Načítám.......

 

Benfika remizovala ve Vejprnicích 0:0, na PK 2:4 prohrála

Vejprnice

Ve druhém jarním kole KPM cestovala Benfika Jiskra Domažlice B (3. místo – 34 bodů) na stadion svého tradičního soupeře SK Slávie Vejprnice (13. místo – 16 bodů).

Trenéři Benfiky se museli obejít bez gólmana Brataniče, který zůstal s A mužstvem a Straky. Mezi tři tyče se tedy musel postavit nadějný dorostenec Lukáš Červený. Dále chyběl zraněný záložník Patrik Dufek a Tomáš Lešek, který byl na svatbě. Domácí nemohli počítat s navrátilcem Lhotkou, který přišel z německého Regenu a jeho přestup nebyl do utkání administrativně vyřešen.

Benfika byla aktivnějším mužstvem a šance Waldmanna, Sovy, a hlavně Falouta z trestného kopu změnu skóre nepřinesly. Slávie se do velké šance dostala Kolářem, který orazítkoval tyč branky Červeného. O chvilku později se po levé straně prodral opět Kolář, který zpětnou přihrávkou našel dalšího ex-domažlického hráče Lukáše Paula. Jeho střelu z 11 metrů Červený zneškodnil.

Druhý poločas měl podobný scénář jako první. Vejprničtí byli o malinko aktivnějším mužstvem. Dostali se do velké šance Adamem Ufrémundem, jehož hlavičku z malého vápna Červený výborně vyrazil. Benfika zahrozila další šancí Lukáše Waldmanna. Rozhodnutí měl na svých  kopačkách v úplném závěru zápasu nejzkušenější hráč v dresu Domažlic Pavel Javorský. Jeho lob však brankář Vejprnic Vavrik chytil. Rozhodčí Petrželka utkání ukončil a šlo se na penalty, ve kterých za Benfiku neuspěli Tomášové Korelus a Sova, Falout a Kadlec. Za Benfiku byli naopak úspěšní. Penalty skončily v poměru 4:2 pro Slávii. Proto se ze dvou bodů do tabulky mohli radovat vejprničtí Slávisté.

PK: 4:2 Rozhodčí: Petrželka ŽK: 1:3 Diváci: 70

Slavia Vejprnice: Vavrík, Bárta, Rada, Havránek, Kýček, Ufrémund, Mašek, Svoboda, Kristl (86. Heindl), Kolář (64. Křen), Paul, Trenér: Jiří Šámal

Jiskra Domažlice B: Červený, Tomáš Korelus, Falout, Javorský, Sova, Kadlec, Kubr, Hojda, Waldmann (78. Vísner), Žák (46. Jakub Korelus), Major (69. Vlček), Trenéři: Martin Steinbrücker a Antonín Vlček


Komentáře po utkání:

“Remíza byla asi spravedlivá. Zápas mohl klidně skončit 2:2 nebo 3:3. Na to, jak mladí gólmani se postavili do branek obou týmů, si myslím, že zachytali výborně. My můžeme děkovat Lukášovi Červenému, který nás podržel,” okomentoval zápas trenér Martin Steinbrücker.

“Trvalo nám dlouho, než jsme zjistili, jakým stylem vlastně Domažlice hrají. Soupeř byl v úvodu kombinačně lepší a nebezpečnější. Postupem času jsme ale hru vyrovnali. Pak si myslím, že jsme byli lepším týmem. Naše střelecká nemohoucnost ale bohužel pokračuje. Bez gólu prostě vyhrát nejde. Jsme ale rádi, že jsme při penaltách získali druhý bod,“ řekl trenér Vejprnic Jiří Šámal.    (poj)

Print Friendly, PDF & Email