Jiskra veze tři body z Vyšehradu

Jiskra si vyšlápla na vyšehradského Šemíka

Praha (Vyšehrad) – Jirka Pojar

Ve 29. kole Fortuna ČFL zavítali fotbalisté aktuálně 10. celku nejpočetnější soutěže v ČR, TJ Jiskra Domažlice, na umělku pražského Vyšehradu, kde jim byl soupeřem domácí Slavoj, který okupoval 14. místo tabulky. Vyšehrad, který sestoupil z druhé ligy, měl před tímto utkáním sérii čtyř porážek za sebou a před posledním utkáním v Zápech se vedení rozloučilo s dvojicí nejzkušenějších hráčů – obráncem Dosoudilem a zkušeným gólmanem Winterem. Bohužel ani Jiskra nemůže ve své šestileté historii účasti v ČFL považovat letošní ročník za šťastný. Mužstvo doplácí na kolísavé výkony. Proto se utkání hrálo o to, komu se povede protrhnout jarní smůla. Trenéři Jiskry nemohli kromě dlouhodobě zraněných Fořta a Roubala počítat s Hejdou, který si poranil kotník proti Převýšovu.

FK Slavoj Vyšehrad – TJ Jiskra Domažlice  1:2 (0:1)

Do utkání, které se hrálo na tradiční umělce za letních teplot, vstoupili hosté aktivně. Hned ve 2. minutě prosvištěl rohový kop Mužíka celým vápnem. V 8. minutě zatáhl Chocholoušek po pravé straně balón. Nacentroval před malé vápno, kde si nabíhali Mužík s Průchou. První jmenovaný vyskočil nejvýše a povedenou hlavičkou k levé tyči nedal domácímu brankáři Procházkovi šanci (0:1). Domácí hráči Matějka a Písačka, kteří měli hostující hráče bránit, jen nevěřícně přihlíželi. Ve 12. minutě zahrozili domácí Matysík se Smolákem, ale střela nijak Švihoříka neohrozila. V 16. minutě se Kostorek dostal k zakončení, ale mířil vedle levé tyče branky Švihoříka. Ve 24. minutě stejný hráč opět mířil vedle levé tyče branky Jiskry. Za tři minuty našel Ruml Brauna, jehož střelu ještě tečoval Černý, ale změnu skóre to nepřineslo. Na druhé straně musel Švihořík boxovat povedený rohový kop domácího Noska z pravé strany. Ve 33. minutě musel pro zranění střídat domácí “snajpr” Kostorek za Heřmana. Ve 43. minutě přihrál Černý Chocholouškovi, který střílel, ale jeho střela byla zblokovaná. Minutu před poločasem se ještě prezentoval střelou zpoza šestnáctky Braun, Procházku však nepřekonal.

Po poločasové důrazné domluvě v šatně trenérů Domažlic odstoupili Braun a Blažek a na hřiště vběhli Bezdička a Brožík. V 51. minutě využil Ruml zaváhání zkušeného Volešáka a dostal se přes hráče do zakončení, ale mířil vedle pravé tyče branky Procházky. Za tři minuty vhodil Chocholoušek aut na Mužíka. Ten se přes stínujícího Maceje dostal na roh vápna, vypálil z 15 metrů, trefil břevno a důraz Černého na hranici malého vápna vedl k tomu, že přes bránícího Noska dorazil míč do odkryté brány Procházky na 0:2. V 61. minutě zahrával Volešák rohový kop, na který si naběhl střídající Madej, ale jeho  nedůrazná střela mířila vedle levé tyče branky Švihoříka. Minutu nato předvedla Jiskra krásnou akci, kterou založil Brožík – vysunul Bezdičku ten zatáhl míč a našel v šestnáctce Průchu, jehož vyloženou šanci mu Procházka chytil. V 67. minutě se domácím podařilo snížit, když Volešák našel Heřmana, který pěkně halfvolejem nedal Švihoříkovi z 12 metrů šanci (1:2). V závěru utkání se na hřiště dostali Špírek a Boček. A osm minut si za A mužstvo odbyl i Tomáš Korelus. Velkou šanci měli hosté v 79. minutě, kdy Průcha našel Chocholouška, který mířil ze 14 metrů těsně vedle levé tyče branky Procházky. Jiskra tak napravila domácí porážku s Převýšovem a připsala si tři důležité body do tabulky ČFL. Ve středu  31. 5. od 17h  se představí doma proti FK Litoměřicku v předehrávce 34. kola a v sobotu bude opět doma hostit lídra FK Olympii Hradec Králové od 10:15h.

Diváků: 164

FK Slavoj Vyšehrad: Procházka – Macej, Matějka, Nosek (72. Šlegl), Písačka – Doležal (58. Ježdík), Volešák (84. Rossmann), Drobílek, Smolák – Kostorek (31. Heřman), Matysík (54. Madej). Na lavičce byl ještě připraven brankář Štika
Trenéři: Jaroslav Klíma a Milan Kopřiva

TJ Jiskra Domažlice: Švihořík – Blažek (46.Brožík), Bauer, Mráz, Chocholoušek – Braun (46. Bezdička), Hrubý, Průcha, Mužík (76. Boček), Ruml (65. Špírek) – Černý (82. Korelus)
Trenéři: Radek Kronďák a Roman Čihák

Rozhodčí: Němec – Benedikt, Tesař

ŽK: 65. Nosek, 74. Smolák, 80. Matějka – 11. Ruml, 64. Průcha