Šlágr KPM Benfika smolně prohrála

V neděli 11. 6. se na stadionu Střelnice střetla ve šlágru kola domácí Jiskra Domažlice B (2. místo KPM)  s vítězem a lídrem tabulky ročníku 2016/2017  KPM SK Petřín Plzeň. Domácí borci přerušili neuvěřitelnou šnůru utkání bez porážky. Lhota, Svéradice, Rozvadov (čtvrtfinále poháru), Stříbro, Zruč, Rozvadov (26.kolo KPM), Přeštice, Přeštice pohár, Rokycany, Bolevec. Deset utkání bez porážky i s pohárem PKFS, což je opravdu úctyhodné.

TJ Jiskra Domažlce B – SK Petřín Plzeň 1:2 (1:0)

Benfika nastoupila bez zraněného Patrika Dufka, Jakuba Koreluse a pro povinnosti ve Viktorii Plzeň chyběl  Martin Vísner.
Vstup do utkání se jí podařil na jedničku. Akci založil Waldmann, který poslal balón na pravou stranu Javorskému, který si pohrál s hostujícím obráncem Zoubkem, obešel ho a přihrávkou opět vybídl Waldmana, který přesnou střelou k pravé tyči nedal brankářovi Petřína Pflegerovi šanci (1:0). Další šanci předvedla opět Benfika. Kadlec z levé strany našel ve vápně osamoceného Tomáše Leška, který mířil hlavou z 10 metrů nad bránu Petřína. Hosté měli příležitost ve 27.minutě, kdy byl před šestnáctkou Brataniče faulován Vohrna. Papáček trefil z ideální palebné pozice z 19 metrů pouze zeď.

Do druhé půle vstoupili pěknou střelou exdomažlického Hartla, který z 22 metrů prověřil tvrdou střelou Brataniče, který musel povedený pokus boxovat. 50. minutu utkání si bude Benfika dlouho pamatovat. Kubr nakopl balón, T. Lešek hlavou po pravé straně prodloužil, kde šikovně Sova odstavil Zoubka. K míči se dostal, ve skvělé formě hrající asi nejlepší hráč soutěže, Javorský. Našel na malém vápně Falouta, který o centimetry trestuhodně, ve vyložené šanci, minul pravou tyč branky Pflegera. V 60. minutě Hartl zužitkoval přihrávku z pravé strany od Bendla a přes bránícího Kubra ne zrovna povedenou střelou ze 7 metrů trefuje Brataničovu levou nohu. Hojda ve snaze balón vykopnout si ho sráží do sítě na 1:1. Za osm minut Benfika špatně rozehrála. Papáček vysunul Vohrnu, ten zatáhl balón po pravé straně, přihrávkou našel naběhnutého Bednáře, který se z 8 metrů přes Hojdu prosadil k pravé tyči (1:2). Domácí se snažili o vyrovnání, ale šance Leška T. po přihrání Bárty a Javorského, po chybě Papáčka, zůstaly nevyužité. V závěru sudí Homr odpustil hostům penaltu při faulu Waldmannna.

Sestavy mužstev:

Benfika: Bratanič – Hojda, Kubr,Korelus T., Lešek D. (88. Vlček) – Waldmann, Bárta, Kadlec (36. Sova), Falout, Lešek T., Javorský
Trenéři: Steinbrücker a Vlček

Petřín: Pfleger – Papáček, Zoubek, Šulc, Motl, Škarda (46. Bendl), Světlík, Bednář (89. Levý), Hartl, Vohrna, Lisý
Trenér: Jan Pleticha

Rozhodčí: Homr- Šimek- Kříž
Delegát: Hajšmann
Diváků: 105

Ohlas Jana Kubra, obránce Jiskry B: ,,Jednalo se o šlágr kola, jelikož se setkaly první dva týmy. I když už Petřínu o nic nešlo, na jeho hře to nebylo nijak poznat. My, bojující o druhou příčku, jsme nechtěli nic víc než tři body, což se nám bohužel nepodařilo. Dostali jsme se do vedení, když po pěkné akci skóroval Lukáš Waldmann. Pak si myslím, že se hra vyrovnala, ale nám se podařilo udržet vedení do poločasu. Po pauze měl Petřín mírnou převahu, která vyústila pro nás hodně smolným gólem, když po několika tečích skóroval namotivovaný Jirka Hartl. Pak nám rozhodčí neodpískal penaltu, když byla nastřelena ruka ve vápně hostů. Bohužel po chvíli hosté zaútočili z protiútoku a dostali se do vedení. Přeskupili jsme hru a vše vložili do útoku. To vyústilo v další, pro mne jasný penaltový zákrok, ovšem rozhodčí ukázal nesmyslně pouze na rohový kop. Bohužel jsme během závěrečného tlaku nedokázali vstřelit branku a prohráli 2:1.”  (ji.pojar)