Benfika nestačila na Nýrsko

Domažlice

Nejvyšší krajská soutěž , krajský přebor ve fotbale měl v sobotu 8.dubna na programu dvacáté kolo. V něm domžlická Benfika přivítala dvanáctý tým soutěže FK Okula Nýrsko. To mělo za sebou pro něj povedený vstup do jarních bojů.Porazilo Vejprnice 1:1  na PK 4:3, vyhrálo v Holýšově též na PK 4:3 , když po devadesáti minutách hrálo 0:0.Doma porazilo Chotíkov 1:0. Jedinou porážku zaznamenalo v minulém 19. kole , kdy svěřenci zkušeného stratéga Karla Kalivody prohráli 2:1 ve Lhotě. Což naznačovalo pro domácí velmi nepříjemného soupeře, který většinu přípravných zápasů na jaro absolvoval na UMT v Domažlicích, kde se zápas odehrával.Benfika po smolné prohře v Chotíkově postrádala v utkání   dlouhodobě zraněného Dufka a Vísnera , který měl trenérské povinnosti ve Viktorii Plzeň.
TJ Jiskra Domažlice B – FK Okula Nýrsko 1:3 (1:2)
V 5. minutě měl tutovku domažlický Waldmann,  nýrského brankáře Moravce nepřekonal.O čtyři minuty střílel Tomáš György nepřesně. Benfika se tlačila před branku Moravce. Ve třinácté minutě předvedla akci,Falout našel na levo Majora ten přesným centrem našel naběhnutého Hojdu, jehož hlavička z 6. metrů o kousek minula branku Nýrska.Benfika zahrávala několik rohů .V 18. minutě vyrobila domácí obrana hrubku a kopala se penalta, když T. György vysunul Výtiska, kterého fauloval T. Korelus. Sudí Volf nařídil Penaltu, kterou T. György bezpečně proměnil na 0:1. Kdo si myslel, že Benfika vyrovná byl na omylu. Druhý kontr hostů po ose Brož – Rubáš a Výtisk, který obstřelil Brataniče do levého dolního rohu  v 19. minutě znamenalo vedení 0:2.Ve 22. minutě musel golman Moravec hasit nebezpečný atak Kubra vyběhnutím a odkop.Za minutu přišla  druhá tutovka Benfiky  po centru Falouta Sova z 8. metrů přetřelil svatyni mužstva z Pošumaví.Na druhé straně ve 25. minutě přišla hrubka J.Koreluse Výtisk  oslovil Rubáše, který podobně jako Sova z 8. metrů přestřelil branku Brataniče to byla tutovka na straně  Nýrska. Za tři minuty měli šanci zase domácí. Waldmann našel T.Leška, který z poza šestnáctky mířil nad branku Moravce. Snížení nepříznivého stavu se Benfika dočkala v 33. minutě zatáhl míč po pravé straně Major našel Falouta, který střelou k levé tyči nedal Moravcovi šanci 1:2.Za dvě minuty našel agilní Major a Javorského, který pálil  z 25. metrů do připraveného Moravce.Benfika byla aktivní.Ve 39. minutě zahrávali Domažlice trestný kop za ruku a Javorský prostřelil zeď a mířil k pravé tyči, kde míč chytil Moravec.O minutu na to Moravec boxoval nebezpečný rohový kop Javorského. Poslední vážnou střelu vyslal ve 42. minutě Falout při obléhání nýrské branky z poza šestnáctky.
Druhý poločas začal nešťastně pro domácí, kteří asi dvě minuty hráli o desíti, když si vyvrknul kotník  výborně hrající Major a musel být střídán Kadlecem v 50. minutě zápasu. Druhým zraněným  byl Javorský, který se sebezapřením utkání dohrál.O chvíli na to střílel vedle pravé tyče branky Nýrska Sova , který převzal balon od Kubra před šestnáctkou hostů.52. minuta přinesla tvrdou střelu T.Leška.Nádherná střela z 22. metrů do pravého horního rohu branky Nýrska Waldmanna, kterou  Moravec zázračně vyrazil v 53. minutě.Benfika měla opět několik rohů, ale bez tíšeného zakončení. V 66. minutě centr z levé strany T.Leška a hlavička Javorského z 11. metrů nad bránu.O dvě minuty na to Falout rozehrál roh na krátko na Kadlece. Jeho centr Moravec boxoval.V 77. minutě se zahrával T.György trestný kop míč se odrazil k Šňourovi, který z 23. metrů vypálil Bratanič jeho střelu bvyrazil před sebe kam doběhl Rubáš a zvýšil jak se později ukázalo na konečných 1:3.Domácí se dál tlačili před branku Moravce, ale žádná z jejich akcí změnu skoré nepřinesla. Jiskra B si tak na své konto připsala druhou porážku v řadě je stále na třetím místě s 38.body.V tabulce se na ní dotahují 4. Přeštice, kteří ztrácí pouhý bod a páté Luby dva body 35.bodů.V sobotním 21. kole se Benfika střetne s ambiciozním celkem TJ Sokol Lhota. Ta je druhá se 47. body.

Sestava Benfiky: Bratanič – Kubr, T.Korelus,Hojda, J.Korelus, Major(50.Kadlec),Javorský,Waldmann,Falout,T.Lešek,Sova. Trenéři: Steinbrücker a Vlček.

Okula Nýrsko: Moravec,Brož,LužnýAntonovics, Kolář(64.Bastl),I. Görgy (87.Eliáš)T.György,  Šnour, Kotlan(89.Škvarenina), Rubáš(90.Kalivoda ml)., Výtisk. Trenér:Kalivoda.

Rozhodčí: Michal Volf – Michal Homr – Pavel Šiška

Delegát FAČR: Miloš Harmady