Áčko veze z Hradce Králové dva body

Hradec Králové/Kukleny

V dnešním 13.kole ČFL  se na hlavním hřišti v Kuklenách v Hradci Králové zrodil po 90.minutách nerozhodný výsledek 1:1. Když skoré otevřel ve 25. sekundě domácí Jukl a v 62. minutě po rohu Mužíka se před Frydrychem nejlépe orientoval Fořt a vyrovnal na 1:1 zde:

V utkání domácích ,,Šavlí” FC Olympia Hradec Králové druhého týmu ČFL a dvanácté TJ Jiskra Domažlice se po penaltách radovali hosté, kteří proměnili všech pět penalt a vyhráli tak 5:3. Penalty proměnili : Černý, Bauer,Chocholoušek, Braun, Mužík. Za domácí dali: Šťastný, Demeter, Jukl a ve čtvrté sérii domácí Novotný nedal.Trenér Kronďák udělal v sestavě několik změn o proti vítěznému utkání doma s Vyšehradem (3:2).Ta vypadala následovně: Šiman – Blažek, Bauer, Piroch (70. Černý), Chocholoušek – Braun – Hrubý (64. Hejda), Špírek, Mužík, Bezdička – Fořt.

Domácí vstoupili do utkání pro ně, jak nejlépe mohli. Po rozehrání ve středovém kruhu se po pravé straně prodral Korba centrem našel naběhnutého Jukla, který z osmi metrů otevřel po 24.sekundách skoré utkání 1:0.To byla studená sprcha pro naše hráče.Olympia byla i po tomto golu lepším mužstvem. V 5. minutě dostal pas po levé straně domácí Prošek , který balon přenechal Pitákovi , který mířil podél branky a Šiman musel míč uklízet na roh.Jukl z rohového kopu našel na šestnátce samotného Pitáka, na kterého obrana Domažlic zapomněla. Piták střelou vyplašil Šimana, který musel vyrážet jeho tečovanou střelu na další roh.V 10. minutě se balon dostal až k Proškovi, který z 15.metrů mířil vysoko nad bránu Šimana.První střelu na bránu Frydrycha si připravil z 19. metrů Braun, ale střele chyběla razance to ukazatel ukrajoval 17. minutu.Na druhé straně odpískal sudí Lerch faul Pedrovi na Pitáka.K míči se postavil Piták a Jukl. Druhý jmenovaný mířil z 19. metrů blíže k pravé tyči, kde musel Šiman vyrazit na roh. Za deset minut si Blažek  vysunul na  pravo Hejdu ten mu centrem balon vrátil a Blažek z 11. metrů o kousek minul levou tyč branky Frydrycha.Do konce poločasu se více hrálo na polovině Olympie, ale bez vážnější šance. Druhý poločas přinesl v 62. minutě zasloužené vyrovnání.Rohový kop Mužíka. Fořt povedený kop ,,odklidil”za záda Frydrycha na 1:1. Za dvě minuty musel Šiman vyrážet povedenou hlavičku Pitáka. V závěrečných minutách se do velkých šancí dostali nejprve Bauer po rohu Mužíka mířil z 8. metrů z voleje do Frydrycha v 82. minutě Za minutu   Bezdička, kterému musel pod nohy úspěšně Frydrych, když ho ideálně vysunul Braun.Zápas dospěl i přes nastavení třech minut do penalt.V těch se radovala Jiskra v poměru 5:3 a brala zaslouženě plusový bod.

Sestava FC Olympia Hradec Králové: Frydrych – Duben, Novotný, Štastný – Poděbradský, Demeter, Piták(70.Kraják)  , Prošek(70.Ptáček) – Jukl, Korba(85.Ličman), Očovan. Trenér: Miloš Sazima(sledoval Jiskru v utkání v Převýšově,foto z Převýšova)

Sestava TJ Jiskra Domažlice: Šiman- Lešek, Bauer, Piroch, Blažek- Pedro(92.Chocholoušek),Braun -Hejda(88.Hrubý), Mužík, Bezdička(85.Roubal) – Fořt(81.Černý) Trenér:Radek Kronďák na snímku udílí pokyny svému mužstvu:

Rozhodčí: Lerch Ondřej – Machýček Lukáš, Žáková Dagmar. Delegát: Urban Jiří.

125 diváků

ŽK: 1:1  13.Duben – 93.Lešek

,,Začátek zápasu se nám nepovedl,v první minutě jsme inkasovali.Paradoxně nás tohle nakoplo a od 20. minuty si myslím ze jsme byly lepším týmem a byly jsme víc na balonu. O přestávce  jsme si řekli, že do druhého poločasu musíme vstoupit stejně aktivně, což se nám povedlo a odměnilo nás to gólem po standartní situaci.Pak se hra změnila spíše na nakopávané míče, kde jsme jezdili po zadku a dokázali uskákat plno standardních situací soupeře. Myslím že jsme  zaslouženě  vyhráli na penalty. Soupeř byl těžký a kvalitní, snažil se hrát fotbal a měl dobrý přechod do útoku” řekl po utkání Jiří Piroch obránce Jiskry Domažlice.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com