Benfika vyhrála souboj o třetí místo!

Domažlice

První jarní kolo, celkově  šestnácté v pořadí KPM, svedlo v sobotu 11. března na domažlickou umělku aktuálně třetí tým nejvyšší krajské soutěže ve fotbale TJ Jiskra Domažlice B proti o skóre horšímu mužstvu TJ Start Luby. Obě mužstva měla shodně na kontě 31 bodů. Byl to tedy souboj o třetí místo. Zároveň obě mužstva ztrácela pět bodů na druhý TJ Sokol Lhota. Domácí trenéři Steinbrücker a Vlček měli k dispozici kompletní kádr až na rekonvalescenta Patrika Dufka. Z A mužstva Jiskry poslali trenéři Milana Brauna a Míru Špírka rozehrát se po dřívějším zranění.

TJ Jiskra Domažlice B – TJ Start Luby 1:0 /0:0

Benfika byla hned od začátku aktivnějším celkem a tlačila se před bránu zkušeného gólmana hostů Jana Kalaše. Do první šance se dostal v 15. minutě útočník domácích Tomáš Lešek, na kterého přetížená obrana zapomněla. Kalaš jeho střelu s velkou námahou vyrazil. O chvilku později musel Kalaš vyrážet rohový kop Špírka. Na druhé straně velmi nepřesně střílel Voráč. Za sedm minut pálil nad bránu Lub Marek Falout, kterého vysunul Milan Braun. Ve 26. minutě vybídl k zakončení Korelus T. Sovu, ale skóre se nezměnilo.Ve 34. minutě kombinoval Braun s Korelusem. Ten přihrál Kadlecovi, jehož střelu z deseti metrů zarazili hosté na roh. Benfika zahrála dva rohy za sebou. Při tom druhém hlavičkoval Javorský nad bránu Lub. Ve 38. minutě fauloval Nešpor T. Koreluse. Trestný kop rozehrál Falout do šestnáctky na Brauna. Jeho hlavičku z hranice malého vápna směřující pod břevno Kalaš vyškrábl na další z rohů. Špírkův povedený roh Kalaš opět vyrazil na další. Ve 40. minutě se prodral Lešek a mířil kousek vedle levé tyče branky Startu. V úplném závěru poločasu se do šancí dostal Lešek.

Druhý poločas začal šancí Kadlece. V 51. minutě vysunul Braun Špírka, jehož zakončení změnu skóre nepřineslo. Minutu nato Sova našel velmi dobře hrajícího Kadlece. V 54. minutě se po levé straně dostal do zakončení T. Lešek a střílel vedle levé tyče Kalašovy branky. Po hodině hry zkoušel Špírek přelobovat Kalaše, který se při zákroku udeřil hlavou o tyč. O minutu později přišel, jak se později ukázalo, rozhodující moment zápasu. Kadlec vysunul vzduchem balón na Sovu, který se prodral mezi obránci Lub Čížkem a Vejskalem a vybíhajícího Kalaše hlavou z deseti metrů přehodil na 1:0. V 63. minutě vyrážel Kalaš Faloutovu jedovku, na kterou nikdo z jeho spoluhráčů nereagoval a míč nedorazil. Dvě minuty po centru Falouta hlavičkoval Kadlec těsně vedle levé tyče brány Kalaše. Hosté se osmělili povedenou střelou Voráče, kterou Bratanič musel vyrážet na první rohový kop Lub v 69. minutě utkání. V těchto chvílích utkání se hosté snažili o vyrovnání. V 79. minutě vysunul Major Špírka, jehož střela mířila k pravé tyči, ale Kalaš ji kryl. V závěru zápasu zahrála Benfika několik rohů. Po jednom z nich v 84. minutě neúspěšně hlavičkoval Javorský. V 89. minutě mohl zvýšit Sova, který se probil mezi obránci, ale Kalaše nepřekonal. To byla poslední šance utkání, ve kterém se Benfika mohla radovat ze tří důležitých bodů a upevnění třetího místa v krajském přeboru, přičemž díky prohře druhé Lhoty nad Rozvadovem 1:2 ztrácí Benfika, která má 34 bodů, pouhé dva body na druhou Lhotu se 36 body. V 17. kole v sobotu 18. 3. 2017 zajíždí Benfika do Vejprnic, kde jí bude soupeřem místní Slávia, která je na 12. místě tabulky KPM.