Načítám.......

 

Ondřej Ruml – rozhovor s novou posilou Jiskry

 ,,Máme dobrý tým, určitě se posuneme výš v tabulce.”
                    

To jsou slova nové akvizice v modrobílém dresu Jiskry Domažlice Ondřeje Rumla (na snímku vpravo), který nám rád zodpověděl naše dotazy.

Celou loňskou sezónu jsi strávil v MFK Frýdek Místek. Jak se pro tebe vyvíjela?

Loňská sezóna se vyvíjela dobře. Příprava byla pod panem Leošem Kalvodou, který je velmi zkušený trenér. Byla velmi dobrá! Myslím si, že jsme s ní žili celý podzim. Bohužel jsem dostal na začátku ligy nabídku do Mladé Boleslavi, která se neodmítá. A to byl podle mne kámen úrazu. Pod novým trenérem Miroslavem Němcem jsem seděl na lavičce a příležitost jsem žádnou nedostal.

Proč si myslíš, že jsi nedostal šanci? Bylo to konkurencí v týmu?

Pro mne to byla první zkušenost. Těžko říct, podle mne jsem na to určitě měl, ale asi mi něco chybělo, a to donutilo trenéra mi šanci nedat…

Frýdek je po podzimu na 9. místě. Odpovídá to výkonům, nebo měl být na místě jiném?


Podle mne si kluci zasloužili být výše. Hráli dobře a ztráty byly zbytečné – hlavně v domácím prostředí. Ale i když jsem se díval na minulé sezóny a jejich umístění, tak si myslím, že jsou za 9. místo rádi. Většinou totiž hráli o udržení. Teď si myslím, že se věci uklidní a kluci budou hrát o vyšší příčky. Moc jim to přeji.

Jaký je podle tebe rozdíl v soutěžích – NFL a Juniorskou ligou, kterou jsi hrál předtím?

Markantní rozdíl je v rychlosti a tvrdosti. Když uděláte chybu v Juniorské lize, dá se to ještě omluvit. Když se udělá v NFL, tak se to trestá góly a dohánět nepříznivý výsledek je velmi těžké. Hráči jsou tam zkušení a každý bod je cenný.

Jaké bylo složení mužstva ve Frýdku? S kým sis nejvíce rozuměl?

V týmu jsem neměl nikoho, s kým bych si vůbec nerozuměl! Byli jsme dobrá parta, a proto byly dobré i výsledky. Ale jestli mám říct, s kým jsem si nejvíce rozuměl, tak to byl asi Will Wéber, Šumský, Klabník, Slaninka a Mihálek.

Kdy ses dozvěděl o zájmu Jiskry? Jak jsi tuto skutečnost přijal?

O zájmu jsem věděl už od léta. Mluvil jsem s panem Ticháčkem, ale rozhodl jsem se pro Frýdek. Na konci sezóny jsme se znovu spojili a rozhodl jsem se znovu vrátit do Čech. Zatím jsem tu spokojený a doufám, že toho odehraji více než ve Frýdku.

S Domažlicemi jsi v tréninku přibližně 18 dní. Odehrál jsi dva přípravné duely s Viktorkou a Rokycany. Jak se ti hrálo a jaký byl podle tebe výkon mužstva.

Hrálo se mi dobře. První zápas jsem odehrál proti Viktorce první poločas a musím říct, že jsme byli důstojný soupeř po celý zápas! S Rokycany jsem hrál celou dobu a výsledek mluvil za vše. Hráli jsme dobře, dali jsme i dost gólů, takže myslím, že oba zápasy byly úspěšné.

Nepřicházíš úplně do neznáma. Je tu několik hráčů, se kterými jsi už hrál…

Ne, to vůbec. Proti Domažlicím jsem hrál každou zimní i letní přípravu. Hrál jsem s Brožíkem, Hrubým, Bezdičkou, Hejdou a Černým.

Kdo je tvůj největší kamarád, se kterým momentálně v Jiskře působíš?

