Načítám.......

 

,,Doufám, že chytnu příležitost za správný konec.”- rozhovor s Denisem Brožíkem


Dnes vám přinášíme rozhovor s novým hráčem kádru Jiskry Domažlice Denisem Brožíkem (na fotografii vpravo).

Denisi, máš za sebou první zápas za Domažlice proti ,,své” Viktorii Plzeň. Jaký pro tebe byl?

Myslím si, že zápas to byl vydařený. Dobrý soupeř i zkušenost. První poločas byl hodně povedený a drželi jsme krok s nejlepším týmem v první lize. Ve druhém poločase už jsme toho měli dost a dostali jsme zbytečné góly. Ale celkově bych zápas ohodnotil velmi kladně. Já osobně jsem se cítil velmi uvolněně a dobře. Byl to můj první zápas za Domažlice a jsem rád za tuto příležitost. Doufám, že se nám bude dařit i v dalších zápasech.

Je pro tebe angažmá v Domažlicích výzva?

Určitě ano. Když jsem hrál juniorskou ligu za Plzeň, tak jsem byl zvyklý na jiný fotbal. Rád bych se prosadil v mužském fotbalu, který je o hodně rychlejší a tvrdší.

Kdy ses poprvé dozvěděl, že o tebe má Jiskra Domažlice zájem?

Na předposledním zápase v Plzni se na nás byl podívat trenér Radek Kronďák. Bohužel zápas nám nevyšel podle našich představ. Na konci sezóny jsem dostal informaci od hlavního trenéra, že bych měl jít na testy do Domažlic. Byl jsem rád za novou příležitost a doufám, že ji chytím za správný konec a zůstanu v Jiskře.

Mluvíš o Juniorce Viktorky. 14. místo po podzimu, to není to pravé?

Ano, jako kapitán týmu nesu zodpovědnost za tým. Bohužel se nám nedařilo a chybělo nám i štěstí, které je ve fotbale  také potřeba.

V čem vidíš příčiny vašeho neúspěchu?

Tuto otázku jsme si pokládali celý půlrok, ale nedokázali jsme si na ni odpovědět. Trápila nás spousta zranění, a proto jsme nemohli trénovat tak, jak bychom si představovali.

Jaké byly tvoje fotbalové začátky? 

Začínal jsem v šesti letech za Sokol Žinkovy, odkud také pocházím. V devíti letech si mě všimla Viktorka Plzeň, kde jsem prošel všemi kategoriemi až do juniorského týmu.

Zažil jsi několik trenérů. Který na tebe nejvíc zapůsobil ?

Každý trenér mi určitě něco dal, ale nejvíce si pamatuji na Václava Mrázka ve Viktorce. Pod ním jsem působil v týmu U16 a 17.

Už sis v Domažlicích stačil prohlédnout stadion a šatny. Jak se ti líbí?

Byl jsem mile překvapen. Stadion i šatny jsou velmi pěkné. Všiml jsem si, že na druhé straně od tribuny vzniká tribuna nová, což stadion o hodně zvedne. Budou tu skvělé podmínky pro profesionální fotbal.

Jsou v kádru Domažlic hráči, se kterými jsi již hrál?

Hrál jsem s Danielem Černým, Ondrou Rumlem, Davidem Bezdičkou a Markem Hejdou. Měl jsem možnost proti týmu Domažlic hrát. Nikdy to nebylo lehké utkání. Je to velmi dobrý tým s talentovanými hráči.

Jak náročné jsou tréninky v Domažlicích?

Zatím jsem absolvoval pouze dva. Jejich náročnost je sice velká, ale jsou kvalitní.

Máš přehled o soupeřích Domažlic v ČFL? Kdo je podle tebe favorit? Jak hodnotíš úroveň ČFL?

Je to kvalitní vyrovnaná soutěž, kde může poslední porazit prvního. Favorit soutěže je asi špička ligy Jirny, Olympia Hradec Králové nebo Chrudim. Těžko říct. Záleží na tom, jak budou vypadat kádry mužstev. Zda posílí nebo naopak oslabí. Doufám, že své si řekne i Jiskra Domažlice a bude usilovat o přední místa v ČFL.


Vizitka Denise Brožíka:

Narozen: 28.08.1996
Studium: Dopravní škola
Přezdívka: Deny

Oblíbené jídlo a pití: Svíčková a zelený čaj
Oblíbený hráč: Lionel Messi
Oblíbený herec: Leonardo DiCaprio
Oblíbený zpěvák: Justin Bieber
Oblíbený trenér: Pep Guardiola
Oblíbený klub: FC Barcelona a FC Viktoria Plzeň
Koníček: Rybaření
Post: Obránce
Číslo dresu: 21

Za rozhovor poděkoval Jiří Pojar

Print Friendly, PDF & Email