Načítám.......

 

Šlágr na Střelnici – Benfika hostí Lhotu!

Domažlice

Jiří Pojar

Šlágr 21. kola krajského přeboru ve fotbale uvidí umělka domažlického stadionu Střelnice. V sobotu 15. 4. od 17:00 Jiskra Domažlice B, třetí tým aktuální tabulky, hostí druhý tým nejvyšší krajské soutěže KPM TJ Sokol Lhota. Před jarními boji ztrácela Benfika pět bodů. Teď už je to bodů devět. Benfika má na kontě 38 bodů a Lhota 47 bodů. Svěřenci trenéra Jaroslava Klusky vstoupili do jarních bojů porážkou na umělce na Doubravce s TJ Rozvadov 1:2, což kouče velice mrzí a považuje ji za nejhorší výsledek na jaře. V 17. kole Lhota v Chotíkově nehrála a dohrála kolo až 29. 3. jednoznačným vítězstvím 4:0. Utkání vidělo celé vedení Benfiky, které do Chotíkova zavítalo. V 18. kole si Lhota poradila doma s Přešticemi 3:1. V 19. kole brala v Nýrsku dva body za vítězství v penaltách 3:5, když po 90 minutách skončil zápas 1:1. 20. kolo přineslo jednoznačné vítězství 5:0 nad rezervou Rokycan. To je výčet jarních zápasů Sokola Lhota.

,,Potkají se dva týmy, které moc neprohrávají a chtějí hrát fotbal. Myslím si, že to bude zápas, na který bude hezký pohled. Co se týče výsledků, samozřejmě, že chceme vyhrát. Na druhou stranu nás čeká těžký soupeř, který v domácím prostředí moc neprohrává. Zápas se odehraje na umělce, kde jsou specifické podmínky. Je tam menší  hřiště, než  je na hlavním a je to prostě umělka – jiný odskok balónu atd. Přesto věřím, že to bude pěkný fotbal,” komentuje před utkáním Jaroslav Kluska, trenér Lhoty.

Ten by byl spokojenější, kdyby jeho mužstvo v dosavadním průběhu jara získalo dva body navíc. Kádr by měl být pohromadě. V sestavě Lhoty nastoupí bývalý vynikající hráč Jiskry Zbyněk Černý. Toho jsme pracovně zastihli v Anglii. ,,Pro mne je to citová vazba. Moc se na zápas těším. Budeme v plné formě. Škoda jen, že se bude hrát na umělce. Ta je ovšem stejná pro oba soupeře. Vracím se na stadion, kde jsem prožil krásná fotbalová léta. Doufám, že přijde hodně diváků a uvidí pěkný fotbal,” zve na zápas jeden z nejzkušenějších hráčů Lhoty Zbyněk Černý, ,,neproměňuje vyložené brankové příležitosti a doplácí na hrubé individuální chyby svých hráčů. Přehodil se termín zápasu A mužstva na pátek, kdy hraje v Dobrovici. Počkáme na výsledek utkání. Podle toho stanovíme taktiku. Soupeře známe, viděli jsme ho hrát. Chceme náš dobrý herní projev podložit proměňováním šancí a zlomit takovou naši křeč v zakončení a vyhrát,” vypočítává jeden z trenérů Benfiky Antonín Vlček. Ten nebude mít k dispozici Dufka a nově Majora, který se zranil v zápase s Nýrskem. Zápas bude řídit zkušený rozhodčí Jiří Bureš s asistenty Markem Mazancem a Radimem Kourou. Delegát FAČR bude Ladislav Lecjaks.

Print Friendly, PDF & Email