Jiskra sehrála v Litoměřicích smolný zápas

Domažlice prohráli v Litoměřicích penaltou

Litoměřice
Pěknou štreku 218 km absolvovali fotbalisté Jiskry Domažlice(10. místo), kteří se v rámci předehrávaného 17. kola ČFL střetli s 13. mužstvem tabulky FK Litoměřicko. To je  nástupnický subjekt po vítězi loňského ročníku divizní skupiny B. Hostující trenéři nemohli k zápasu počítat s nemocným snajprem Fořtem ( chřipka).O proti zápasu na Vltavně udělali změnu v rozestavění a od začátku nastoupil mladičký David Bezdička na kraji záložní řady.
  FK Litoměřicko – TJ Jiskra Domažlice 1:0 (0:0)
Po úvodním hvizdu rozhodčího Novotného se do první příležitosti dostali domácí Křeček poslal před šestnáctku Kocourka
, kterému střelu z 15. metrů zblokoval Bauer.Dále se hrálo mezi šestnáctkami ve 23. minutě vysunul Špírek Chocholouška ten si z levé strany zběhl do středu hřiště a střílel z 20. metrů vedle pravé tyče.Za dvě minuty rozehrál Špírek trestný kop z 25. metrů míč poslal do šestnáctky kde Černý vracel z pravé strany na levou , kdesi zběhl Braun a jeho povedená hlavička z 8. metrů už mířila pod břevno. Exdomažlický gólman Měsíček v bráně domácího Litoměřicka ho ,,vyškrábl” na rohový kop.Šance Brauna zde: https://www.youtube.com/watch?v=Q5JDqwaY9Y4
Domácí se dočkali vyložené šance ve 27. minutě.Křeček si orazil míč s Kabelem dostal se přes Brauna a Bezdičku vysunul Hanuše, kterému stíhal Chocholoušek první střelu z 8. metrů Švihořík vyrazil a následnou dorážku do prázdné brány poslal trestuhodně Hanuš půl metru nad branku.
Ve 30. minutě rozehrál trestný kop Špírek po faulu na něj. Míč našel opět hlavičku Brauna tentokráte více z pravé strany z 11. metrů  o kousek minula pravou tyč branky Měsíčka.O minutu na to odmával slibně rozvíjející šanci pomezní rozhodčí ofsajd Černému.Na druhé straně zazlobili v 43. minutě Faust , který se po pravé straně prodral a stačil vystřelit, ale Švihořík byl na místě.Nepříjemná situace pro hosty se odehrála v samém závěru poločasu ve 45. minutě poslal Mužík na levou stranu blíž rohovému praporku Bezdičku,kterého v souboji fauloval domácí stoper Suchý a jak Bezdičku přeskakoval bolestivě mu přišlápl ruku. Rozhodčí tento zákrok bohužel vůbec nepotrestal. Bezdička musel střídat a odejít do blízké nemocnice:
Jeho další start v utkání s Benešovem  je ohrožen.Trestný kop rozehrál Mužík tak povedeně, že ho musel Měsíček
Do druhé půle nabádali Trenéři hostů hráče k větší aktivitě.Bohužel přišla 47. minuta.Rohový kop zahrával z levé strany Šraga.Ten u bližší tyče přizvedl Kabela k Braunovi, ten míč poslal  před dotírajícím Křečkem zpět před Švihoříka, kde hlavičkoval Procházka. Míč Švihořík vyrazil a běžel za ním k Suchému, který se velice ochotně poroučel k zemi. Hlavní sudí nejprve ukázal hrajte dál, po té si na popud postranního rozhodčího Haleše, vše rozmyslel a ukázal na penaltu.
K té se postavil Šraga. Švihořík vystihl směr míče k levé tyči Míč však plachtil nad ním 1:0.
Hosté se snažili o vyrovnání.V 50. minutě byl faulován Procházkou  Černý a Špírkův trestný kop odvrátil domácí Křeček.V 58. minutě střílel Piroch z 12. metrů nepřesně.Domácí se snažili o brejky v 62. minutě kdy se na dostřel dostal Hanuš po přihrávce od Kabeleho a Švihořík mu je střelu z úhlu vyrazil nohama  na roh. Jiskra se snažila o vyrovnání nejprve  se prezentoval Došlý krásným centrem na Roubala, tomu scházeli centimetry,aby na míč  před malým vápnem dosáhl. ŠANCE ZDE: https://www.youtube.com/watch?v=WHkAtAqKOVg
 Po chvíli Blažek prošel mezi Šragou a Grunertem dostal se do šestnáctky a před nabíhajícím Roubalem Blažkův centr na poslední chvíli přizvedl domácí obránce Suchý.centr Blažka zde:
V největším náporu hostí však přišla minela  v 90. minutě. Po odvráceném centru se do souboje dostal Piroch s domácím Barnatem. K míči se dostal Faust, který se řítil sám na Švihoříka, který vyběhl 30 metrů do pole. Švihořík v souboji s Faustem nejprve zasáhl míč a strčil do Fausta. Hlavní rozhodčí Novotný mu za to okamžitě udělil červenou kartu.
Do branky musel Šiman, který vystřídal Roubala.Jiskra ještě vhazovala aut Šiman byl z branky jenom, že hlavní sudí odpískal útočný faul a zápas ukončil. Jiskra se ve velmi smolném zápase, kde se jí smůla lepila na paty, se  bohužel  zisku bodů neradovala. V neděli 2.10  je v Postřekově od 10:15 h čeká SK Benešov.
Sestava FK Litoměřicko: Měsíček- Suchý,Faust, Grunert(81. Procházka Jaroslav),Šimkovský,Hanuš,Kocourek(67:Barnat), Procházka Milan ,Křeček(61.Šimeček),Šraga, Kabele(86.Holub).Trenéři: Vasil Boev a Karel Zuna
Sestava Jiskra Domažlice: Švihořík – Blažek, Piroch,Bauer, Chocholoušek – Špírek(70.Hejda), Braun- Bezdička(46.Došlý), Mužík  Roubal(91.Šiman) – Černý(89.Hrubý). Trenéři: Milan Dejmek, Michael Štolka a Zdeněk Michálek.
Rozhodčí: Zbyněk Novotný- Vladan Haleš, Aleš Šob
Delegát: Viktor Říha