Jiskra nestačila na Mistra- reportáž

Plzeň

K prvnímu přípravnému utkání nastoupili fotbalisté Jiskry Domažlice (11.místo ČFL) s lídrem Epojištění

ligy FC Viktoria Plzeň na umělé trávě v Plzni Luční ulici. Domažlice v sestavě s Ondřejem Rumlem a Denisem Brožíkem. V druhém poločase se objevil i další nový hráč Dominik Hašek.Další posili jsou v intenzivním jednání.Viktorka šetřila Kozáčika, Bolka, Hubníka a Bakoše a pro zranění chyběl Baránek.Jinak se přítomným divákům představili všechny avizované posily slovinec Janža,obránce Hájek a navrátilec Chrien.
  FC Viktoria Plzeň- TJ Jiskra Domažlice 5:1 (1:1)
V mrazivém večeru -10 C° a za nepříjemného větru se do první vážnější šance se dostal reprezentant Krmenčík, jeho hlava  po povedeném centru Hrošovského skončila na reflexivním zákroku Švihoříka , který povedenou hlavičku vyrazil na roh. To ukazatel ukrajoval třetí minutu.Za pět minut se vytasil s výborným zákrokem Švihořík, když se před ním zjevil další muž , který v minulosti stejně , jako Krmenčík několikrát oblékl modrobílí dres Jiskry navrátilec z povedeného hostování v Ružumberoku Chrein. V deváté minutě v souboji ve vápně, Lešek podrazil Petrželu a sudí Houdek okamžitě ukázal na penaltu. Tu s přehledem proměnil Hořava a Plzeň 10. minutě vedla 1:0.V 11. minutě vystřelil z 20. metrů Kovařík a Švihořík povedený pokus směřující k pravé  tyči vyrazil  na další roh.Hosté o sobě dali poprvé vědět v 17.minutě kdy Hrubý vysunul Mužíka, který z 19. metrů mířil vedle levé tyče branky Sváčka.Za minutu našel Kovařík Hrošovského , který z 12. metrů mířil nad bránu Jiskry.Stejný hráč se dostal před Švihoříka, za dvě minuty tvrdou střelu se 13. metrů Švihořík vyrazil.Ve 23. minutě mířil Kovařík se 14. metrů pod břevno,ale Švihořík vyrazil střelu na roh.Ve 27. minutě zahrával opět Kovařík trestný kop blíž levé strany z 17. metrů,ale mířil nad bránu Domažlic.Za dvě minuty střílel plzeňský Hejda kousek za vápnem,ale Švihořík střelu vyrazil.Ve 31. minutě výpad po levé straně míč zatáhl Petržela  našel Kovaříka, který z 19.metrů mířil k levé tyči a Švihořík vyškrábl střelu na roh.Ve 34. minutě kombinovala Jiskra Lešek s Mužíkem a střelu Leška z levé strany obránci srazili na roh.Ve 39. minutě zatáhl po levé straně míč Lešek přenesl hru na Fořta, který nekompromisní střelou z 12. metrů vyrovnal na poločasových 1:1.V úplném závěru poločasu nejprve hlavou zakončoval Chrien vedle pravé tyče a potom Petržela mířil kousek vedle levé tyče.Do druhého poločasu, už za Jiskru nenastoupili Bezdička, Špírek , Ruml a Fořt.Z ně nastoupili Hašek , Hejda,Černý a Roubal. Viktorka  poslala mimo Pirocha novou jedenáctku i se s novými posilami slovincem Janžou a ex zlínským Hájkem.Jiskra začala rychlím brejkem Černý na Hejdu ten míč vrátil a Černý mířil do Sváčka ve 47. minutě.V 55. minutě mířil Mužík z poza šestnáctky a střela byla tečovaná na roh.V 57. minutě se domácím po rohovém kopu povedlo zvýšit povedenou střelou Pirocha k levé tyči na 2:1 .Za dvě minuty to bylo už 3:1 . To se ke střele z 21. metrů dostal domácí  Hlavatý a přehodil Švihoříka na 3:1.V 61. minutě fauloval Chocholoušek ve vápně Hájka a Zeman z pokutového kopu zvýšil už na 4:1. V 65. minutě gólovou smršť Viktorky završil po centru Zemana z levé další exzlínský hráč útočník Poznar na 5:1.V 69. minutě kombinovali domácí Suchan se Zemanem , který zakončoval a Švihořík musel vyrážet střelu na roh.Za minutu za na druhé straně Mužík trestný kop,ale Sváček s ním neměl žádný problém.Po té v 72. minutě nahradil Mužíka Buršík.V 74. minutě střílel štírek Hlavatý a střela mu byla tečovaná na další roh.V 77. minutě fauloval Chocholoušek před vápnem Hromadu.Trestný kop se 17. metrů Zeman poslal nad bránu.Na druhé straně vysunul Lešek Černého, který mířil  do levé tyče branky Sváčka.Byl z toho roh. V 87. minutě vystřídal Bláha Leška. V samotném závěru se do šance dostal Hrubý, který se zjevil před Sváčkem.Za dvě minuty mohl snížit Roubal , který šel sám na Sváčka a trefil jeho nohy to ukazatel ukazoval 89. minutu.V 90. minutě se kopala další penalta po faulu v šestnáctce Bauera.Skvělí výkon večera potvrdil domažlický gólman Švihořík, který chytil Janžovi penaltu , která směřovala blíž levé tyče branky.
FC Viktoria :1. poločas: Sváček – Hejda,Piroch,Limberský, Petržela, Řezník, Hořava,  Hrošovský, Kovařík, Chrien, , Krmenčík 2. poločas: Sváček – Matějů, Janža, Hájek, Piroch- Zeman, Kopic,  Suchan, Hromada, Poznar,Hlavatý,Trenér Roman Pivarník as: Pavel Horváth, Zdeněk Bečka a Tomáš Trucha.
TJ Jiskra :Švihořík – Hrubý,Bauer, Brožík, Lešek D(87.Bláha)- Ruml(46.Černý), Chocholoušek, Špírek(46.Roubal),Mužík(73.Buršík),Bezdička- Fořt(46.Hašek).Náhradní brankář: Kupilík.Trenéři: Radek Kronďák as: Roman  Čihák.

Branky:10. Hořava (pen.), 57. Piroch, 59. Hlavatý, 62. Zeman (pen.), 65. Poznar – 40. Fořt.
Rozhodčí : Houdek –  Kubec -Hrabovský.