Je to asi Denis Brožík. Hrajeme spolu už 12 let. Ještě teď si pamatuji na naše halové turnaje v mládí.

Teď jste momentálně na soustředění v Mariánských Lázních. Určitě jsi už absolvoval spoustu soustředění. Jaké je tohle? Na co se zaměřujete? Jak ho vnímáš ty?

Tady v Mariánkách je to hodně zaměřené na kondici. Já osobně nikdy velký vytrvalec nebyl, takže je to pro mne velmi těžké jako asi pro každého z nás, ale všichni víme, že nám to přinese do budoucna jen to dobré.

Jiskra je momentálně na 11. místě tabulky ČFL. Myslíš, že se posune v tabulce výš?

Myslím, že ano. Máme dobrý tým, který ještě dozná malých změn. Určitě se posuneme výše v tabulce ČFL.

Máš přehled o favoritech v ČFL?

Mezi favority podle mne patří Jirny a Olympia, ale důvod proč jsou takhle v popředí říct nedokážu. Když jsem sledoval ČFL, tak jen Domažlice a Tachov.

Co říkáš na zázemí stadionu a Domažlice jako takové?

V Domažlicích znám jen hřiště a zatím maximálně Kaufland (smích). Zázemí je velmi příjemné a jak jsem mohl vidět, dodělává se nová tribuna, tak to bude moc pěkný stadion.

Na soustředění, které teď absolvujete hodně běháte na běžkách. Je to tvoje oblíbená disciplína? Komu z kluků to jde nejlépe?

Musím říct, že jsem byl překvapený. I když jsem na nich dlouho nestál, držím se v popředí. Oblíbená disciplína to pro mne úplně není, ale člověk se odreaguje a zapojí úplně jiné svaly, které jsou taky velmi důležité. Nejlépe to jde Hrubšovi (Hrubý) – asi už má na běžkách najeto víc kilometrů než ostatní.

Vizáží připomínáš jednoho bývalého a několik současných fotbalistů. Je to příjemné?

Ano vím, myslíš Ruda Gullita, příjemné to určitě je.  Ze současných fotbalistů to jsou Luiz nebo Marcelo. Lidé si často myslí, že jsem cizinec.

Prozraď čtenářům a fanouškům tvé fotbalové začátky. Kdo tě trénoval?

Začínal jsem ve čtyřech letech v Horní Bříze. K fotbalu mne přivedli rodiče a prarodiče. Z Horní Břízy jsem v devíti letech odešel do Viktorky Plzeň. V Horní Bříze mne trénovali Hýbl, Švarc a Menkyna. V Plzni pak Havel, Puchmertl -Lhoták, Linhart – Šíša, Vitouš – Houška, Mrázek – Havránek, Žilák – Růžička, Kohout – Lepeška, Schveinert – Ševinský.

Který z trenérů ti nejvíc dal?

Linhart a Mrázek.

Proč zrovna oni?

Linhart mi ukázal, co je to pokora. Pod ním jsem jako malý fotbalově vyrostl a doteď si pamatuji, jak mne poprvé vystřídal po pěti minutách hry a poslal mne do sprchy. Mrázek mi zas ukázal, že fotbal není jen o talentu, ale i o dřině, odříkání, taktice a dalších věcech.


Vizitka Ondřeje Rumla

Narozen:  11.7.1996 v Plzni

Přezdívka:  Rum nebo Rumlajs

Fotbalový post:  krajní nebo střední záložník

Oblíbený herec: Leonardo Di Caprio

Oblíbená hudební skupina: Metallica

Oblíbený domácí a zahraniční fotbalista: Kovařík a Gerrard
Oblíbené jídlo a pití: ovocné knedlíky, CocaCola nebo Kofola
Oblíbené domácí a zahraniční mužstvo: Plzeň a Liverpool
Koníčky: tenis, nohejbal a rybaření
Oblíbené číslo a číslo dresu: 17 a 9
                         … a kope pravou nohou!
                                                         Za rozhovor poděkoval Jiří Pojar
Print Friendly, PDF & Email