Benfika sehrála v Mariánkách druhý přípravný duel

Trestný kop Kavalíra rozhodl zápas v Mariánských Lázních.

Ke druhému přípravnému zápasu nastoupili hráči domažlické Benfiky v sobotu 21. ledna od 15:00 hodin na umělém trávníku v Mariánských Lázních. Benfika byla po náročném soustředění, které absolvovala od středy do soboty na Prantech.

Trenéři Steinbrücker a Vlček st. neměli k dispozici Waldmanna a Vísnera  ani Pavlíčka, který byl po operaci. Buršík s Bláhou hráli za mužstvo A. Jiskra testovala hráče Dynama Horšovský Týn Martina Blackého, který do utkání zasáhl ve druhé půli. Za domácí nastoupil Zdeněk Štěpán, kterého Viktoria testuje a měl by absolvovat jaro v lázeňském městě. Domácí kouč Purkart měl k dispozici kompletní kádr, který měl za sebou jedno přípravné utkání  s dorostem Viktorie Plzeň U 19. To Mariánky prohráli 3:2, když obě branky vstřelil Kavalír.
  FC Viktoria Mariánské Lázně – TJ Jiskra Domažlice B 1:0 (1:0)
Do zápasu vstoupili hosté lépe v 5. minutě. Javorský středem vysunul Sovu, ten z osmnácti metrů na dvakrát trefil vybíhajícího brankáře domácí Viktorie – Lisáka. Za tři minuty fauloval Dufek Kravára. Míč si postavil Kavalír a střelil ze sedmnácti metrů k pravé tyči. Nedal Strakovi šanci (1:0). V 11. minutě se do zakončení dostal Sadílek po přihrávce od Kavalíra. V 15. minutě netrefil Kavalír míč v šanci. Chvilku nato zahrával z pravé strany Kavalír roh a ke střele se dostal opět Sadílek. Po půl hodině hry vystihl aktivní Sadílek rozehrávku Kadlece, potáhl míč, dostal se ke střele, která mířila k levé tyči. Tři minuty nato opět Sadílek vyzrál na Dufka a skákavou střelu mu chytil Straka. Ve 38. minutě zakončovala nová akvizice v dresu domácích Kuhajda, který dříve hrál za Vejprnice. Minutu před koncem přihrál Šaliga Denkovi, ale jeho střelu z dvaceti dvou metrů Straka kryl. Ve druhém poločase se oba týmy prostřídaly. V 50. minutě musel gólman Bratanič zasahovat před Kavalírem. Na druhé straně zahrával rohový kop Major a Šaliga z malého vápna hlavou trefil břevno. V 58. minutě střílel střídající Šlajs z dvaceti pěti metrů doprostřed brány, kde stál Bratanič. V 60. minutě poslal Cinkanič balon z dvaceti metrů z trestného kopu nad bránu. Domácí měli příležitost o chvilku později. Byl to Šlajs, který se přes Hojdu prosadil z levé strany a Bratanič výborně střelu z osmi metrů vyrazil na roh. V 70. minutě mohlo být vyrovnáno. Šmejkal byl venku z brány. Sova vybojoval míč, a poté se k míči se dostal Javorský a z dvaceti pěti metrů mířil do odkryté branky. Minutu nato trestný kop Tomáše Koreluse proletěl, ale nikdo ho před brankou netečoval. K poslednímu zakončení se dostal Čadek. Po trestném kopu Koreluse se k němu odrazil míč a Čadek mířil přes hráče na připraveného Šmejkala. Rozhodčí Lhotka zápas ukončil předčasně vzhledem k mrazivému počasí, které panovalo v Mariánských Lázních.
Benfika hraje v sobotu 28.1 .2017 od 14:00 na UMT v Domažlicích s účastníkem 1.A třídy FK Okula Nýrsko. Viktorie též přivítá účastníka 1.A třídy mužstvo SK Hostivař 1919 v sobotu 28.1. od 11:00.

FC Viktoria Mariánské Lázně:

Lysák (46.Šmejkal) – Drahorád – 8, Jakubík – 14, Denk – 4, Lukáš – 16 – Kavalír – 6, Sadílek – 7, Šaliga – 2, Kravar – 5 , Kuhajda – 12 ,Štěpán -10 (34. Cinkanič – 17)

Střídali: Kafka – 15 ( návrat z Drmoulu), Šilhán – 11 ,Šlajs – 9, Dvořák, Saša – 14)

Trenér : Stanislav Purkart

TJ Jiskra Domažlice B :

Straka(46. Bratanič) – Kubr, Hojda, Korelus T., Žák (62. Vlček) – Lešek T., Dufek (68. Čadek), Falout, Javorský, Kadlec – Sova

Střídali: Korelus J., Vlček, Major, Zdráhal, Čadek a Blacký

Rozhodčí: Lhotka
Diváků: 72
Ohlasy:
,,Dneska bylo poznat, že nám chyběla rychlost a výbušnost. Mariánky byly v prvním poločase lépe kombinujícím mužstvem. Přesto jsme to byli my, co jsme mohli jít do vedení po tutovce Sovy. Ve druhém poločase se hra více vyrovnala a my jsme tam měli šanci po Javorského střele. Byla to naše poslední  tréninková jednotka po soustředění. Kluci to všechno poctivě odmakali, měli toho dost. Škoda terénu, který byl hodně kluzký, ale s tím nic neuděláme,” řekl po zápase k utkání kouč Steinbrücker.
  ,,Vzhledem k počasí, které tady u nás panuje, nemůžeme nic dělat, protože zde kvůli přírodním pramenům nemůžeme hrací plochu solit. Na to, že klouzalo, se nehrál špatný fotbal. V prvním poločase jsme byli lepší, dobře jsme kombinovali a měli jsme převahu kromě té jedné chyby v úvodu. My jsme dali branku z trestného kopu a měli ještě šance. Ve druhé půli se to prostřídalo a hra se vyrovnala. My i Jiskra jsme měli nějaké šance. Potom to začalo víc klouzat a kvalita hry šla dolů. Zápas svůj účel splnil,” uvedl domácí trenér Stanislav Purkart. (poj)