Jiskra vstoupila do jarní sezóny ČFL porážkou

Jirny

V prvním jarním kole cestovali fotbalisté Jiskry Domažlice 12. března do městyse Jirny. Domácí Viktoria, lídr tabulky ČFL, byla ve 14:30 hodin jejím soupeřem. Trenéři Jiskry měli kromě zraněného Bočka kompletní kádr. Utkání se hrálo na měkkém hřišti menších rozměrů, které spíše vyhovovalo domácím hráčům. Zápas navštívilo plno známých fotbalových činovníků, například Ivan Horník a Martin Frýdek st. (kouč Vltavínu).

SK Viktorie Jirny – TJ Jiskra Domažlice 2:1 (1:1)

Domažlice vstoupily do utkání, jak nejlépe mohly. Byly aktivní. Ve druhé minutě vysunul Mužík Rumla. Ten se dostal přes Čepeláka a obstřelil vybíhajícího brankáře Čápa. Praporek pomezního sudího Klupáka byl bohužel nahoře a hlavní rozhodčí Vaňkát branku neuznal.

Neuznaný gól Rumla

To byl první velice sporný moment zápasu, kterých, jak se později ukázalo, bylo více. Ve 4. minutě našel Ruml centrem zprava Fořta. Ten byl tísněný obránci soupeře Hrouškou a Kejhou a jeho hlavička z deseti metrů mířila na připraveného brankáře Čápa. Poté se domácí osmělili a zahráli dva po sobě jdoucí rohové kopy. Po druhém kopu mířil nebezpečně za šestnáctku naběhnutý Pokorný a střelu musel Švihořík vyrážet. Přišla sedmá minuta a Vondráček s Melechovským kombinovali na pravé straně vápna. Melechovský se dostal přes Brožíka a přepadl přes něj. Rozhodčí Vaňkát okamžitě ukázal na penaltu, ze které Čepelák bezpečně otevřel skóre.

Penalta Čepeláka

Jiskra odpověděla ve 14. minutě. Mužík zahrál trestný kop po faulu na Průchu. Mužíkův pokus z dvaceti pěti metrů Čáp z námahou vyrazil před sebe. Tam si doběhl Brožík a patičkou vyrovnal na 1:1. Ve 20. minutě fauloval Bauer Melechovského a Ježdíkův trestný kop z dvaceti tří metrů musel Švihořík vyrážet. Minutu nato Pokorný přihrál Vondráčkovi, který z voleje z jedenácti metrů mířil kousek nad bránu Jiskry. Ve 22. minutě vysunul Mužík po levé straně výtečně hrajícího Rumla, který svou rychlostí dělal obráncům Viktorie velké problémy. Ruml centrem před brankovou čárou hledal u vzdálenější tyče naběhnutého Fořta. Před ním Hruška na poslední chvíli odvrátil na roh. Obrovskou šanci měl za dvě minuty opět Fořt. Mužík se obtočil kolem obránce centrem a našel na malém vápně Fořta, který hlavičkou mířil těsně nad bránu Čápa. Utkání se odehrávalo na těžkém terénu, který byl hlavně před levým vápnem rozbitý. Ve 26. minutě předvedli rychlý kontr po ose Hrubý – Mužík. Ten krásně prostrčil Rumlovi, který míč zatáhl. U vzdálenější tyče musel před Bezdičkou na poslední chvíli odklízet míč na roh Hruška. V těchto momentech utkání byli hosté lepším celkem a tlačili se před Čápa. Ve 29. minutě zahráli domácí roh Vondráčkem a Hruška mířil hlavou nad branku Švihoříka. Ve 34. minutě zatáhl míč po pravé straně Hrubý. Centrem našel Fořta, který mířil vedle branky. Ve 40. minutě se osmělili domácí. Parys zatáhl balón po pravé straně a nacentroval do šestnáctky na Melechovského, který z jedenácti metrů mířil vedle levé tyče branky Domažlic. Ve 41. minutě zahrála Jiskra roh z pravé strany Mužíkem. Čáp musel nebezpečný kop boxovat k Průchovi. Ten střílel, ale pokus mu byl zblokován.

Ve druhém poločase pokračovala aktivita Jiskry. Ve 48. minutě vysunul Blažek autovým vhazováním Fořta, který se prodral po levé straně a mířil na Čápa. V 51. minutě dostal velmi přísnou žlutou kapitán Jiskry Mužík. V 54. minutě přihrál Vondráček Křečkovi, jehož střela z dvaceti dvou metrů minula o metr branku Švihoříka. Za dvě minuty se odražený míč Mráze po centru Paryse dostal k Pokornému, který z otočky z hranice šestnáctky mířil k levé tyči. Tady byl připravený Švihořík. Na druhé straně rychlý kontr Mužík hledal před malým vápnem Bezdičku. Míč na poslední chvíli odkopl Parys. Po hodině hry autem vysunul Blažek Mužíka, který centrem našel Fořta. Ten hlavou trefil pravou tyč brány Čápa. Míč se nešťastně odrazil vedle něj a doputoval až k Rumlovi, který mířil nad branku.

Fořtova šance před prázdnou bránou v 60. minutě.

V 70. minutě se k odraženému míči dostal Brožík a z dvaceti pěti metrů mířil nad branku. V 74. minutě zahrál Vondráček roh. Křeček srazil Fořta k zemi a hlavičkou z hranice malého vápna k pravé tyči překonal bezmocného Švihoříka (2:1). Rozhodčí ukázal na rozehrání ze středu hřiště a spornou branku uznal. V 81. minutě odmával postranní sudí Kapoun sporný ofsajd Černému. V 85. minutě vysunul Hrubý Černého. Ten zatáhl balón a centrem našel naběhnutého Rumla, který mířil z malého vápna nad bránu Čápa ve vyložené šanci.

Šance Rumla v 85. minutě

Další tutovku měl za dvě minuty na hlavě Černý. Ten mířil z malého vápna nad bránu po ideálním centru Hejdy z pravé strany. Závěr zápasu byl nervózní a domácí svůj jednobrankový náskok uhájili. Jiskra Domažlice tak znovu  doplatila na neproměňování brankových příležitostí.

Branky: 7. Čepelák PK, 74. Křeček – 15. Brožík

Sestava Jiskry: Švihořík – Hrubý, Bauer, Mráz, Blažek (85. Roubal) – Brožík – Ruml, Mužík, Průcha, Bezdička (78. Hejda) – Fořt (74. Černý)

Trenéři: Kronďák, as. Čihák

Jirny: Čáp – Parys, Kejha, Hruška, Čepelák, Vondráček, Křeček, Pokorný (86. Procházka), Ježdík – Melechovský, Klán (66. Vandas)

Trenér: Václav Hradecký

Rozhodčí: Zdeněk Vaňkát – Michal Kapoun – Petr Klupák

Delegát: Leoš Slavíček