zranil Pavel Kadlec (koleno).

TJ Jiskra Domažlice B – FK Svéradice 5:0 (2:0)

Začátek utkání i celé utkání se nesl ve znamení dobývání branky svéradického brankáře Karla Soukupa, který svůj tým zachránil od větší porážky než byl pověstný bůr v jeho síti. Hosté vyráželi k ojedinělým brejkům.Nejprve v úvodu stříleli Falout a Javorský.V osmé minutě zahrával Došlý , trestný kop z 22. metrů mířil k pravé tyči,ale brankář Soukup ho vyrazil na roh.Ve 12. minutě zahrával Falout roh a míč se k němu po přihrávce od Buršíka vrátil a střelu Falouta brankář kryl. Ve 14. minutě zahrávali hosté trestný kop z pravé strany  a Jiří Sova mířil  z 20. metrů nad branku brankáře Benfiky Straky.V 16. minutě opět střela Falouta k levé tyči změnu skoré nepřinesla.Ve 22. minutě zatáhl míč po pravé straně Waldmann jehož střelu brankář vyrazil.Tlak Benfiky sílil. V 25. minutě našel Dominik Lešek Waldmanna, který otevřel skoré na 1:0. Benfika byla na koni zahrávala postupně několik rohů, jako ve 28. minutě Falout našel na blížší pravé tyči Štěpána, který mířil hlavou nad branku.Svéradice se do své šance dostali ve 29. minutě, kdy provedli rychlí výpad. Po ose Brůha-Beránek a Kába mířil z 11.metrů vedle levé tyče branky Straky to se psala 29.minuta.Na druhé straně musel gólman Soukup řešit výpad Štěpána dlouhým odkopem ve 32. minutě.Ve 34.minutě našel po rohu Beránek hlavu Krejčíka, který hlavičkoval vedle brány domácích.O minutu později byl ve vápně stažen Buršík, ale rozhodčí König jasný faul neodpískal a Javorský zakončoval střelou vedle branky.O chvilku na to hledal Došlý pasem u bližší  tyče Falouta. Na druhé straně našel Beránek Klase, který mířil nad bránu.Ve 40. minutě našel Došlý centrem Buršíka , který z 9. metrů přestřelil branku.O minutu na to našel Štěpán Došlého po jeho otočce vyrážel Soukup na roh. Za minutu stejný centr  zleva Došlého a Waldmannova nepovedená střela nad.Hosté se osmělili v 45. minutě, Beránek přiťukl  Krejčíkovi ten vystrašil Straku povedenou střelou z 22. metrů, kterou vyrazil na roh.Už v nastaveném čase se opět prosadil rychlík Došlý po levé straně našel centrem u vzdálenější tyče Waldmanna , který upravil na poločasových 2:0.

Druhý poločas se nesl hlavně v úvodu velkým tlakem domácích, kteří míč hostům skoro nepůjčili.Ve 47. minutě roh k odraženému míči se dostal Buršík , obránci jeho střelu z tečovali na další roh.Falout ho rozehrál a Došlého dorážku Soukup vyrazil.Na druhé straně se mohla kopat penalta na Benfiku, když byl ve vápně faulován Beránek.Po půl hodině hry se před Soukupem prosadil Došlý na 3:0 a odešel střídat. Další šance Benfiky zůstali nevyužité,mimo jiné i břevno D.Leška, až přišla 80.minuta. Sova J. před vápnem fauloval Štěpána. K míči se postavili  Javorský a Dominik Lešek. Druhý jmenovaný z  trestného kopu nedal Soukupovi šanci, povedenou střelou do pravého vinglu,  upravil na  4:0. Konečný výsledek 5: 0 zpečetil druhý Lešek v sestavě Benfiky bratranec Dominika Tomáš, který po přihrávce od Buršíka  za minutu stanovil , jak se později ukázalo konečný výsledek 5:0 v 81. minutě.

Benfika má pře sebou dva anglické týdny. Nejprve se ve středu 28.9. od 16:30h střetne v předehrávce 15.kola s Rapidem Plzeň v Chodově. V sobotu 1.10. v rámci 8. kola hraje na Prokopávce v Plzni Bolevci s místním SSC. 8.10. 9.kolo KPM,  hraje nejspíše v ,,azylu” v Osvračíně s Baníkem Stříbro od 16:00h. 5.10. ve středu od 18:30 h v dohrávce  6.kola nastoupí v Plzni v Luční ulici na UMT proti Soklu Lhota. O dějišti 9. kola vás budeme ještě informovat. Záleží na tom, zda již nebude způsobilí  nový trávník v Domažlicích.

Sestava Jiskra Domažlice B: Straka-Štěpán, Korelus Tomáš(68.Kubr),Hojda,Lešek Dominik,-Waldmann(60.Lešek Tomáš), Javorský, Došlý(60.Bláha), Falout, Buršík – Sova Tomáš. Trenéři: Antonín Vlček a Ferdinand Forro

Sestava FK Svéradice: Soukup-Sova Jiří, Prokopec,Klas Martin, Beránek,Krejčík,Heřman,Klas Daniel,Makovec, Brůha, Kába. Trenér: Miroslav Rambousek

Rozhodčí: Michal König-Pavel Šiška, Lukáš Kříž

Diváků:100

ŽK: 1-2 42.Lešek Dominik -55.Sova Jiří , 67.Klas Martin

Delegát FAČR: Pavel Hajšman

Foto z utkání zde:

Ohlas :

,,Myslíme si že jsme celé utkání byli lepším mužstvem. Bylo to o gólu, kdy se nám ho podaří vstřelit. Soupeře jsme tlačili. Mohlo to skončit i vyšším rozdílem.Jsme spokojeni s přístupem kluků, kteří hráli po celé utkání i když byl zápas prakticky rozhodnut, už po hodině hry.Zahráli si i střídající hráči, kteří do hry přinesli oživení” řekli trenéři Benfiky.