Načítám.......

 

Krajské derby: Benfika hostí v neděli Holýšov

Domažlice

Městský stadion Střelnice v Domažlicích bude v neděli 26. 3. od 15 hodin dějištěm 18. kola nejvyšší krajské soutěže ve fotbale.

Utkání proběhne mezi třetím týmem tabulky KPM Jiskrou Domažlice B (35 bodů)  a FK Holýšovem, který je v aktuální tabulce na 9. místě (23 bodů). Holýšov vstoupil minulý týden do jarních bojů domácí remízou 0:0 s Okulou Nýrsko, když svěřenci trenéra Kalivody sebrali plusový bod za vítězství v penaltách 3:1. Penalty jsou velmi neoblíbenou disciplínou Holýšova, ve které přišel o vytoužený  bod. ,,Na tréninku se tomu samozřejmě věnujeme. Tam s tím kluci problém nemají. V zápase už je to psychická deka a penalty řešíme jako žáci,” zamýšlí se jejich trenér Karel Míčka. ,,Utkání s Nýrskem klidně mohlo skončit 3:3 nebo 4:4. My jsme nastřelili břevno, Okula tyč. Oba gólmani chytali velmi dobře.” Bude mít k derby utkání kompletní kádr i s posilou Jakubem Hrádkem z Merklína. ,,Máme respekt ze soupeře, protože víme, že Béčko Domažlic je velice mladé ambiciozní mužstvo. Na druhou stranu bychom rádi z Domažlic přivezli nějaký bod,” dodává kouč Míčka.

Domažlická Benfika vstoupila též remízou 0:0 na stadionu ve Vejprnicích v utkání, kde dominovali oba mladí brankáři. Jak na straně Slávie Vavrík, tak Benfiky Červený. Oba týmy si vytvořily několik šancí, které neproměnily. Penalty za Jiskru nedali Sova a Korelus T. a z plusového bodu se radovali svěřenci ex-domažlické dlouholeté opory Jiřího Šámala. Kádr svěřenců koučů Steinbrückera a Vlčka by měl být kompletní, kromě Dufka jsou všichni v pořádku. Na podzim se oba týmy rozešly po 90 minutách za stavu 2:2, když se za domácí trefili Šobr a Staněk a za hosty Falout a  Sova. V penaltách brala body Benfika, když proměnila čtyři penalty, a domácí pouze dvě. ,,Hrajeme doma na trávě, chtěli bychom napravit malé zaváhání ve Vejprnicích a získat tři důležité body. Bohužel se nám příliš nedaří střelecky. Ze dvou zápasů jsme vstřelili jednu branku. To musíme protrhnout. Hru soupeře máme nastudovanou, viděli jsme video. Mužstvo je složené ze zkušených hráčů, jako jsou například Černohorský nebo Baxa. Derby je však specifické. Musíme bojovat a vyhrát. Zveme diváky, aby jich přišlo co nejvíc a pomohli nám Holýšov porazit,” burcuje kouč Benfiky Antonín Vlček. (poj)

Print Friendly, PDF & Email